15.10.2008

Правила флагу

pravyla-flahuФлаг-Футбол – це різновид американського футболу, його безконтактна версія. Це не контактний спорт, блокування й захоплення заборонені. Ціль гри, як і в американському футболі – занести м’яч у залікову зону суперника. Основна відмінність – виключення жорстких контактів, спортсмени грають без захисного екіпірування. Замість шоломів і каркасів на поясі кожного гравця прикріплені два флажки. І якщо в американському футболі для того, щоб зупинити гравця, що володіє м’ячем, застосовується захоплення (жорсткий контакт), то у флаг-футболі досить зірвати з нього прапорець. У флаг-футбол грають, як діти, так і дорослі. Його розвивають всі європейські федерації американського футболу, як вид спорту, що допомагає гравцям освоїти складні технічні прийоми американського футболу, до автоматизму засвоїти тактичні комбінації, ігрові й рухові навички.

ПРАВИЛА:

· Володіння м’ячем визначається жеребом (монетка). Команда, що виграла жереб, атакує першою, а що програла – вибирає сторону.
· Команда, що програла жереб, одержує володіння м’ячем зі своєї 5-ти ярдової лінії на початку другої половини гри.
· У цій грі немає кікофа.

· Команда, що володіє м’ячем, одержує право на атаку зі своєї 5-ти ярдової лінії й має 4 (чотири) спроби для подолання половини поля. Після подолання середини поля команді дається ще 4 (чотири) спроби занести тачдаун. Якщо ж команді не вдається набрати очки, то володіння м’ячем переходить до команди-суперника й вона починає свою атаку зі своєї 5-ти ярдової лінії. Автоматичний перший даун за порушення скасовує правило 4 (чотирьох) спроб для одержання першого дауна або набору очків. Якщо нападаючій команді не вдається подолати половину поля, то володіння м’ячем переходить до команди-суперникові, що починає атаку зі своєї 5-ти ярдової лінії.
· Будь-яке володіння м’ячем, крім перехоплення, починається зі своєї 5-ти ярдової лінії.
· Команди міняються сторонами після закінчення 20 хвилин.

Кількість гравців.

· У Шкільних змаганнях Команди складаються з 6 гравців (5 на поле й 1 запасний); або з 7 гравців, (5 на поле й 2 запасних) якщо в команді гравець жіночої статі.
· В офіційних турнірах EFAF Команди складаються з десяти гравців (5 на полі й 5 запасних).
· Команди можуть грати не менш чим з 4 (чотирма) гравцями (у випадку травми).
· Якщо в команді менш чим 4 гравці, гра відміняється, і команді зараховується поразка.

Час гри.

· Гра триває 40 хвилин. (2 періоди по 20 хвилин у половині).
· Час у грі не зупиняється, крім останніх двох хвилин кожної половини, які називаються “двохвилинний напад”. Якщо гравець із м’ячем вибіг в аут, час зупиняється; якщо пас не пійманий, час зупиняється – АЛЕ ЧАС НЕ ЗУПИНЯЄТЬСЯ ПІСЛЯ КОЖНОГО РОЗІГРАШУ. Тим самим, гравці вчаться як правильно <управляти часом> в американському футболі.
· Судді в праві зупинити час за своїм розсудом.
· У випадку нічиєї, грається овертайм. Період між закінченням основного часу гри й початком овертайма становить 2 хвилини.
– У Шкільних змаганнях, команда, що виграла жереб, починає володіння м’ячем зі своєї 5-ти ярдової лінії. Команди грають доти, поки одна з них набере очки.
– У змаганнях EFAF, команда, що виграла жереб, починає володіння м’ячем із середини поля. Кожній команді дається 4 спроби набрати очки. Якщо рахунок як і раніше рівний після того як команди використовували свої спроби, їм ще раз дається по 4 спроби набрати очки. Очки після тачдауна набираються відповідно до правил основного часу. Якщо після 2-х спроб рахунок як і раніше рівний, командам даються спроби для набору очків з 12-ти ярдової лінії. Перехід спроби зупиняє право володіння м’ячем.
· Після установки суддею м’яча, у команди є 30 секунд для розіграшу.
· У кожної команди є два 60-ти секундних таймаута в кожній половині. Їх не можна залишати в іншу половину або переносити в овертайм.
· Таймаут може взяти тільки головний тренер або гравець, що перебуває на поле.
· Під час таймаута час гри зупиняється.
· Час зупиняється для попередження команд про 2-х хвилинному нападі (час на відпочинок не дається).
· Час між половинами становить 2 хвилини.
· Час запускається по відриві м’яча.

Набір очків.

· Тачдаун: 6 очків.
· Очки після тачдауна: 1 очко (розіграш із середини 5-ти ярдової лінії).
· Очки після тачдауна: 2 очка (розіграш із середини 12-ти ярдової лінії).
· Сєйфті: 2 очка.

Увага: У випадку перехоплення й заносу м’яча в залікову зону суперника під час розіграшу очків після тачдауна, захист заробляє 2 очка, плюс володіння м’ячем зі своєї 5-ти ярдової лінії.

 

Винос.

· Для початку розіграшу м’яч повинен бути відданий між ногами снєпера.
· Центр – гравець, що віддає м’яч квотербеку чрез снєп. Центр не може одержати м’яч від квотербека з рук у руки (не можна грати центр sneak).
· Квотербек – гравець, що одержує м’яч від центра.
· Квотербек з м’ячем не може перетинати лінію розіграшу доти, поки не вкладе або відкине м’яч іншому гравцеві, що у свою чергу поверне м’яч квотербеку.
· Напад може скільки завгодно разів передавати м’яч із рук у руки до лінії скрімеджу. Дозволені тільки вкладки назад і збоку.
· Після того, як гравець перетнув лінію скрімеджу, він не може вкласти, відкинути м’яч або віддати кому-небудь пас.
· “Не бігові зони” починаються за 5 ярдів до залікової зони. Якщо м’яч установлений на 5-ти ярдову лінію до залікової зони або усередині її, команда, що володіє м’ячем, не має права грати виносну комбінацію.
· Гравець, що одержав м’яч за допомогою вкладки, може віддати пас уперед сам, не перетинаючи лінію скрімеджу.
· М’яч установлюється на точку, де перебували ноги гравця в той час, як був висмикнутий флаг, а не на точку де перебував м’яч.

Прийом м’яча.

· Всі гравці можуть ловити м’яч (у тому числі й квотербек, якщо він вклав або відкинув м’яч іншому гравцеві до лінії скрімеджу).
· Гравець повинен як мінімум перебувати однією ногою в поле під час прийому м’яча.

Пас.

· Гравець може <бліцювати> на квотербека з 7-мі ярдової лінії.
· У квотербека є 7 секунд для паса. Якщо протягом семи секунд пас не був відданий, гра зупиняється, відбувається втрата спроби й м’яч установлюється на точку попереднього розіграшу.
· За одну спробу можна зробити тільки один пас уперед, якщо пасуючий не перетнув лінію скрімеджу.
· Після перехоплення м’яч переходить до команди, що перехопила м’яч.
· Команда захисту може занести тачдаун з перехоплення.
· Якщо перехоплення відбулося в заліковій зоні й був висмикнутий флаг, гра зупиняється, і право володіння м’ячем переходить до команди, що перехопила м’яч зі своєї 5-ти ярдової лінії. Якщо перехоплення відбулося в заліковій зоні й гравець, що перехопив м’яч, покинув залікову зону, то м’яч буде встановлений на точку, де гравець буде зупинений. Однак, якщо гравець, що перехопив м’яч, покинув залікову зону, і назад вбіг, і в нього в цей момент був висмикнутий ФЛАГ, гра зупиняється, зараховується сєйфті.

Зупинка гри.

· Заміни можна робити під час зупинки гри.
· Гра зупиняється коли:
– пролунав свисток судді
– флаг гравця висмикнуть або став нелегальним
– команда набрала очки
– яка-небудь частина тіла гравця торкнулася землі, крім ступні або руки
· Якщо флаг гравця з м’ячем упав на землю, гра зупиняється свистком судді й м’яч установлюється на точку падіння флага.
· Гравці не мають права ловити або одержувати м’яч через вкладку або тосс якщо їхній флаг упав на землю.

Увага: У цій грі немає фемблоі. М’яч установлюється на точку, де гравець його упустив. Якщо фембл відбувся під час снєпу, м’яч установлюється на лінію скрімеджу.

Бліц на квотербека.

 

· Гравці, які блицуют на квотербека повинні перебувати як мінімум у семи ярдах від лінії скрімеджу в момент снєпу. Будь-яка кількість гравців може бліцювати. Гравці, що не бліцюють на квотербека, можуть перебувати на лінії скрімеджу. Після того, як відбулася вкладка м’яча або відкидання, або був фейк на вкладку або відкидання, правило 7-мі ярдів перестає діяти й будь-який гравець захисту може перетнути лінію скрімеджу. Спеціальний маркер або суддя буде позначати 7-мі ярдову лінію.

ПАМЯТАЙТЕ, БЛОКУВАННЯ Й ЗАХОПЛЕННЯ ЗАБОРОНЕНІ.

Неспортивне поводження.

· Якщо рефері засвідчить які-небудь скандальні дії, захоплення, штовхання, удари по хворих місцях, блокування або будь-яке неспортивне поводження, то гра зупиняється, і гравець віддаляється до кінця турніру.

БРУДНА ГРА НЕПРИПУСТИМА.

· Заборонено нецензурні вираження. (Так – же сюди входять: розмови із суддею, образа гравців команди – супротивника або глядачів). Судді визначають що є нецензурним вираженням. Якщо суддя визначив нецензурне висловлення, він виносить перше попередження. Якщо ситуація повторилася – гравець, або гравці видаляються з поля до кінця гри.

Порушення.

· Всі порушення штрафуються 5 ярдами. Спроба буде переграна, якщо не передбачене інше, і порушення відраховується від лінії скрімеджу.
· Від всіх порушень команді – суперникові можна відмовитися, за винятком фальш – старту (dead ball foul).
· Штрафи не будуть перевищувати половину відстані до залікової зони суперника у випадку, якщо атакуюча команда перебуває в зоні goal line.
· Судді вирішують, що є непередбаченим контактом, що може піти після звичайного бігу з м’ячем, а що цим не є.
· Тільки капітан команди й головний тренер можуть запитувати суддю про порушення і його трактування. Гравці й тренери не в праві задавати подібні питання суддівській бригаді.
· Гра не може закінчитися на порушенні захисту; але може, якщо напад відмовляється від порушення.
· Порушення після перехоплення штрафуються із точки перехоплення після зупинки гри. Якщо перехоплення відбулося в заліковій зоні, порушення відраховує з 5-ти ярдової лінії команди нападу.

Порушення в захисті.

· Офсайд – 5 ярдів.
· Неправильна заміна – 5 ярдів (гравець вийшов на поле після того, як команда нападу встала на лінію скрімеджу, у тому числі спеціально для введення нападу в замішання, або 6 чоловік на поле).
· Симуляція сигналів – 5 ярдів (сигнали, які спантеличують / симулюють сигнали нападу до снєпу)
· Спроба вибити м’яч під час снєпу – 5 ярдів.
· Нелегальний бліц – 5 ярдів (початок бліца ближче 7-мі ярдового маркера).
· Інтерференція – 5 ярдів і автоматично перший даун.
· Нелегальний контакт – 5 ярдів і автоматично перший даун (захоплення за майку, блокування й т.д.)
· Нелегальне висмикування флагу – 5 ярдів і автоматично перший даун. (перед тим, як приймаючий піймав м’яч).

Порушення нападу.

· Захист флагу – 5 ярдів.
· Затримка гри – 5 ярдів.
· Неправильна заміна – 5 ярдів.
· Нелегальний моушен – 5 ярдів. (рух більш ніж одного гравця й т.д.).
· Фальш – старт – 5 ярдів (не можна відмовитися).
· Нелегальний снеп – 5 ярдів.
· Нелегальний шифт або пауза менше 1 секунди – 5 ярдів.
· Захоплення за майку – 5 ярдів.
· Нирок / Стрибок – 5 ярдів.
· Гравець перебуває в ауті – 5 ярдів. (якщо гравець вийшов в аут, він не може повернутися під час даного розіграшу в поле й ловити м’яч).
· Нелегальний пас уперед – 5 ярдів і втрата дауна. (другий пас уперед або пас уперед після перетинання лінії скрімеджу).
· Інтерференція паса з боку нападу – 5 ярдів і втрата дауна (відштовхування захисника).
· Винос в <не біговій зоні> – втрата спроби з місця колишнього розіграшу.

Система визначення переможця.

· – результат особистої зустрічі
– різниця набраних – пропущених очків
– грати овертайм

Форма.

· Не можна грати в шоломі або каркасі.
· Бутси дозволені, але з гумовими шипами. Обов’язкова перевірка.
· Всі гравці, без винятку, повинні використовувати капи.
· Протягом усього турніру гравці повинні бути в офіційних ігрових майках.

Увага: Немає початкового удару, і всі блокування заборонені.

Розмітка поля.

Виміри поля.

· Міжнародні змагання NFL або EFAF – розмір поля 30 х 60 ярдів, включаючи 10-ти ярдові тачдауни.
· В інших змаганнях розмір поля може бути змінений, але не повинен виходити за рамки:
– Довжина: від 60 до 80 ярдів
– Ширина: від 20 до 30 ярдів
– Залікові зони: максимум 10 ярдів, мінімум 7 ярдів у глибину
– Не бігові зони: повинні бути відзначені 5-ю ярдовою лінією від кожної залікової зони

Схожі записи

Історія зародження американського футболу

Історія зародження американського футболу

07.02.2009
Історія виникнення американського футболу нерозривно пов’язана з розвитком футболу європейського та регбі, в свій час завезеного в США європейцями. 7 квітня 1823 р. у місті Регбі графства ...
Читати далі