02.11.2016

На «Кривавий понеділок з Вінницькими вовками» зібрались 50 донорів

«Кривавий понеділок з Вінницькими вовками» – акція, що зібрала сьогодні, 31 жовтня, 23,5 літри крові на потреби Вінницької обласної станції переливання крові.

tnodinsut-m

На Пирогова, 48 сьогодні було людно і моторошно: кoманда з амeриканськoгo футбoлу «Вінницькі вовки» здавали кров та разом з іншими донорами фотографувалися із зомбі-черлідершами у тематично оформленій фотозоні.

img_4505

Таку незвичайну акцію «Вінницькі вовки» організували,  щоб залучити якомога більше молоді. Представник «Вовків» Юлія Андріященко розповіла, що у соцмережах, де анонсували захід, зареєструвалися до участі понад сто людей, окрім того, афіші розміщувалися і по місту.

img_4436

  • Офіційно акція стартувала о 9:00. Та станом на 9:20 ранку кров здали вже три людини, п’ятеро в черзі.  Станом на 13:00 до нашого проекту приєдналось 50 людей.

Координатор донорства Вінницької обласної станції переливання крові Валерій Нежевенко, не дуже задоволений таким «маскарадом», проте був вдячним за таку допомогу й навіть потім зробив фото із «вампірами».

img_4455

  • Станція забезпечена донорською кров’ю всього на 40%, – каже медик. – Нам кров потрібна постійно, не лише у рамках акцій. Ось студенти у цьому молодці – особливо медуніверситет.

Зазначимо, сам Валерій Нежевенко – Почесний донор і здавав максимальну дозу (470 мл за раз) 48 разів. Медик зазначає, що на першому етапі донору «вірять на слово» – при заповненні анкети людина ставить або не ставить позначок у графі «заборонених» хвороб, здає кров, яку вже потім перевіряють на «придатність». Як зазначив Валерій Нежевенко, випадків брехні у анкетах – мало, в середньому один-два рази на рік. Точну кількість «вилученої» за сьогодні крові буде відомо за 1-2 дні.

Одна дівчина, щоправда, підходила за усіма параметрами, та їй стало зле – протягом двох годин медики нормалізовували її стан.

Черлідерша Юлія, яка вперше здає кров, хвилюється: руки трохи тремтять, як і голос. Дівчина стоїть у черзі на отримання талону.

14895658_10154300122843183_1510551318_o

  • Налаштовую себе на позитив. Розумію, що таким чином я роблю гарну справу і ще й тематично.

Звичайний вінничанин Володимир прийшов не у рамках акції здавати кров для свого сина, який готується до операції. Каже, що це не через брак крові на станції, а через почуття відповідальності за життя сина і не тільки.

  • Такі акції потрібні – молоде покоління має не тільки сидіти вдома за комп’ютерами, а й допомагати тим, хто поруч.

«Вінницькі вовки» стають донорами не вперше. Минулого року 15 учасників команди здавали кров для дитячого онковідділення обласної лікарні. Цьогоріч хлопці вирішили зробити донорство за своєї участі масштабнішим і залучити більше людей.

Самі «Вовки» були не у повному складі. Троє хлопців, які першими прийшли здати кров, після процедури виглядали дещо втомлено.

img_4416

  • Загалом нас у команді чоловік 30, проте приєднатись до сьогоднішньої акції вдалося не усім. Та разом із нашими «вовчицями» 30 донорів плануємо від команди подати, – каже один із хлопців, Микола Корж.

Також гравець додає, що близько 70% його друзів та знайомих відмовляються від даної процедури, бо бояться зараження під час маніпуляцій.

  • Мені здається, цей стереотип навіяний телебаченням: от всі почули, що СНІД передається по крові і вирішили, що під час здачі донорської крові можна заразитись, але ж мається на увазі процедура переливання крові. Тут же все стерильне, одноразове, – каже Микола Корж.

«Вінницькі вовки» закликають вінничан здавати кров не тільки у рамках акції.

  • Це корисно і для здоров’я самого донора, і для тих, хто отримує цю кров. Дякуємо усім, хто приєднався, – каже Юлія Андріященко.

Фото Ольги Мірошниченко

https://vk.com/album-131150068_237409875

Джерело: http://vezha.vn.ua/na-kryvavyj-ponedilok-z-vinnytskymy-vovkamy-zibralys-50-donoriv/

Схожі записи

Вінницька команда зайняла друге місце в Чемпіонаті України з американського футболу

Вінницька команда зайняла друге місце в Чемпіонаті України з американського футболу

12.08.2013
В неділю, 11 серпня, у Вінницькому центральному парку імені Горького проходили одразу дві гри Чемпіонату України з американського футболу першої ліги – за 3-тє та 1-ше місця. О 13:00 розпочався ...
Читати далі
ФУТБОЛ ПО-АМЕРИКАНСЬКИ: ДО “ВІННИЦЬКИХ ВОВКІВ” ЇДЕ ТРЕНЕР З США

ФУТБОЛ ПО-АМЕРИКАНСЬКИ: ДО “ВІННИЦЬКИХ ВОВКІВ” ЇДЕ ТРЕНЕР З США

12.09.2015
Американський футбол у Вінниці став по-справжньому американським: «Вінницькі вовки» запросили до своєї команди Дейла Хеффрона, 61-річного тренера родом з міста Гранд Рапідс, штат Міннесота – Мову ...
Читати далі
«Вовки» на карнавалі !!!!

«Вовки» на карнавалі !!!!

06.10.2009
В минулу суботу відбулося святкування 654 річниці від дня заснування міста Вінниці . Свято розпочалося із урочистої церемонії відкриття, яка вже традиційно відбулася на площі перед мерією. ...
Читати далі