14.02.2016

«Wolves Cheerleading Team»: одночасно і спортсменки, і вболівальниці

VINNYTSIA WOLVES CHEERLEADING TEAM

VINNYTSIA WOLVES CHEERLEADING TEAM

Черлідинг – один з найбільш видовищних видів спорту, який об’єднує елементи шоу, гімнастики, акробатики і сучасних танців. Це змагання груп підтримки спортивних команд. В США та багатьох інших країнах черлідинг користується шаленою популярністю. В Україні та Вінниці також триває стрімкий розвиток цього престижного спорту. У деяких навчальних закладах нашого міста існують аматорські секції черлідингу. Їхні вихованки на змаганнях підтримують своїх друзів – школярів і студентів. Але лише команда «Вінницькі Вовки», яка є одним з лідерів чемпіонату України з американського футболу, підійшла до цього професійно. В лютому до групи підтримки «Wolves Cheerleading Team» розпочався набір всіх охочих дівчат і жінок. На тренуванні побував і кореспондент RIA.

  На сезон потрібно багато номерів

В спортзалі займалися 13 представниць прекрасної статі – і школярки, і студентки, і працюючі. Двогодинне заняття розбите на два етапи. Перший – розминка, яка триває цілу годину. В цей день дівчата робили вправи на розтяжку і гнучкість, качали прес, вчилися зберігати баланс під час ходьби на носочках тощо. До речі, на наступному занятті все це замінять силові вправи, що допоможе виконувати акробатичні трюки, піраміди тощо. В другій половині тренування дівчата опановували один з номерів, який вони демонструватимуть в перерві поєдинків з американського футболу. Адже чемпіонат України за участі «Вінницьких Вовків» стартує вже незабаром – наприкінці квітня.   – Черлідерські номери можуть займати різний час. Від 2 до 3,5 хвилини. На сезон нам потрібно вивчити чимало різних номерів. Адже в цьому чемпіонаті України ми прагнемо продемонструвати всі свої навички і вміння, – каже 22-річна керівник секції «Wolves Cheerleading Team» Аліса Закревська.

У вільний від роботи час 22-річна

Людмила Грушко займається черліденгом два роки, постійно виступає на матчах «Вовків». Вона має гарну танцювальну підготовку, адже навчалася народним танцям. – В черліденгу в порівнянні з народними танцями є ще складні акробатичні елементи, піраміди. Окрім того, ми не тільки виступаємо в перерві матчу, але й знаходимося біля трибун під час гри – заряджаємо публіку і надихаємо своїх гравців, використовуючи придумані нами речівки, помпони і запальні танцювальні рухи. Безумовно, «Вовки» перемагають за рахунок своєї важкої праці. А ми просто намагаємося їм допомогти, – каже Людмила. Людмила Грушко має вищу освіту, працює викладачем англійської мови. Але з поїздками на матчі у дівчини проблем не виникає, адже «Вовки» грають у вихідні.  – Я отримую колосальне задоволення від черліденгу. У нас дуже гарний колектив однодумців, з дівчатами приємно спілкуватися. Причому більш досвідчені спортсменки підтримують новачків, – каже Людмила Грушко.

Мрія дитинства збулася

16-річна студентка Вінницького торговельно-економічного коледжу Аліна Кавун тільки почала займатися черліденгом. Вона є наймолодшою у секції «Wolves Cheerleading Team». – Опанувати цей вид спорту – мрія всього дитинства. Мені дуже подобалося спостерігати за виступами з черліденгу у телестрічках, – поділилася Аліна Кавун. – Танцями я ніколи не займалася, проте відвідувала секції гандболу і волейболу. Поки що мені важко. Щоб наздогнати досвідчених черлідерш, я додатково тренуюся вдома, повторюю вправи і танцювальні рухи під надану керівником музику. 17-річна студентка Вінницького національного медичного університету Ксенія Гагалушко – також новачок у черліденгу. Дівчина, яка родом з Кривого Рогу (Дніпропетровська область), 11 років займалася бальними танцями та пробувала себе у крос-фіті (функціональний тренінг з різних видів спорту). – Це все допомагає мені в заняттях черліденгом. У бальних танцях необхідно гарно взаємодіяти з одним партнером, а тут – зі всією командою, що значно складніше. Для виконання красивих синхронних рухів на матчах треба дуже багато готуватися, – розповіла Ксенія Гагалушко.

Де тренуватися?

До команди з черліденгу «Wolves Cheerleading Team» запрошуються дівчата від 16 років. Верхнього обмеження у віці немає. Поки найстаршим вінницьким черлідершам – 27 років. Спортивна і танцювальна підготовка – необов’язкові.  Тренування проходять в залі “Сенсей” (пр. Коцюбинського, 43) щосереди з 20:00 до 22:00 та щосуботи з 19:30 до 21:30. Записатися можна за телефонами: (063)176-19-90, (050) 560-22-71 (Аліса Закревська).

thumb_158908_news_m

 

З історії «Wolves Cheerleading Team»

Черлідинг зародився в США в 1870-і роки і набув широкого поширення до середини XX століття. Спочатку це були виступи груп підтримки команд американських футболістів. Оскільки у Вінниці є команда з цього виду спорту, місцеві черлідирші вирішили її підтримувати.    – Наш клуб існує понад два роки тому. Спочатку це була черлідирська танцювальна команда, яка підтримувала спортсменів педагогічного університету. З часом ми вирішили перейти на інший рівень і почали співпрацювати з «Вінницькими Вовками». Вже півтора роки ми є офіційною черлідирською командою цього клубу, – інформує Аліса Закревська.  Лише з лютого цього року «Wolves Cheerleading Team» існує у форматі спортивної секції, куди запрошують всіх охочих. Її вихованці поки не беруть участь у Всеукраїнських змаганнях, але обов’язково планують це на майбутнє.   – Ми супроводжуємо «Вовків» на виїзні матчі. Беремо в поїздки дівчат не молодше 18 років. Але 16-річні черлідирші можуть виступати на домашніх іграх, – додає Аліса Закревська.
Джерело: http://vn.20minut.ua/Sport/wolves-cheerleading-team-odnochasno-i-sportsmenki-i-vbolivalnitsi-10482531.html

Схожі записи

Вінницьку команду з американського футболу очолить тренер із США

Вінницьку команду з американського футболу очолить тренер із США

31.08.2015
Команду з американського футболу “Вінницькі вовки” тренуватиме американець. З 14 вересня до своїх обов’язків головного тренера приступить Дейл Хеффрон (Dale Heffron – ред.), ...
Читати далі
«Вінницькі Вовки» порвали «Левів» та «Лісорубів»

«Вінницькі Вовки» порвали «Левів» та «Лісорубів»

23.09.2012
Наша команда «Вінницькі вовки» виграла Кубок Західної України з американського футболу. У Львові вони грали проти місцевих хлопців та команди з Ужгорода. «Ужгородські лісоруби» поступилися ...
Читати далі
“Винницкие Волки” ищут “новую кровь”

“Винницкие Волки” ищут “новую кровь”

01.09.2013
С 10 до 15 сентября спортивный клуб по американскому футболу “Винницкие Волки” проведет осенний набор в команду. Чтобы стать игроком следует иметь более 16 лет и весить более 75кг. На ...
Читати далі