26.10.2010

«Мінські Зубри»: американський футбол в Білорусі

Хто ми?

– Зубри!

– Хто переможе?

– Ми!

Під таким девізом проходять тренування єдиною в Білорусі команди з американського футболу «Мінські Зубри». Про поточний ж положенні команди мені вдалося поговорити з головним тренером Баутіно Андрієм Петровичем.

– Андрію Петровичу, розкажіть про майбутні ігри команди, в Білорусі ж немає інших футбольних клубів. Де ви граєте?

– Зараз ми беремо участь у чемпіонаті України. Одна з яких відбулася в Мінську на футбольному манежі.

– А як вдається утримувати команду без федерації американського футболу (далі – АФ)? Адже її поки немає в Білорусі.

– Щодо федерації питання вже вирішене. Залишилося трохи почекати, поки залагодять усі формальності. Федерація буде створена вже цього року. Будуть офіційне введені спортивні розряди (КМС, майстер спорту та ін) Що стосується фінансування – так, з цим проблеми.

Клуб аматорський і єдина людина, яка допомагає, а точніше містить команду – це ректор Інституту підприємництва та парламентаризму (ІПП) Олег Морозов – у минулому спортсмен і любитель АФ. Але, незважаючи на наше не зовсім стабільний фінансовий стан, команда грає на високому рівні.

– Якщо ви добре граєте, чому б не взяти участь у більш серйозних змаганнях?

– Ех … (зітхає). Це все безпосередньо залежить від матеріальної бази клубу. Якби було більше інвесторів, то ми змогли б грати і на EuroCup, і на ChallengeCup. Можна спробувати і EuroBowl – чемпіонат Європейських країн.

– Чи багато охочих, на ваш погляд, грати в АФ в Білорусі, і яким чином можна потрапити в команду? Чи є особливі критерії для відбору?

– Охочих вистачає для того, щоб грати, але цього мало для команди. Існують певні тести на швидкість, силу, координацію, але у нас зараз немає можливості відбирати тільки кращих, через відсутність постійного потоку гравців у команду. Зараз беремо всіх бажаючих.

Хочу сказати, що в клубі все хлопці приходять грати заради задоволення. На тренуваннях це видно, і, якщо людина серйозна, викладивется на 100%, терпляче виживає тренувань, то він закріпиться в команді і йому буде місце в основному складі.

На рахунок критеріїв: в АФ можуть грати люди абсолютно різної статури і віку. У цьому виді спорту можна знайти застосування не тільки швидким і накоченим гравцям.

– Кого можете виділити з молодих, так би мовити, “висхідних зірок”?

– Занкевич Артур. Грає на позиції приймаючої. Видно, що затятий фанат. Завжди активний, дуже чіпкий хлопець.

6Аверков Гліб, теж хороший. Старанний, завжди сконцентрований. Позиція – корнер.

Цей Кирило. Додав у швидкості, впевнений у собі, напористий. Позиція – біжить.

– Чи позначається на тренуваннях той факт, що в Білорусі немає жодного стадіону для АФ?

– Я можу сказати, що якість гри не залежить від смужок на полі. Ми тренуємося на стадіонах для європейського футболу, але це не заважає нам вдосконалити навички.

Звичайно, на справжньому полі для АФ тренуватися зручніше. Та й популярність клубу зросла б, що забезпечить більше глядачів і з’явиться більше прихильників цього виду спорту. Людей завжди приваблює щось нове. Шкода, що це питання не намагаються вирішити на державному рівні.

Згоден, адже в Мінську спорту приділяють достатньо уваги. Збудовано багато спортивних комплексів, стадіонів. Чому б не зайнятися спорудженням хоча б одного поля для АФ? Мені здається в Білорусі цей спорт може добре розвиватися, тим більше, що вже були спроби заявити про себе на світовій арені. Цьому свідчать і поїздки на ігри в США, і неодноразові титули чемпіона СНД. Перспектива є. Команда до сих пір існує і грає на хорошому рівні.

Можливо, створення федерації АФ у Білорусі дасть поштовх до розвитку, але це лише домисли. Як буде насправді, не можу навіть припустити. Одне можу сказати точно: якщо почати займатися всіма цими питаннями на державному рівні, Білорусь цілком зможе домогтися гарних результатів у Європі.

P.S.
Відмінна новина (датовані 07.12.2009 р.) для фанатів американського футболу! Тепер шматочок американської культури і в нашій країні. У «Orange Club» пройшла установча конференція зі створення федерації американського футболу в Білорусі (БФАФ).
Офіційно зареєструвати федерацію в Міністерстві Юстицій планують у середині січня 2010 року.
Генеральним секретарем БФАФ був призначений Андрій Баутіно (нинішній тренер футбольної команди «Мінські Зубри»). Головою федерації став Олег Стефанович.
Виникнення цієї федерації дає шанс на участь білоруської команди у Чемпіонаті Європи з американського футболу (Euro Bowl).
Заявку на реєстрацію засновники БФАФ планують у найближчі дні: 9-10 грудня.
жете это сделать без особых проблем, огромный выбор бесплатная доставка это всё вы найдёте на сайте фирмы.

Схожі записи

Дівчата з помпонами!

Дівчата з помпонами!

19.10.2016
Яскраво. Жваво. Динамічно. Вони найкраща підтримка для спортсменів і кращий приклад активного вболівання. На початку 2000-х про них ми знали тільки завдяки американським фільмам. Сьогодні і в ...
Читати далі
«Мертва зірка» змінила життя Івана Омелянчика

«Мертва зірка» змінила життя Івана Омелянчика

22.03.2008
У бізнес із автоперевезень і логістики Іван Омелянчик потрапив випадково. До того він професійно займався спортом. Грав у команді «Вінницькі вовки» в американський футбол Інколи життя змушує ...
Читати далі
Святкуємо День міста по-спортивному

Святкуємо День міста по-спортивному

10.09.2010
До Дня міста планується провести безліч розважально-культурних заходів. Спортивний уїк-енд також буде насиченим. Вінничани зможуть стати свідками змагань з американського футболу, хокею на траві, ...
Читати далі