22.02.2010

«Вінницькі вовки» набирають нових гравців у свою команду

vinnicki-vovki-nabirayut-novix-gravciv-u-svoyu-komanduДивлячись по телевізору або на стадіоні гру в «американський футбол», більшість людей думає, що правил там немає взагалі. Але ця гра увійшла в Книгу рекордів Гіннеса як гра з найбільш складними і заплутаними правилами.

Американський футбол, улюблений спорт американців, тільки починає набирати обертів у нашій країні. Але в нашому місті вже є своя команда. «Вінницькі вовки» активно розвивають свої здібності в цьому нелегкому спорті.

Та чи знає пересічний вінничанин, що ж це таке – американський футбол? Щось десь бачили, щось десь чули – і багато хто вважає, що правилами і обмеженнями ця гра не перевантажена. Проте це не так.

– Зараз ми проводимо набір нових гравців до своєї команди. Запрошуємо всіх по суботах у спортзал школи №34. Вимоги: зріст не менше 165 см, вага не менше 70 кілограмів, вік не менше 16 років. А ще потрібні рішучість і готовність витримувати великі фізичні навантаження, – розповідає гравець команди «Вінницькі вовки» Євген Корчун.

В американському футболі дуже важлива злагоджена гра команди. Якщо хоча б один гравець не виконає своїх функцій – команда програє. Рівень фізичної підготовки спортсменів також грає важливу роль, але маленькі гравці без гори м’язів у цьому спорті теж потрібні.

– Американський футбол тільки здається простою грою, де 22 здорових бугаї в гладіаторських латах штовхають і лупцюють один одного, а при першій можливості всім скопом падають на хлопця з м’ячем. Насправді американський футбол має найбільш заплутані і складні правила з-поміж усіх інших видів спорту, – пояснює Євген.

В американському футболі кожен гравець виконує лише свою роль, і влазити на територію іншого гравця мало того, що не може, так ще й не вміє.

– Гра в американському футболі триває одну годину і розбита на чотири частини по 15 хвилин, між другою і третьою частинами – перерви по 15 хвилин. Кожен добре організований матч повинні обслуговувати шість кваліфікованих суддів з допоміжною командою з п’яти чоловік, – розказує Євген.

На відміну від звичайного футболу, в американському заміни можна робити без обмежень у кількості. Професійні команди в NFL (національна футбольна ліга Америки) виставляють на гру від 50 гравців, і в кожного з них – своя вузька спеціалізація і функція в команді.

– У нашій команді поки що немає настільки вузько орієнтованих спеціалістів. Основні гравці, звісно, виконують кожен свою функцію, але рівень гри поки що не дозволяє повністю і ефективно розподілити ролі між гравцями, – продовжує розповідь Євген.

У професійних командах є навіть гравці, які в команді тільки для того, щоб вкинути м’яч у гру. А в декотрих командах навіть декілька гравців виконують цю функцію: один – рукою, інший – ногою. Американці багато працювали над цією грою. Британське регбі їм стало не до вподоби, і вони переробили його по-своєму.

– Американський футбол сильно відрізняється від регбі. По-перше, в регбі не носять захисних щитків і шоломів. Без такого захисту нам було б дуже важко. Наприклад, гравець вагою 60 кілограмів з середнього розбігу таранить іншого гравця з такою ж силою, якби це була легкова машина на швидкості 30 кілометрів на годину. Проте на іграх рідко бувають серйозні травми, навіть на тренуваннях вони частіші, – каже Євген.

Схожі записи

У Житомирі розігралі кубок міста з прапор-футболу

У Житомирі розігралі кубок міста з прапор-футболу

21.08.2010
Цьогорічнімі володаря кубку Житомира з прапор-футболу (“Полеглі” версія американського футболу) стали “Київські слов’яни». Вони упевнена Здолавши усіх суперніків. Друге ...
Читати далі
На игру «Винницких волков» приехал один судья, вместо четырех

На игру «Винницких волков» приехал один судья, вместо четырех

21.06.2013
Команда «Винницкие волки» проиграла «Азовским дельфинам» со счетом 36:44 в домашнем матче в рамках чемпионата Украины по американскому футболу. Играли в воскресенье, 16 июня, на стадионе ...
Читати далі
Святкуємо День міста по-спортивному

Святкуємо День міста по-спортивному

10.09.2010
До Дня міста планується провести безліч розважально-культурних заходів. Спортивний уїк-енд також буде насиченим. Вінничани зможуть стати свідками змагань з американського футболу, хокею на траві, ...
Читати далі