03.12.2015

Тренер з Америки мріє про наречену з Вінниці, щоб залишитися тут назавжди

Та влітку натрапив на оголошення, що наша команда шукає тренера. Його це зацікавило, тому що давно мріяв побувати в Україні. Сам зателефонував президенту «Вінницьких вовків». Обговоривши фінансові та організаційні моменти, Дейл погодився переїхати в наше місто. Спортсмен, який зробив чемпіонами десятки команд Америки та Німеччини, з вересня тренує й місцевих гравців.

Дейл розповів нашому кореспонденту про те, як він наважився покинути життя в Америці заради невідомої України, наскільки йому складно тренувати спорстменів, які майже не розуміють англійської, і чому він мріє про дружину-вінничанку.

– Як так сталося, що ви опинилися у Вінниці?

– Побачив в Інтернеті оголошення про те, що вінницька команда шукає тренера. Мене це зацікавило, бо давно мріяв побувати в вашій країні. Приїхав сам. Не маю ні дружини, ні дітей. В Україні я вперше. У Вінниці мені дуже подобається. У вас чисто, охайно, гарно, приємні люди. Дуже подобаються будівлі та парки. І хоч важко проживати тут, не знаючи мови, я задоволений.

– Вам хтось допомагає орієнтуватися у Вінниці? Адже важко жити в чужій країні, не володіючи мовою.

 

– Коли нема тренувань, я викладаю англійську мову в двох ІТ-компаніях. Маю там знайомих. Без знання мови дійсно важко. Я ходжу в магазини, кафе. Слухаю там людей. Але їхні розмови для мене зараз — набір звуків. Я чую лише: «бла-ла-ла-ла-ла». Це велика проблема. Та я вмію пояснювати людям, чого хочу. Якщо щось треба в магазині — сам вибираю. Якщо потрібно пояснити, що я хочу, просто показую на той предмет. Кажу перехожим, куди мені треба доїхати, і вони показують, на який номер тролейбуса чи трамвая маю сісти.

З часом неодмінно вивчу українську. Поки що знаю лише слово «так» і «почучуть». Останнє вивчив, коли їздив до одного з гравців моєї команди Жені в село. Його батьки різали свиню. Ми сіли за стіл, і господар пригостив мене самогоном. Я був шокований смаком, в горлі дуже пекло. Тоді мене Женя навчив, що треба казати «почучуть», тоді його тато мені багато не наливатиме. Дуже хочу вивчити вашу мову, але вона дуже складна для мене.

– Мовний бар’єр заважає тренувати «Вінницьких вовків»?

– У команді лише кілька гарвців розмовляють англійською. Тому в нас велика проблема зі зворотним зв’язком. Доводиться пояснювати все жестами або просити інших гравців перекласти, тому навчання відбувається дуже повільно. Було дуже багато курйозних ситуацій через це. Наприклад, я запитую в них: «Ви зрозуміли, що я пояснював?» Відповідають: «Так, тренер». Тоді я прошу зробити те, що я сказав. Вони роблять, але зовсім протилежне тому, що я хотів. Після цього зізнаються, що не повністю мене зрозуміли. Але це не страшно. Українці дуже працьовиті. Моя команда — старанна. І вже через три місяці тренувань вони показують набагато кращі результати.

Коли я розповідаю анекдоти, одразу видно, хто знає мову — вони одразу починають сміятися. Решта — мовчки кліпають очима. Тоді я чекаю, доки англомовні перекладуть цей анекдот, і вже через 5 хвилин сміється вся команда.

– Це правда, що ви мрієте зустріти у Вінниці жінку, щоб залишитися тут назавжди?

– Розумію, що не зможу бути самотнім до кінця життя. Мені вже 61. Хочу зустріти жінку віком від 30 до 45 років. Може бути навіть з дітьми. Головне, щоб вона була доброю, любила подорожувати. Тоді б ми могли разом гуляти, ходити в театр, кіно, ресторани. Зараз мені сумно, тому що приходжу з роботи, а в квартирі — порожньо. А так на мене чекатиме кохана. З нею я швидше вивчу українську. Думаю, що тоді міг би залишитися у вашій країні.

У вас дуже гарні дівчата. Набагато кращі за американських чи німецьких. Та, на жаль, українки мого віку виглядають набагато старшими, аніж є насправді. Вони в цьому не винні. Це все через те, що в них дуже важке життя. Так само українські чоловіки мого віку виглядають на 90 років. Особливо це стосується людей у селі.

– Чи вистачає вам зарплатні в Україні, порівнюючи з тим, що ви мали в Америці та Німеччині?

– Я не приїхав сюди заробляти гроші. Я приїхав, щоб зробити щось особливе, добре для вашої країни. Хочу підготувати вашу команду до чемпіонату. А що стосується грошей — отримую прибуток від свого готелю в Америці. Мені цього достатньо. На ті гроші, що я отримую зі Штатів, тут дуже добре живеться.

Цінніше за гроші — на власні очі побачити, як насправді живуть українці. Мрію поїхати до військових на Схід, побувати в Криму, щоб потім показувати фото друзям в Америці і розповідати їм правду. З перших хвилин мого прильоту в Київ я почав фотографувати все навкруги і надсилати ці фото в США. Хотів, щоб вони зрозуміли, що в Києві нема росіян на танках, гуляють батьки з маленькими дітками, люди живуть повноцінним життям. Справа у тому, що друзі відмовляли мене від цієї поїздки.

Не сумую за США. І повертатися не хочу. Все, що я міг побачити в Америці, я вже побачив. Мрію зробити для вашої країни щось добре. Мені подобаються українці. Дуже позитивний народ.

– На вашу думку, чим українці відрізняються від росіян?

– Я вважаю, що українці, на відміну від росіян, хочуть кращого життя. Вони знають, що можна жити краще, і прагнуть цього. А росіяни мають поганий уряд, бідність, дуже багато років без змін. І їх це влаштовує. Вони не думають про те, що усе може бути набагато краще.

– Як ви розцінюєте ситуацію на Сході України? Яке ваше бачення як американця?

– Я думаю про цю ситуацію кардинально інакше, аніж мої друзі в Америці. Вони мало знають про Україну. Основні асоціації: Чорнобиль, Крим, боксери Клички. Більшість американців думає, що Україна – це Росія. Коли я зібрався їхати до вас, то почав цікавитися вашою історією, традиціями, теперішнім станом справ. Тому знаю набагато більше за своїх співвітчизників. Що думаю про війну на Сході? У Росії дуже корупційний уряд. І вони роблять усе, щоб відвернути від цього увагу. Здатні заради цього на страшні речі. Думаю, скоро це закінчиться. Українці — сильні духом люди. Вони все здолають. Потрібен тільки час. І я хотів би стати частиною цього, допомогти.

Спілкувалася Анастасія ЯКОВИШИНА

Фото: Ольга Мірошниченко

Схожі записи

У Вінниці відбувся фінальний етап Чемпіонату України з американського футболу

У Вінниці відбувся фінальний етап Чемпіонату України з американського футболу

05.11.2014
3-го листопада Вінниця на один день перетворилася на столицю України з американського футболу, адже саме в нашому місті проходив фінал ХХ Чемпіонату України. Саме на цих фінальних іграх мала ...
Читати далі
“Вінницькі вовки” втерли носа “Павлоградським Мустангам”

“Вінницькі вовки” втерли носа “Павлоградським Мустангам”

30.07.2013
27-го липня у Павлограді команда з американського футболу «Вінницькі Вовки» грала з «Павлоградськими Мустангами». Цей матч був вирішальним, адже для того, щоб пройти до фіналу чемпіонату, ...
Читати далі
Винницкие «Волки» на Хэллоуин собрали более 25 литров крови для донорской станции

Винницкие «Волки» на Хэллоуин собрали более 25 литров крови для донорской станции

02.11.2016
Весьма пугающий заголовок, но за ним невероятно благородное дело. First & Goal рассказывает о команде, которая приучила свой город к хорошим поступкам. Летом мы расхваливали «Волков» за ...
Читати далі