23.10.2009

Он-лайн конференція на www.sport.ua. Частина 1

BilousovВолодимир БІЛОУСОВ, президент Федерації американського футболу України
1. Гість: «Доброго дня Володимере, чи на багато відрізняється рівень гравців в Америки від Європи?»
Білоусов В.І.: «Радий вітати читачів Спорт.юа! Буду радий відповісти на ваші питання! Хочу подякувати за надану мені можливість побувати на конференції.
Якщо половина гравців в США – це представники Європи, то це багато про що говорить. Але рівень самого футболу в Європі часто не дотягує до рівня університетських команд в США. Наші команди одержують невелику грошову винагороду і задоволення від гри, але назвати цей спорт в Європі професійним – не повертається мова. Були спроби зробити його професійним, але ні до чого хорошого це не привело. Але, скажу відверто, рівень футболу в Європі поступово росте.
У 2004 році на Україні залишилися дві команди. Цього року в нашому чемпіонаті брала участь білоруська команда і ходять розмови про те, що в наступному чемпіонаті братимуть участь російські команди. Цього року в чемпіонаті брало участь 10 команд, розбиті на 2 конференції. Наступного року їх буде більше. У нас відкритий чемпіонат.
Сподіваюся, наступного року відродиться так званий чемпіонат СНД, який користувався дуже великою популярністю.»
2. Гість: «А що, комусь цікавий американський футбол?»
Білоусов В.І.: «Комусь цікаво пити, палити, грати в карти. Комусь грати в американський футбол.
У кожного є свої інтереси! Хтось занурюється на дно океану, хтось йде в гори.»
3. Гість: «А яку мету ставить перед собою “Федерація Американського Футболу України”? Зробити цей спорт масовим і професійним? Напевно якщо реально дивитися на речі, то у цього виду спорту, де екиперовка одного гравця коштує не менше 300 доларів, немає шансів стати масовим в небагатій країні Україні?»
Білоусов В.І.: «У нас є декілька різновидів американського футболу. Фла-футбол – це один з видом неконтактного футболу. Він дозволяє грати всім вікам людей. Проводиться чемпіонат світу по цьому виду американського футболу. Для цього нічого не треба окрім майданчика і розмітки. Екіпіровка за великі гроші не обов’язкова.
Є ще один різновид Арена-футбол, яка проводиться в закритих приміщеннях. Ми всі бажаємо, щоб американський футбол став професійним і люди, що грають у футбол, можуть цим заробляти на життя.
Зараз наш футбол будується на спонсорських грошах і на ентузіазмі деяких людей гравців. Купується форма за свій рахунок, переїзди і так далі. Ми прагнемо проводити Кубки і чемпіонати…»
4. RuggerUA: «Як ви думаєте, чи може американський футбол мирно співіснувати в одній країні з своїм спорідненим видом спорту – регбі?
Не секрет що багато регбістів негативно відносяться до американського футболу, тому що американський футбол забирає потенційних гравців і глядачів від регбі і заважає популяризації регбі, оскільки багато простих людей на Україні не знають різниці між двома видами і часто думають що регбі і американський футбол це одне і те ж.
»
Білоусов В.І.: «Складно і одночасно просто відповісти на це питання. І ведення гри, і екіпіровка гравців. Не думаю, що вони заважають один одному. У регбі своя специфіка, в американському футболі – своя.
У регбі більше захоплення практикуються, у нас захоплення і удари.
Були, звичайно, злучаю коли регбісти приходили до нас і досить успішно виступали.
Ми проводимо фінальні ігри Чемпіонату України на стадіоні спартак в Києві.
Буває, що ігри по регбі і футболу доводяться на один день, і глядачі дуже часто залишаються подивитися і наші ігри, і регбістів.»
5. Гість: «У якому році з’явився в Україні американський футбол?»
Білоусов В.І.: «Це актуальне питання, особливо у наш час. Минулої суботи, під час проведення чемпіонату України ми святкували 20-річчя приходу американського футболу до України. Ми вшановували ветеранів, таких як Євгеній Блізнецов і Вадим Авдєєнко… Я б міг назвати ще десятки таких людей, які стали заслуженими ветеранами американського футболу… Ці люди піднімали футбол і продовжують це робити в Україні!»
6. Гість: «Добридень. Перший раз чую що в Україні існує Американський футбол. Якщо можна дати більше інформації, в яких містах є команди, як проходить чемпіонат. Існує сайт федерації щоб можна було стежити за чемпіонатом. Спасибі. Успіхи.»
Білоусов В.І.: «Так сайт існує – www.fafu.org Там можна реєструватися і одержати вичерпну інформацію про історію, команди, чемпіонат.
Зараз, створюючи команди в таких регіонах, де і не чули про такий вид спорту це істотно сприяє розвитку американського футболу.
Зараз є команди в Сімферополі, Севастополі, дві команди в Києві, Одесі, Донецьк, Херсоні, Миколаєві і інших.
Наступного року хочемо прийняти участь в ЧЕ серед юніорів. Україна ще жодного разу не брала участь в подібних змаганнях.
Хотілося б, щоб спонсори більше звертали на наш увагу. Нинішній чемпіонат, що завершився в неділю, пройшов при підтримці добродійного фонду Миколи Рудьковського.»

Схожі записи

“Вінницькі вовки” шукають “свіжу кров”

“Вінницькі вовки” шукають “свіжу кров”

30.09.2014
Єдина команда з американського футболу Вінниці шукає нових гравців. Ним може стати кожен бажаючий, головне щоб він був дорослішим 16 років і його вага була більшою 75 кг. Досвіду гри у цей спорт ...
Читати далі
АМЕРИКАНСЬКИЙ ТРЕНЕР ХОЧЕ ЗРОБИТИ У ВІННИЦІ ФУТБОЛЬНИЙ «БУМ»

АМЕРИКАНСЬКИЙ ТРЕНЕР ХОЧЕ ЗРОБИТИ У ВІННИЦІ ФУТБОЛЬНИЙ «БУМ»

05.04.2016
Команда з американського футболу “Вінницькі Вовки” отримала нового тренера. На цю посаду вдалося запросити 62-річного Гордона Хікса із США. – Ми зв’язалися з Гордоном через сайт ...
Читати далі
«Американцы поспорили между собой и на скримидже просто рвали всех». Как прошел тренировочный лагерь в Виннице

«Американцы поспорили между собой и на скримидже просто рвали всех». Как прошел тренировочный лагерь в Виннице

25.07.2016
В прошлый уикенд в Виннице прошел первый в Украине масштабный тренировочный лагерь, организованный местной командой «Волки». Кэмп посетили 65 игроков из Украины, Молдовы и России. First & ...
Читати далі