04.09.2013

Анатомія команди з американського футболу

Існує маса принципів, за якими команди НФЛ формують свої ростери. Деякі будують команду з молодих футболістів, інші набирають ветеранів. Залізної формули немає, але є одне непорушне правило: в активному ростері не може бути більше 53 гравців, а на матч не можна заявляти більше 46 футболістів.

У бейсболі існує саберметріка, ну а у футболі керівництво клубів роками працює за формулами. Хто виходитиме на поле від тижня до тижня-математична задача. Від того, хто травмований в той чи інший проміжок часу, багато в чому залежить, як виглядає ростер, не кажучи вже про заявку на гру.

По ходу сезону команди можуть включити в заявку гравця з тренувальної команди (команда може заявити до восьми таких гравців), якщо інші гравці цього амплуа травмовані.

Просте розуміння принципів щотижневого комплектування ростера з 53 гравців допоможе вам зрозуміти типовий передсезонний план, який лягає в основу процесу формування команди на сезон.

Всі команди різні, і число гравців того чи іншого амплуа в складі залежить від типу нападу і захисту, які прийняті в команді. Якщо за основу прийнята захисна схема 3-4, команді потрібно більше лайнбекерів, ніж лайнменів. Якщо команда не має сильного кікера, вона може взяти в оборот двох кікерів, одного для виконання філдголів, іншого для пробиття початкових ударів.

Більшість такого роду рішень приймаються в липні і серпні, до того, як починаються ігри. Але кожну передсезонку гравці звертають на себе увагу, змушуючи тренерські штаби міняти свої рішення. У цій статті для прикладу візьмемо команду, що використовує захисну схему 4-3, а також приймемо, що команда обмежиться одним кікером, одним пантером і одним лонгснепером.

НАПАД

Квотербеки (2)

178155085Останні деілька років в НФЛ прийнято заявляти на гру двох квотербеків. Більшість команд в якості третього запасного QB заявляють приймаючого або раннінгбека. Немає сенсу активувати більше двох пасующіх гравців.

Це число може зрости до трьох на ростері з 53-х гравців, якщо третій QB молодий талант, якого команда хоче приховати від суперника або підвтягнути до основи.

Також команда може включати в ростер трьох QB, якщо перші два травмовані або високий ризик отримання ними травми.

Ранінбек (4)

178157746Незважаючи на те, що в НФЛ все ж більший акцент роблять на пас, більшість команд все одно включають в активний ростер чотирьох ранінбеків через високий  травматизм, характерний для цього амплуа. Більшість команд НФЛ вписують в це число і фулбека.

Спецкоманди ще одна причина, чому потрібно стільки бігунків. Більшість ранінбеків швидкі хлопці і можуть посилити спецкоманди.

Ресівери (6)

178157748Більшість команд приберігають для активного ростера шістьох ресиверів, але на гру заявляють тільки п’ять, за винятком випадків, коли шостий гравець-корисна ланка в спецкоманді. Це дозволяє тренерському штабу виставляти формацію з чотирма приймаючими без втрати швидкості або якості.

Як правило, чотири топових ресивера команди не грають у спец командах. Рідко буває, що б хтось з першої трійки приймаючих був основним пант-ретернером. Ця роль зазвичай відводиться четвертому приймаючому або гравцеві іншого амплуа.

Шостого ресивера зазвичай не заявляють на гру. Це гравець, з яким команда пов’язує своє майбутнє, або це задрафтований під високим рейтингом новачок, якого ще потрібно підготувати до рівня НФЛ.

Тайтенда (3)

178157753У більшості команд в активному ростері числиться три тайтенда, але бувають і виключення, як Packers зразка 2011 року, що мали в активному ростері п’ять тайтєндів. Тайтенди найчастіше діляться на стартового, який ефективно виконує різні функції, запасного, який частіше бере участь у силовій боротьбі і не особливо корисний у пасів грі, а також третього тайтенда, здатного поєднувати ці функції і гру в спецконманді.

Майже завжди всі троє заявляються на матч, і обидва запасних тайтенда так чи інакше беруть участь у грі спецкоманд. Іноді команди, які не мають у складі фулбека, заявляють чотирьох тайтендів. Більшість команд тримають у тренувальній команді тайтенда на випадок, якщо хтось з гравців ігрового складу отримає травму.

Офенсів-лайнмени (9)

178157756Це амплуа є найбільш головним болем для тренерського штабу. Більшість команд тримають в активному ростері 10 офенсів-лайнменів, тому що на дорозі вони не валяються. Тренери з помічниками б’ються над тим, яку кількість лайнменів заявляти на гру. Чи зможе запасний гард при необхідності зіграти центром ? Чи зможе стартовий правий Текл заповнити пробіл, якщо лівий не зможе продовжувати гру?

Ключ до успіху команди-це наявність у складі різнопланових лайнменів. Якщо команда може собі дозволити заявляти на матч всього сім лайнменів, як час від часу робили Steelers в 2012 році, вона може додавати в ростер гравців інших амплуа. Хоча в заявку на матч включаються вісім лайнменів, все одно в активному ростері краще мати десять гравців, оскільки футболісти цього амплуа у великому дефіциті в Лізі. Будь який генеральний менеджер мріє мати у складі двох перспективних хлопців на найближчі роки.

Разом в атаці

24 гравці з 53-х в активному ростері

21 гравець у заявці на матч: 2 QB, 4 RB, 7 OL, 3 TE, 5 WR

 

ЗАХИСТ

Дефенс-лайнмени (9)

178155090Якщо мова йде про захист 3-4, лайнменів буде сім або вісім. Більшість команд тримають по парі гравців на позицію, а дев’ятий-молодий перспективний футболіст. У декого в складі є ТОЧКОВИЙ пас-рашер, якого і включають в заявку. Велика частина команд заявляє на гру вісім лайнменів. Але все може змінитися, якщо хтось отримає травму.

Деякі команди залишають шість дефенс-ендів та всього трьох дефенс-теклів. Також у світлі зростаючої ролі пасової гри деякі команди на явно пасових даунах ставлять дефенс-ендів як внутрішніх пас-рашерів. Це позбавляє від необхідності в зайвому теклі для зупинки виносу.

Лайнбекери (7)

178157760Ядро спецкоманди складають гравці саме цього амплуа. Більшість команд ставлять на матч тільки трьох лайнбекерів, а з підйомом пасів нападу в Лізі рідко коли лайнбекер з сильної сторони (Sam) використовується при пасових комбінаціях. У таких випадках більшість команд ставлять четвертого лайнбекера в глибині поля.

Коли необхідно відбитися на пасовому дауні проти команд типу Patriots з їх тайтендом, деякі команди кидають у справу гравця, здатного виконувати функції і сейфті, і лайнбекера. Всім стартовим лайнбекерам, крім елітних, час від часу доводиться виходити в спецкоманди. Саме тому лайнбекерів семеро.

Дефенс-беки (10)

178155086Більшість команд заявляють на матч вісім ді-беків, але можуть залучити і дев’ятого, якщо в складі лише шість лайнбекерів. Багато включають в ростер чотирьох стартових корнербеків. Вони у складі майже щотижня. Додайте до цього стартових сейфті. Залишається чотири гравці. Залежно від типу захисту, деякі генеральні менеджери воліють тримати в ростері трьох корнербеків і одного зайвого сейфті.

Якщо команда частенько ставить сейфті ближче до лінії скрімеджу, в команді буде чотири сейфті. Четвертий і п’ятий корнербек будуть корисні на пант-ретернах. Запасні сейфті необхідні при грі захисних спецкомнд. Більшість команд не поспішають відразу кидати молодих сейфті в пекло, але вони можуть відчути швидкість НФЛ при грі в спецкомандах.

Разом в захисті

26 гравців в активному ростері

22 гравці в заявці на матч: 8 DL, 7 LB, 7 DB

 

Не забудемо про кікера, пантера і лонгснепера – от і виходить активний ростер в 53 гравця.

У цьому рівнянні багато змінних, але ми представили гарний приклад того, чим весь рік займаються тренерські штаби.

Перелкадено з статті

Схожі записи

20 фактів про американський футбол на території СНД та СРСР

20 фактів про американський футбол на території СНД та СРСР

04.10.2013
В першому і єдиному чемпіонаті СРСР виграла команда “Московські Ведмеді” в 1991 році. Чемпіонами молодіжного чемпіонату РФ в 2010 році стала команда з України. Чемпіоном Європи серед ...
Читати далі
Команди з американського футболу в Україні на початок 2016 року

Команди з американського футболу в Україні на початок 2016 року

05.02.2016
Щороку, перед початком сезону, “Вінницькі Вовки” складають таку собі карту американського футболу України. Цьогоріч вона виглядає так: Отже список команд: м. Вінниця – ...
Читати далі
Як фізичні вправи впливають на інтелект

Як фізичні вправи впливають на інтелект

26.02.2016
Дослідники з США з’ясували, як заняття спортом впливають на інтелект людини. Вдалося підтвердити, що між ними є чіткий взаємозв’язок. З розгорнутими результатами дослідження вчених з ...
Читати далі