23.10.2009

Он-лайн конференція на www.sport.ua. Частина 1

BilousovВолодимир БІЛОУСОВ, президент Федерації американського футболу України
1. Гість: «Доброго дня Володимере, чи на багато відрізняється рівень гравців в Америки від Європи?»
Білоусов В.І.: «Радий вітати читачів Спорт.юа! Буду радий відповісти на ваші питання! Хочу подякувати за надану мені можливість побувати на конференції.
Якщо половина гравців в США – це представники Європи, то це багато про що говорить. Але рівень самого футболу в Європі часто не дотягує до рівня університетських команд в США. Наші команди одержують невелику грошову винагороду і задоволення від гри, але назвати цей спорт в Європі професійним – не повертається мова. Були спроби зробити його професійним, але ні до чого хорошого це не привело. Але, скажу відверто, рівень футболу в Європі поступово росте.
У 2004 році на Україні залишилися дві команди. Цього року в нашому чемпіонаті брала участь білоруська команда і ходять розмови про те, що в наступному чемпіонаті братимуть участь російські команди. Цього року в чемпіонаті брало участь 10 команд, розбиті на 2 конференції. Наступного року їх буде більше. У нас відкритий чемпіонат.
Сподіваюся, наступного року відродиться так званий чемпіонат СНД, який користувався дуже великою популярністю.»
2. Гість: «А що, комусь цікавий американський футбол?»
Білоусов В.І.: «Комусь цікаво пити, палити, грати в карти. Комусь грати в американський футбол.
У кожного є свої інтереси! Хтось занурюється на дно океану, хтось йде в гори.»
3. Гість: «А яку мету ставить перед собою “Федерація Американського Футболу України”? Зробити цей спорт масовим і професійним? Напевно якщо реально дивитися на речі, то у цього виду спорту, де екиперовка одного гравця коштує не менше 300 доларів, немає шансів стати масовим в небагатій країні Україні?»
Білоусов В.І.: «У нас є декілька різновидів американського футболу. Фла-футбол – це один з видом неконтактного футболу. Він дозволяє грати всім вікам людей. Проводиться чемпіонат світу по цьому виду американського футболу. Для цього нічого не треба окрім майданчика і розмітки. Екіпіровка за великі гроші не обов’язкова.
Є ще один різновид Арена-футбол, яка проводиться в закритих приміщеннях. Ми всі бажаємо, щоб американський футбол став професійним і люди, що грають у футбол, можуть цим заробляти на життя.
Зараз наш футбол будується на спонсорських грошах і на ентузіазмі деяких людей гравців. Купується форма за свій рахунок, переїзди і так далі. Ми прагнемо проводити Кубки і чемпіонати…»
4. RuggerUA: «Як ви думаєте, чи може американський футбол мирно співіснувати в одній країні з своїм спорідненим видом спорту – регбі?
Не секрет що багато регбістів негативно відносяться до американського футболу, тому що американський футбол забирає потенційних гравців і глядачів від регбі і заважає популяризації регбі, оскільки багато простих людей на Україні не знають різниці між двома видами і часто думають що регбі і американський футбол це одне і те ж.
»
Білоусов В.І.: «Складно і одночасно просто відповісти на це питання. І ведення гри, і екіпіровка гравців. Не думаю, що вони заважають один одному. У регбі своя специфіка, в американському футболі – своя.
У регбі більше захоплення практикуються, у нас захоплення і удари.
Були, звичайно, злучаю коли регбісти приходили до нас і досить успішно виступали.
Ми проводимо фінальні ігри Чемпіонату України на стадіоні спартак в Києві.
Буває, що ігри по регбі і футболу доводяться на один день, і глядачі дуже часто залишаються подивитися і наші ігри, і регбістів.»
5. Гість: «У якому році з’явився в Україні американський футбол?»
Білоусов В.І.: «Це актуальне питання, особливо у наш час. Минулої суботи, під час проведення чемпіонату України ми святкували 20-річчя приходу американського футболу до України. Ми вшановували ветеранів, таких як Євгеній Блізнецов і Вадим Авдєєнко… Я б міг назвати ще десятки таких людей, які стали заслуженими ветеранами американського футболу… Ці люди піднімали футбол і продовжують це робити в Україні!»
6. Гість: «Добридень. Перший раз чую що в Україні існує Американський футбол. Якщо можна дати більше інформації, в яких містах є команди, як проходить чемпіонат. Існує сайт федерації щоб можна було стежити за чемпіонатом. Спасибі. Успіхи.»
Білоусов В.І.: «Так сайт існує – www.fafu.org Там можна реєструватися і одержати вичерпну інформацію про історію, команди, чемпіонат.
Зараз, створюючи команди в таких регіонах, де і не чули про такий вид спорту це істотно сприяє розвитку американського футболу.
Зараз є команди в Сімферополі, Севастополі, дві команди в Києві, Одесі, Донецьк, Херсоні, Миколаєві і інших.
Наступного року хочемо прийняти участь в ЧЕ серед юніорів. Україна ще жодного разу не брала участь в подібних змаганнях.
Хотілося б, щоб спонсори більше звертали на наш увагу. Нинішній чемпіонат, що завершився в неділю, пройшов при підтримці добродійного фонду Миколи Рудьковського.»

Схожі записи

Під час матчу між “Вінницькими вовками” та “Витязями”, збиратимуть гроші для потреби бійців АТО

Під час матчу між “Вінницькими вовками” та “Витязями”, збиратимуть гроші для потреби бійців АТО

29.08.2014
7 вересня о 14:00 Вінниця знову приймає матч з американського футболу. Цього разу наші “Вовки” зустрічаються з “Витязями” з м. Києва. Гра відбудеться на стадіоні “Нива” (колишній “Хімік”) за ...
Читати далі
«Вінницькі Вовки» виграли у «Київських Слов’ян» з рахунком 32:14

«Вінницькі Вовки» виграли у «Київських Слов’ян» з рахунком 32:14

07.04.2015
4 квітня вінницька команда з американського футболу «Вінницькі Вовки» на стадіоні «Хімік» здобула перемогу в товариському матчі проти «Київських Слов’ян» з рахунком 32 – 14 Про це ...
Читати далі
За “Вінницьких вовків” гратимуть американці (Відео)

За “Вінницьких вовків” гратимуть американці (Відео)

15.03.2016
Команді з американського футболу “Вінницькі Вовки” вдалося домовитися з двома молодими американськими гравцями і в 2016 році вони будуть виступати в основному складі. Це унікальна подія в історії ...
Читати далі