07.06.2012

«Вінницькі вовки» налаштовані на перемогу

vinnicki-vovki-nalashtovani-na-peremoguЗараз «Вінницькі вовки» – це одна з найсильніших команд з американського футболу у Південно-Західному дивізіоні. В останній грі вінничани перемогли «Павлоградських мустангів» з рахунком 80:6. Попереду в них ще два матчі, і хлопці не збираються зупинятися на досягнутому.

У цьогорічному чемпіонаті «Вінницьким вовкам» залишилося зіграти ще дві гри з чотирьох. Поки що вони займають четверте місце з п`яти, але всі вже зіграли по три гри, а наша команда – лише дві. Зараз травмовані чотири основних гравці, і на виїзні ігри вони не поїдуть. Незважаючи на проблеми зі складом, капітан команди Олександр Білоконь впевнений у своїх гравцях і вважає, що команда має шанси на перемогу.

– Гра з «Дніпром» буде важкою, – говорить Олександр. – Вони чемпіони минулого року, у них сильна команда. У нас зараз травмовані два ключові гравці, і на гру не поїде стартовий квотербек. На їхньому боці минулорічне чемпіонство, а на нашому – жага до перемоги і бажання показати гарний рівень нашої команди. Тому ми сподіваємось на перемогу.

– Я граю в американський футбол давно, вже років десять чи 12, – говорить віце-президент клубу Євген Хомин. – Разом з нашим капітаном ходили ще до старих «Вовків» у дитячу секцію. Потім все розвалилося, і лише кілька років тому ми відновили команду. Серед вінничан про нас знають багато, через нас пройшло багато молодих спортсменів, ходили на тренування, але не лишалися в команді, бо важко грати і треба викладатися на тренуваннях більше, ніж деінде. Але й тих, хто на це згоден, лякає те, що у нас все за свій кошт і ніхто нас не фінансує. Проїзд, форма, екіпіровка, організація матчів – усе на плечах гравців. Важко, звісно, але всі дружні і веселі.

Дружні і веселі “Вінницькі вовки”

Американський футбол – це справжнє шоу. В Америці в день проведення таких турнірів життя в містах завмирає – всі на стадіонах та біля телевізорів. В Європі цей вид лише набирає популярності, але вже зараз під час турнірів на стадіонах збираються десятки тисяч глядачів. «Вінницькі вовки» зараз активно завойовують серця вінничан, і на кожній їхній грі все більшає і більшає глядачів.

– «Вінницькі вовки» – це не просто команда, це наша маленька сім’я, – говорить наймолодший гравець, шістнадцятирічний Микола Пиндик. – Команда у нас хороша, і атмосфера дружня. Усі в команді одне за одного стіною. Усі хоробрі і хороші гравці. Для мене вони всі – з великої букви, і я радий, що можу брати приклад з таких людей.

Друге дихання команди

Незважаючи на те, що команда лише почала розвиватися, вона вже має багату історію. Перші «Вовки» були засновані у 1996 році Олегом Фіміним та Ігорем Авдєєвим. Тоді ж була створена Вінницька Федерація американського футболу. Команда не була професійною, і існувала за рахунок фінансування облради та допомоги з боку федерації, але показувала високий рівень і гарну гру. Через брак грошей у 2002 році «вовки» вже не змагались на офіційних турнірах. Змагання з американського футболу в Україні тоді припинилися взагалі.

Відродження команди почалось у 2005 році. В той самий період створили Федерацію американського футболу України (ФАФУ). Через погане фінансування, не маючи змоги купити собі захисне обладнання, грали у флаг-футбол. Після затяжної перерви, в 2006 році пройшов перший чемпіонат України з флаг-футболу, у якому «Вінницькі вовки» посіли друге місце.

Відтоді американський футбол почав набирати популярності не лише в Україні, а й у Вінниці, що стало причиною для відновлення «Вінницьких вовків». Друге дихання команді дали гравці колишніх “вовків” – Олександр Білоконь та Євген Хомин.

Починаючи з 15 листопада 2007 року, у «Вінницьких Вовків» проходять постійні тренування у вихідні дні, на стадіоні Вінницького технічного коледжу. Цей день офіційно вважається днем відродження команди.

– Стосунки в команді дуже дружні, – говорить гравець «Вовків» Євгеній Корчун. – Колектив дуже згуртований, у такому вигляді спорту це дуже важливо, адже якщо немає взаємної довіри і розуміння, немає результативної гри. За всі п’ять років, що я в команді, згадується просто безліч яскравих моментів. Навіть кожне тренування по-своєму особливе, але найяскравішими є наші виїзди в інші міста. Це завжди дуже весело і приємно.

Грали “вовки” попервах без форми, бо нова коштує 300-400 євро, а стара загубилась. І враховуючи те, що великого досвіду у гравців тоді на було, грали вони на не пристосованих полях – травм у них було більше, ніж перемог.

Новий етап розвитку «Вінницьких вовків» почався після перемоги у кубку Південно-Західного дивізіону над досвідченими одеськими «Піратами». Наша команда перемогла одеситів з великим відривом, після чого домовилася з командою ужгородських «Карпатських ведмедів» про покупку вживаної форми. Грошей вистачило на 20 комплектів – «Вінницькі вовки» почали активні тренування і отримали можливість вийти на новий рівень.

Раніше команда не мала можливості подати заявку на чемпіонат України. І лише 19 жовтня «Вінницькі вовки» вперше вийшли на поле і грали з командою з Києва – «Витязями» (тепер «Джетс») у омріяному чемпіонаті. А через місяць у Вінниці вперше проводився кубок України з аренабоулу.

Зараз у команді тренуються 24 гравці. Тренування проходять на стадіоні медколеджу.

Після проведення «Аренабоулу-2008» розглядали питання про постійне проведення різноманітних змагань з американського футболу у Вінниці. В нашому місті можна проводити майже всі чемпіонати України. Поле в парку ім. Горького визнане найкращим в Україні для проведення аренабоулу та флаг-футболу. Поле стадіону «Локомотив» майже ідеальне для проведення чемпіонатів, але там є проблеми з трибунами.

В Україні поки що є шість команд з американського футболу. «Слов’яни» та «Джетс» з Києва, «Варяги» з Донецька, «Карпатські ведмеді» з Ужгорода, «Титани» з Севастополя та «Пірати» з Одеси. Відроджують також команди в Луганську, Дніпропетровську, Рівному, Харкові і створюють нові в Тернополі, Львові, Житомирі.

Довідка:

Флаг-футбол — різновид американського футболу, а точніше — його безконтактна версія. Мета гри така ж, як і в американському футболі — занести м’яч у залікову зону суперника. Основна відмінність – заборонені жорсткі контакти, спортсмени грають без захисної екіпіровки. Замість шоломів та каркасів на поясі гравця прикріплені два прапорці. І якщо в американському футболі для того, щоб зупинити гравця з м’ячем, використовується захват (жорсткий контакт), то у флаг-футболі достатньо зірвати з нього прапорець.

Американський футбол — командний вид спорту з м’ячем. Мета гри — просувати м’яч у бік залікової (або кінцевої) зони на половині поля суперника і заробляти очки. М’яч можна нести в руках, кидати та передавати товаришам по команді. Очки можна заробляти різними способами, включаючи занесення м’яча в залікову зону, успішний пас в залікову зону або забитий м’яч між стійками воріт (над поперечиною). Перемагає у грі команда, яка набрала більшу кількість очок по закінченню відведеного часу.

Досягнення:

1997 рік – 3 місце в Чемпіонаті України.

1998 рік – 2 місце в зимовому Чемпіонаті України.

2000 рік – 3 місце в Чемпіонаті України по арена футболу.

2001 рік – 3 місце в Чемпіонаті України по арена футболу.

2001рік – 5 місце в Чемпіонаті України.

2006 рік – 2 місце в Чемпіонаті України(флаг-футболу).

2007 рік – 6 місце в Чемпіонаті України(прапор-футбол).

2008 рік:

1 місце в Туринирі південно-західного дивізіону по флаг-футболу;

2 місце в Кубку федерації(формат 11х11);

4 місце в Кубку України(формат арена футбол8х8).

2009 рік -6 місце в Чемпіонаті України (вища ліга, формат 11х11).

2010 рік-

2 місце в кубку ODESSA BOWL 2010(формат арена футбол 8х8);

1 місце в неофіційному Чемпіонті України з флаг-футболу.

2011 рік – 3 місце в чемпіонаті України (1-а ліга, формат арена футбол)

За матеріалами сайту 20minut.ua

Схожі записи

Вінницькі “Вовки” та київські “Бандити” завтра з’ясують стосунки

Вінницькі “Вовки” та київські “Бандити” завтра з’ясують стосунки

13.06.2015
Завтра, 13 червня, Вінниця прийматиме матч 4-го туру ХХІ чемпіонату України з американського футболу, в якому зустрінуться вінницькі “Вовки” та минулорічний чемпіон – київські “Бандити”. На ...
Читати далі
У ВІННИЦІ ВІДБУДЕТЬСЯ ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ З ФЛАГ-ФУТБОЛУ

У ВІННИЦІ ВІДБУДЕТЬСЯ ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ З ФЛАГ-ФУТБОЛУ

18.09.2015
Детальніше: http://vlasno.info/suspilstvo/8/sport/item/5839-u-vinnytsi-vidbudetsia-chempionat-ukrainy-z-flah-futbolu
Читати далі
Перший в Україні турнір з лакросу відбудеться у Вінниці

Перший в Україні турнір з лакросу відбудеться у Вінниці

29.03.2014
“Вінницькі Вовки” (місцева команда з американського футболу), цього року відкрили для себе ще один видовищний та безкомпромісний вид спорту – лакрос (найшвидший ігровий спорт на траві). А цієї ...
Читати далі