23.03.2013

«Вінницькі вовки»: приціл на вищу лігу

Для американців – це супергра, одне з найулюбленіших видовищ, а для українців американський футбол – це поки що загадка.

Але цю загадку у нас намагаються не лише розгадати, але й плідно пропагують перспективну команду «Вінницькі Вовки». Президент спортивного клубу «Вінницькі Вовки» – 24-річний Олександр Білоконь, віце-президент – Євген Хомин та легендарний тренер Олег Фімін.

Про американський футбол любителі спорту у нас в країні знають дуже мало, хоча ця гра з 1989 року культивується на наших теренах. Перша перемога української команди над американцями сталася в липні 1992 року в місті Донецьку. Грали команди «Донецькі Скіфи» (Україна) — Збірна команда Організації Християнство і спорт (США) — 19:14.

Саме в команді «Донецькі Скіфи» грав тоді вінничанин Олег Фімін, який пізніше і створив команду «Вінницькі Вовки» в рідному місті.

Команда «Вінницькі Вовки» була заснована у 1996 році Олегом та Ігорем Авдєєвим. Одночасно була створена Вінницька федерація американського футболу (ВФАФ) на чолі з Олегом Березовським. Команда не була професійною й існувала за рахунок фінансування облради та допомоги з боку ВФАФ.

– Мене тоді підштовхнув до створення вінницької команди Авдєєв. Він прийшов до мене додому і побачив екіпіровку, загорівся. Я був не проти, адже мій дім – це Вінниця. Тоді купив за власні кошти форму для тренувань, а Ігор зібрав хлопців. Ми тренувалися і грали на чемпіонатах. Але, на жаль, нам забракло фінансування, і команда потрохи вгасала. На той момент у мене уже була сім’я, мені потрібно було утримувати донечку Катерину і кохану дружину Олену. Якраз тоді мене запросили працювати тренером дитячої шкільної команди в Америці, штаті Іллінойс. Але проживши на чужині, я зрозумів, що повинен повернутися на батьківщину. Маю надію вчити вінницьких дітей цьому цікавому виду спорту. Адже завдяки Олександру Білоконю, президенту клубу, маю змогу займатися улюбленою справою поряд із своєю сім’єю, — розповідає тренер «Вінницьких Вовків» Олег Фімін.

Любителі американського футболу стверджують, що цей вид спорту дуже цікавий та видовищний, правила цієї гри входять до «Книги рекордів Гіннеса» як найскладніші. Американський футбол – командний вид спорту, де підсумок гри не може залежати від однієї, двох зірок на полі.

У команду беруть парубків від 16 років з будь-якою фізичною підготовкою. Адже для кожного є своя роль, наприклад, квотербек, приймаючий або корнербек – це гравці переважно високі, але не обов’язково вага їх повинна сягати 100 і більше кілограмів. Ці гравці, в першу чергу, швидкі та спритні.

Завдання важких гравців, вага яких може бути 100-150 кг, оберігати і прикривати менш габаритних гравців. Є навіть позиція кікера, це гравець, який може бути маленьким, він просто повинен уміти точно бити м’яч ногою, забиваючи його у ворота.

– На даний момент в Україні існує 2 ліги – вища і перша. У вищій лізі грають 11х11, а в першій – 9х9. «Вінницькі Вовки» беруть участь у першій лізі, бо не мають достатньої кількості підготовлених гравців, — пояснив нам Олександр Білоконь.

Сподіваємося, що у Вінниці вистачить юнаків, аби зібрати команду для гри у вищій лізі. А спонсори згодні допомогти з екіпіровкою, яку, до речі, хлопці поки що купують на американському сайті за власний кошт.

Джерело: газета “33 канал”

Схожі записи

“Вовки” у фіналі! 11 серпня на вінничан чекає просто незабутнє шоу!

“Вовки” у фіналі! 11 серпня на вінничан чекає просто незабутнє шоу!

20.07.2013
Команда “Вінницькі вовки” вийшла до фіналу Чемпіонату України з американського футболу! В суботу, 27 липня, наші хлопці розгромили на виїзді “Павлоградських Мустангів” з ...
Читати далі
Вінничанин Євген Хомин: Команда «Вовки» для мене як дитина!

Вінничанин Євген Хомин: Команда «Вовки» для мене як дитина!

10.11.2013
Мабуть кожен у нашому місті чув про команду з американського футболу «Вінницькі вовки». Про те, хто відродив цю команду та як живеться нашим «Вовкам», розповідає граючий тренер Євген Хомин Друзі ...
Читати далі
Винницкие «Волки» усилились двумя американскими легионерами

Винницкие «Волки» усилились двумя американскими легионерами

16.03.2016
Накануне старта сезона в УЛАФ клуб из Винницы пригласил в состав Энтони Бенсона и Тимоти Ричардсона. Винницкие «Волки» объявили на своем официальном сайте о приглашении в команду двух ...
Читати далі