07.06.2012

«Вінницькі вовки» налаштовані на перемогу

vinnicki-vovki-nalashtovani-na-peremoguЗараз «Вінницькі вовки» – це одна з найсильніших команд з американського футболу у Південно-Західному дивізіоні. В останній грі вінничани перемогли «Павлоградських мустангів» з рахунком 80:6. Попереду в них ще два матчі, і хлопці не збираються зупинятися на досягнутому.

У цьогорічному чемпіонаті «Вінницьким вовкам» залишилося зіграти ще дві гри з чотирьох. Поки що вони займають четверте місце з п`яти, але всі вже зіграли по три гри, а наша команда – лише дві. Зараз травмовані чотири основних гравці, і на виїзні ігри вони не поїдуть. Незважаючи на проблеми зі складом, капітан команди Олександр Білоконь впевнений у своїх гравцях і вважає, що команда має шанси на перемогу.

– Гра з «Дніпром» буде важкою, – говорить Олександр. – Вони чемпіони минулого року, у них сильна команда. У нас зараз травмовані два ключові гравці, і на гру не поїде стартовий квотербек. На їхньому боці минулорічне чемпіонство, а на нашому – жага до перемоги і бажання показати гарний рівень нашої команди. Тому ми сподіваємось на перемогу.

– Я граю в американський футбол давно, вже років десять чи 12, – говорить віце-президент клубу Євген Хомин. – Разом з нашим капітаном ходили ще до старих «Вовків» у дитячу секцію. Потім все розвалилося, і лише кілька років тому ми відновили команду. Серед вінничан про нас знають багато, через нас пройшло багато молодих спортсменів, ходили на тренування, але не лишалися в команді, бо важко грати і треба викладатися на тренуваннях більше, ніж деінде. Але й тих, хто на це згоден, лякає те, що у нас все за свій кошт і ніхто нас не фінансує. Проїзд, форма, екіпіровка, організація матчів – усе на плечах гравців. Важко, звісно, але всі дружні і веселі.

Дружні і веселі “Вінницькі вовки”

Американський футбол – це справжнє шоу. В Америці в день проведення таких турнірів життя в містах завмирає – всі на стадіонах та біля телевізорів. В Європі цей вид лише набирає популярності, але вже зараз під час турнірів на стадіонах збираються десятки тисяч глядачів. «Вінницькі вовки» зараз активно завойовують серця вінничан, і на кожній їхній грі все більшає і більшає глядачів.

– «Вінницькі вовки» – це не просто команда, це наша маленька сім’я, – говорить наймолодший гравець, шістнадцятирічний Микола Пиндик. – Команда у нас хороша, і атмосфера дружня. Усі в команді одне за одного стіною. Усі хоробрі і хороші гравці. Для мене вони всі – з великої букви, і я радий, що можу брати приклад з таких людей.

Друге дихання команди

Незважаючи на те, що команда лише почала розвиватися, вона вже має багату історію. Перші «Вовки» були засновані у 1996 році Олегом Фіміним та Ігорем Авдєєвим. Тоді ж була створена Вінницька Федерація американського футболу. Команда не була професійною, і існувала за рахунок фінансування облради та допомоги з боку федерації, але показувала високий рівень і гарну гру. Через брак грошей у 2002 році «вовки» вже не змагались на офіційних турнірах. Змагання з американського футболу в Україні тоді припинилися взагалі.

Відродження команди почалось у 2005 році. В той самий період створили Федерацію американського футболу України (ФАФУ). Через погане фінансування, не маючи змоги купити собі захисне обладнання, грали у флаг-футбол. Після затяжної перерви, в 2006 році пройшов перший чемпіонат України з флаг-футболу, у якому «Вінницькі вовки» посіли друге місце.

Відтоді американський футбол почав набирати популярності не лише в Україні, а й у Вінниці, що стало причиною для відновлення «Вінницьких вовків». Друге дихання команді дали гравці колишніх “вовків” – Олександр Білоконь та Євген Хомин.

Починаючи з 15 листопада 2007 року, у «Вінницьких Вовків» проходять постійні тренування у вихідні дні, на стадіоні Вінницького технічного коледжу. Цей день офіційно вважається днем відродження команди.

– Стосунки в команді дуже дружні, – говорить гравець «Вовків» Євгеній Корчун. – Колектив дуже згуртований, у такому вигляді спорту це дуже важливо, адже якщо немає взаємної довіри і розуміння, немає результативної гри. За всі п’ять років, що я в команді, згадується просто безліч яскравих моментів. Навіть кожне тренування по-своєму особливе, але найяскравішими є наші виїзди в інші міста. Це завжди дуже весело і приємно.

Грали “вовки” попервах без форми, бо нова коштує 300-400 євро, а стара загубилась. І враховуючи те, що великого досвіду у гравців тоді на було, грали вони на не пристосованих полях – травм у них було більше, ніж перемог.

Новий етап розвитку «Вінницьких вовків» почався після перемоги у кубку Південно-Західного дивізіону над досвідченими одеськими «Піратами». Наша команда перемогла одеситів з великим відривом, після чого домовилася з командою ужгородських «Карпатських ведмедів» про покупку вживаної форми. Грошей вистачило на 20 комплектів – «Вінницькі вовки» почали активні тренування і отримали можливість вийти на новий рівень.

Раніше команда не мала можливості подати заявку на чемпіонат України. І лише 19 жовтня «Вінницькі вовки» вперше вийшли на поле і грали з командою з Києва – «Витязями» (тепер «Джетс») у омріяному чемпіонаті. А через місяць у Вінниці вперше проводився кубок України з аренабоулу.

Зараз у команді тренуються 24 гравці. Тренування проходять на стадіоні медколеджу.

Після проведення «Аренабоулу-2008» розглядали питання про постійне проведення різноманітних змагань з американського футболу у Вінниці. В нашому місті можна проводити майже всі чемпіонати України. Поле в парку ім. Горького визнане найкращим в Україні для проведення аренабоулу та флаг-футболу. Поле стадіону «Локомотив» майже ідеальне для проведення чемпіонатів, але там є проблеми з трибунами.

В Україні поки що є шість команд з американського футболу. «Слов’яни» та «Джетс» з Києва, «Варяги» з Донецька, «Карпатські ведмеді» з Ужгорода, «Титани» з Севастополя та «Пірати» з Одеси. Відроджують також команди в Луганську, Дніпропетровську, Рівному, Харкові і створюють нові в Тернополі, Львові, Житомирі.

Довідка:

Флаг-футбол — різновид американського футболу, а точніше — його безконтактна версія. Мета гри така ж, як і в американському футболі — занести м’яч у залікову зону суперника. Основна відмінність – заборонені жорсткі контакти, спортсмени грають без захисної екіпіровки. Замість шоломів та каркасів на поясі гравця прикріплені два прапорці. І якщо в американському футболі для того, щоб зупинити гравця з м’ячем, використовується захват (жорсткий контакт), то у флаг-футболі достатньо зірвати з нього прапорець.

Американський футбол — командний вид спорту з м’ячем. Мета гри — просувати м’яч у бік залікової (або кінцевої) зони на половині поля суперника і заробляти очки. М’яч можна нести в руках, кидати та передавати товаришам по команді. Очки можна заробляти різними способами, включаючи занесення м’яча в залікову зону, успішний пас в залікову зону або забитий м’яч між стійками воріт (над поперечиною). Перемагає у грі команда, яка набрала більшу кількість очок по закінченню відведеного часу.

Досягнення:

1997 рік – 3 місце в Чемпіонаті України.

1998 рік – 2 місце в зимовому Чемпіонаті України.

2000 рік – 3 місце в Чемпіонаті України по арена футболу.

2001 рік – 3 місце в Чемпіонаті України по арена футболу.

2001рік – 5 місце в Чемпіонаті України.

2006 рік – 2 місце в Чемпіонаті України(флаг-футболу).

2007 рік – 6 місце в Чемпіонаті України(прапор-футбол).

2008 рік:

1 місце в Туринирі південно-західного дивізіону по флаг-футболу;

2 місце в Кубку федерації(формат 11х11);

4 місце в Кубку України(формат арена футбол8х8).

2009 рік -6 місце в Чемпіонаті України (вища ліга, формат 11х11).

2010 рік-

2 місце в кубку ODESSA BOWL 2010(формат арена футбол 8х8);

1 місце в неофіційному Чемпіонті України з флаг-футболу.

2011 рік – 3 місце в чемпіонаті України (1-а ліга, формат арена футбол)

За матеріалами сайту 20minut.ua

Схожі записи

Фінал чемпіонату України з американського футболу у Вінниці. “Вінницькі вовки” показали справжню гру та посіли друге місце

Фінал чемпіонату України з американського футболу у Вінниці. “Вінницькі вовки” показали справжню гру та посіли друге місце

12.08.2013
11 серпня у Вінниці відбулося справжнє свято американського футболу. Адже саме на вінницькому стадіоні у Центральному парку точилася боротьба спочатку за третє місце, а потім і за перші два. ...
Читати далі
«Вінницькі Вовки» здолали «Гепардів», але поступилися «Левам» у фіналі чемпіонату України

«Вінницькі Вовки» здолали «Гепардів», але поступилися «Левам» у фіналі чемпіонату України

22.09.2015
У Вінниці вихідними відбувся чемпіонат України з прапор-футболу. Це полегшена, безконтактна версія американського футболу. Команди були розбиті на дві групи, де змагалися по колу. По два сильніші ...
Читати далі
Американський футбол у Рівному

Американський футбол у Рівному

06.05.2010
У Рівному відбувся третій тур чемпіонату України з американського футболу «флаг-ліга» (безконтактна версія). На стадіоні мототрек визначали сильнішого чотири колективи: «Рівненські монархи», ...
Читати далі