15.10.2008

“Місто” 29.02.2008, №8 (2008)

Тренування з “Вовками”

Американський футбол у Вінниці тримається на ентузіазмі

На вулиці плюс 10. Субота. Хмарно, пронизує до кісточок холодний вітер. Сьогодні о 14-ій на стадіоні технікуму електронних приладів — тренування. Тут вчать американському футболу та його полегшеній версії флаг-футболу.

Зі старих „Вінницьких вовків” залишилося лише троє. Євген Олійник в команді вже майже 10 років. Він тренер. Асистенти тренера — Олександр Білоконь та Євген Хомин — грають в американський футбол більше п’яти років.

— Більше зі старих гравців нікого не залишилося, — розповідає Євген Олійник. — Хто поїхав, а хто просто відійшов від спорту. Восени 2007 року ми загорілися ідеєю поновити команду. Вирішили набирати нових людей, організувати нормальні тренування і грати.

Ані спонсорів, ані спеціальної форми. Тільки бажання грати. Сьогодні на полі не дуже зручно — багато води, багнюки. Через те, що не всі спортсмени мають спеціально призначене для цієї гри взуття — з шипованою підошвою — вони часто підковзуються і падають.

— Нічого, пачка прального порошку — і до завтра форма буде чистою. Завтра буде легше — тренуємось в залі, — Євген Олійник — оптиміст. — Але, немає сенсу йти до спонсорів, коли результатів нуль.
Зал “Вовки” знімають за власний кошт. Як розповідає Євген, поки що це не надто дорого — близько 60 гривень за 1,5 години. Немає грошей — доводиться тренуватись на “свіжому повітрі”. За “науку” ніхто гроші не бере. Зараз на тренування приходить у середньому 20 хлопців. Комусь тільки виповнилося 15, інші — дещо старші.

— У нас все набагато простіше, — пояснює Євген. — Це у Північній Америці, Західній Європі, щоб потрапити навіть у любительський американський футбол, треба пройти серйозне спеціальне тестування. У нас відбір проходить у процесі тренувань. Підходить будь-яка комплекція. Хто має більшу вагу, стоятиме в „стінці”. Легший — бігатиме з м’ячем.

Тому, зазначає Євген Олійник, не так вже й погано, що наразі форми для повноцінного американського футболу у спортсменів немає. Він переконаний, якщо її придбати за власний кошт — а задоволення це не з дешевих (близько 250 євро — один з найдешевших комплектів), тоді і стимул грати буде більший, та й до самої форми ставитимуться охайніше. До того ж, форму в Україні не продають, її треба замовляти за кордоном (хлопці замовляють у Голландії).

— Американський футбол, взагалі, дуже недешеве задоволення, — каже тренер. — Але це дуже видовищний спорт. Тому його так цінують за кордоном.
Наприкінці 90-х “Вінницькі вовки” були сильною командою. Тоді, пригадує Євген, який у „ВВ” прийшов за півроку після створення команди, у Вінниці були спроби створити навіть дівочу команду з флаг-футболу. Це — полегшена версія американського футболу. Гра неконтактна, тому гравці не вдягають спеціалізовану форму (її вага може сягати восьми кілограмів) — достатньо лише зірвати з гравця з м’ячем два прапорці, які чіпляються на пояс — і спробу зупинено.

На одну із останніх ігор у історії “Вовків” з Вінниці у столицю приїхали лише 14 спортсменів. Проти них грали 40 киян.
— Американський футбол — гра, в якій є достатньо високий ризик отримати травму, — пояснює Євген. — Саме тому й використовується так багато захисного спорядження. Відповідно, і на заміну повинно бути достатньо людей. В Америці команда зазвичай нараховує до 60-ти гравців. Тоді у Києві ми програли, але з мінімальним відривом у рахунку.

На тренуваннях — атмосфера дружня, втім, серйозна. Сказав щось нецензурне або неуважно ставишся до поставленого завдання — вся команда отримує покарання десятком віджимань. Іноді за одне тренування гравці намотують по пару сотень…

Така серйозність пов’язана із правилами гри — на змаганнях за нецензурний вислів, як за неспортивну поведінку, можуть або відсунути на 5 чи 10 ярдів або взагалі видалити гравця з поля. За умов обмеженої кількості гравців така умова може призвести до програшу.

Юлія ТАРАПАТА

Схожі записи

“Вінницьки вовки” кличуть у зграю

“Вінницьки вовки” кличуть у зграю

17.03.2014
Команда із американського футболу “Вінницькі Вовки” оголошують про початок весняного ВІДБОРУ до команди. Кожен бажаючий, який досяг 16 річного віку, має вагу більше 75 кг та має бажання грати в ...
Читати далі
Вінницьку команду з американського футболу очолить тренер із США

Вінницьку команду з американського футболу очолить тренер із США

31.08.2015
Команду з американського футболу “Вінницькі вовки” тренуватиме американець. З 14 вересня до своїх обов’язків головного тренера приступить Дейл Хеффрон (Dale Heffron – ред.), ...
Читати далі
«Вінницькі вовки»: приціл на вищу лігу

«Вінницькі вовки»: приціл на вищу лігу

23.03.2013
Для американців – це супергра, одне з найулюбленіших видовищ, а для українців американський футбол – це поки що загадка. Але цю загадку у нас намагаються не лише розгадати, але й плідно ...
Читати далі