02.11.2016

На «Кривавий понеділок з Вінницькими вовками» зібрались 50 донорів

«Кривавий понеділок з Вінницькими вовками» – акція, що зібрала сьогодні, 31 жовтня, 23,5 літри крові на потреби Вінницької обласної станції переливання крові.

tnodinsut-m

На Пирогова, 48 сьогодні було людно і моторошно: кoманда з амeриканськoгo футбoлу «Вінницькі вовки» здавали кров та разом з іншими донорами фотографувалися із зомбі-черлідершами у тематично оформленій фотозоні.

img_4505

Таку незвичайну акцію «Вінницькі вовки» організували,  щоб залучити якомога більше молоді. Представник «Вовків» Юлія Андріященко розповіла, що у соцмережах, де анонсували захід, зареєструвалися до участі понад сто людей, окрім того, афіші розміщувалися і по місту.

img_4436

  • Офіційно акція стартувала о 9:00. Та станом на 9:20 ранку кров здали вже три людини, п’ятеро в черзі.  Станом на 13:00 до нашого проекту приєдналось 50 людей.

Координатор донорства Вінницької обласної станції переливання крові Валерій Нежевенко, не дуже задоволений таким «маскарадом», проте був вдячним за таку допомогу й навіть потім зробив фото із «вампірами».

img_4455

  • Станція забезпечена донорською кров’ю всього на 40%, – каже медик. – Нам кров потрібна постійно, не лише у рамках акцій. Ось студенти у цьому молодці – особливо медуніверситет.

Зазначимо, сам Валерій Нежевенко – Почесний донор і здавав максимальну дозу (470 мл за раз) 48 разів. Медик зазначає, що на першому етапі донору «вірять на слово» – при заповненні анкети людина ставить або не ставить позначок у графі «заборонених» хвороб, здає кров, яку вже потім перевіряють на «придатність». Як зазначив Валерій Нежевенко, випадків брехні у анкетах – мало, в середньому один-два рази на рік. Точну кількість «вилученої» за сьогодні крові буде відомо за 1-2 дні.

Одна дівчина, щоправда, підходила за усіма параметрами, та їй стало зле – протягом двох годин медики нормалізовували її стан.

Черлідерша Юлія, яка вперше здає кров, хвилюється: руки трохи тремтять, як і голос. Дівчина стоїть у черзі на отримання талону.

14895658_10154300122843183_1510551318_o

  • Налаштовую себе на позитив. Розумію, що таким чином я роблю гарну справу і ще й тематично.

Звичайний вінничанин Володимир прийшов не у рамках акції здавати кров для свого сина, який готується до операції. Каже, що це не через брак крові на станції, а через почуття відповідальності за життя сина і не тільки.

  • Такі акції потрібні – молоде покоління має не тільки сидіти вдома за комп’ютерами, а й допомагати тим, хто поруч.

«Вінницькі вовки» стають донорами не вперше. Минулого року 15 учасників команди здавали кров для дитячого онковідділення обласної лікарні. Цьогоріч хлопці вирішили зробити донорство за своєї участі масштабнішим і залучити більше людей.

Самі «Вовки» були не у повному складі. Троє хлопців, які першими прийшли здати кров, після процедури виглядали дещо втомлено.

img_4416

  • Загалом нас у команді чоловік 30, проте приєднатись до сьогоднішньої акції вдалося не усім. Та разом із нашими «вовчицями» 30 донорів плануємо від команди подати, – каже один із хлопців, Микола Корж.

Також гравець додає, що близько 70% його друзів та знайомих відмовляються від даної процедури, бо бояться зараження під час маніпуляцій.

  • Мені здається, цей стереотип навіяний телебаченням: от всі почули, що СНІД передається по крові і вирішили, що під час здачі донорської крові можна заразитись, але ж мається на увазі процедура переливання крові. Тут же все стерильне, одноразове, – каже Микола Корж.

«Вінницькі вовки» закликають вінничан здавати кров не тільки у рамках акції.

  • Це корисно і для здоров’я самого донора, і для тих, хто отримує цю кров. Дякуємо усім, хто приєднався, – каже Юлія Андріященко.

Фото Ольги Мірошниченко

https://vk.com/album-131150068_237409875

Джерело: http://vezha.vn.ua/na-kryvavyj-ponedilok-z-vinnytskymy-vovkamy-zibralys-50-donoriv/

Схожі записи

З нового року у Вінниці в американський футбол гратимуть діти та жінки

З нового року у Вінниці в американський футбол гратимуть діти та жінки

04.11.2015
Команду з американського футболу «Вінницьких вовків» вже два місяці тренує колишній гравець вищої ліги, американець Дейл Хеффрон. У найближчих планах у «Вовків» – стати національними ...
Читати далі
“20 ХВИЛИН” 2008-03-21

“20 ХВИЛИН” 2008-03-21

16.10.2008
«Мертва зірка» змінила життя Івана Омелянчика У бізнес із автоперевезень і логістики Іван Інколи життя змушує людину приймати неординарні рішення, йти проти натовпу і плисти проти течії. Саме ...
Читати далі
Friday I’m in Love. Черлидерши «Волков»

Friday I’m in Love. Черлидерши «Волков»

23.07.2016
В гостях у нашей еженедельной рубрики – группа поддержки винницкой команды. Группа поддержки винницких «Волков», на всех парах рвущихся в плей-офф УЛАФ, приняла участие в яркой фотосессии. Вот ...
Читати далі