25.05.2015

«Вінницькі вовчиці» вийшли в лідери першого жіночого чемпіонату України з прапор-футболу

Американський футбол останнім часом набирає обертів в Україні. Але тепер в нього грають не лише кремезні чоловіки, але й спортивні представниці прекрасної статі. Минулого року в Україні були створені перші жіночі команди з прапор-футболу (безконтактної версії американського футболу) – «Вінницькі вовчиці» і «Київські бульдоги». Спочатку вони провели дві товариські гри, де обмінялися перемогами. Причому першу з них здобули наші землячки. А сьогодні, 24 травня, розпочався перший жіночий чемпіонат України.
thumb_90549_photogallery_m

Зоопарк: «Бульдоги», «Лисиці» і «Вовчиці»

Стартовий тур пройшов у Вінниці, на хокейному стадіоні Центрального парку культури і відпочинку. Нашим «Вовчицям» протистояли столичні клуби «Бандитки» і «Бульдоги». Тур пропускав четвертий учасник чемпіонату України – «Мелітопольські лисиці» (Запорізька область). В останній момент відмовилася стартувати команда з Донецька «Блек-мамба», яка збиралася приймати гостей на нейтральному полі.

– Чемпіонат започаткувала Федерація американського футболу України. З часом він розширятиметься. Чекатимемо на участь клубу з Донецька; планується створення команд у Львові і Одесі, – розповіла капітан і тренер «Вінницьких вовчиць» Катерина Тетерук.

Змагалися на пів-майданчика. Матчі складалися з двох 20-хвилинних таймів. У кожній команді – по п’ять виконавців. Також в гру постійно вступали численні запасні. Щоб «завести» спортсменок і надихнути їх на видовищну гру, поєдинки супроводжувалися ритмічною музикою. Розібратися в перебігу подій на полі допомагав коментатор, який детально розбирав кожен епізод і по-дружньому хвалив учасниць за технічне виконання ігрових елементів.

Налаштовані тільки перемагати

В першому матчі зустрілися гості зі столиці. Поєдинок пройшов у приблизно рівній грі. І завершився перемогою «Київських бульдогів» над землячками -«Бандитками» з рахунком 40:38.

В другому матчі «Бандитки», виснажені попереднім матчем на палючому сонці, зустрічалися з вінничанками. Господарки поля не залишили шансів столичним майстриням – 56:6.

Завершальний поєдинок туру був значно конкурентнішим. У ньому «Вінницькі вовчиці» вирвали перемогу над «Бульдогами» – 41:25. Таким чином наша команда вийшла в одноосібні лідери чемпіонату України. Другий тур у Києві пройде сьомого червня – там змагатимуться «Бандитки», «Лисиці» і «Вовчиці». Завершальні тури заплановані на 21 червня (в Києві) і 12 липня (в Мелітополі).

За словами Катерини Тетерук, «Вовчиці» налаштовані тільки перемагати, для цього вони багато тренуються.

Засновники жіночого прапор-футболу

Команда «Київські бульдоги» першою в країні почала культивувати прапор-футбол.

– Серед наших небезпечних конкурентів у чемпіонаті відзначу «Вінницьких вовчиць», в складі яких є кілька дуже сильних футболісток. Вінничанки – молоді, сильні та швидкі, – розповіла гравець команди «Київські бульдоги» Аліна Телюк.

За словами Аліни Телюк, в Україні поки немає жіночої національної збірної з прапор-футболу. Але цей вид спорту досить розвинений в сусідніх країнах.

– Наприклад, в Росії є дві ліги з прапор-футболу – Уральська і Московська. В Фінляндії жінки-аматорки грають в прапор-футбол, а професіоналки – в контактний американський футбол, як і чоловіки. Існує Європейська федерація прапор-футболу, до якої входять федерації Польщі, Угорщини і деяких інших країн, – повідомила Аліна Телюк.

Тренування разом з чоловіками 

Команда «Вінницькі вовчиці» існує вже рік. Вона була заснована за ініціативою чоловічого клубу «Вінницькі вовки», який постійно виступає в чемпіонаті України. В її складі – студентки і працюючі дівчата, школярок немає.

– Почати займатися прапор-футболом можна в будь-якому віці. І чим раніше, тим краще. На жаль, поки жодної підтримки з боку місцевої влади чи спонсорів «вовчиць» немає. Всі витрати – з власної кишені дівчат, – поскаржилася менеджер і гравець «Вінницьких вовчиць» Оксана Флоря.

Найстарша «вовчиця» – 25-річна Вікторія Ільченко – не раз змагалася з хлопцями і чоловіками.

– Це було під час тренувань. Чоловіки-новачки спочатку практикуються  з нами в «прапор-футболі», щоб опанувати технічні елементи, – відкрила секрет Вікторія Ільченко. – В команді я майже з самого початку її заснування. Хоча я важу лише 46 кг, виконую певні функції на полі. Свої завдання мають і більш потужні, і швидкісні гравці.

Гравець команди «Вінницькі вовчиці» Ольга Завірюха раніше не займалася жодним видом спорту, лише тренувалася в спортзалі.

– Торік я побачила «вовчиць» під часу оздоровчого забігу і вирішила спробувати свої сили. Відвідую тренування з американського футболу 3 – 4 рази на тиждень, а в разі поганої погоди займаємося в залі, – сказала Ольга Завірюха.

Довідка RIA

Прапор-футбол – різновид американського футболу, де заборонені жорсткі контакти і грають без традиційного захисту. Замість цього на поясі кріпляться два прапорці. В американському футболі для того, щоб зупинити гравця з м’ячем, використовується жорсткий контакт, а у прапор-футболі достатньо зірвати нападника прапорець. Силові зіткнення – випадкові, а для захисту спортсменки використовують капи.

Шість очок зараховуються за занесення м’яча в залікову зону – «тачдаун».  Після цього команда може отримати ще 1 – 2 очки за «реалізацію».

Джерело: http://m.20minut.ua/Novyny-Vinnytsi/Sport/vinnitski-vovchitsi-viyshli-v-lideri-pershogo-zhinochogo-chempionatu-ukrayini-z-prapor-futbolu-10448003.html

Схожі записи

В першому в Україні матчі з жіночого американського футболу «Вінницькі вовчиці» перемогли «Київських бульдогів» С

В першому в Україні матчі з жіночого американського футболу «Вінницькі вовчиці» перемогли «Київських бульдогів» С

11.08.2014
Чотири місяці тому в місті над Бугом створили жіночу команду з американського футболу «Вінницькі вовчиці». Зрозуміло, це «молодша сестра» місцевої команди вищої ліги «Вовки». Жодного фінансування ...
Читати далі
“Вінницькі Вовчиці” вдруге чемпіони!

“Вінницькі Вовчиці” вдруге чемпіони!

24.07.2016
23 липня відбувся останній тур Чемпіонату УЛАФ з флаг-футболу серед жіночих команд, в якому вирішувалася доля чемпіонства. В цьому турі зустрічалися 3 команди: місцеві “Вовчиці”, ...
Читати далі
«ВОВЧИЦІ» З ВІННИЦІ ПЕРЕМОГЛИ ОДРАЗУ ДВОХ СУПЕРНИКІВ З ФЛАГ-ФУТБОЛУ І СТАЛИ ЧЕМПІОНКАМИ

«ВОВЧИЦІ» З ВІННИЦІ ПЕРЕМОГЛИ ОДРАЗУ ДВОХ СУПЕРНИКІВ З ФЛАГ-ФУТБОЛУ І СТАЛИ ЧЕМПІОНКАМИ

24.07.2016
    Джерело: http://vlasno.info/suspilstvo/8/sport/item/12617-vovchytsi-z-vinnytsi-peremohly-odrazu-dvokh-supernykiv-z-flah-futbolu-i-staly-chempionkamy
Читати далі