26.02.2016

Як фізичні вправи впливають на інтелект

Як фізичні вправи впливають на інтелект

Дослідники з США з’ясували, як заняття спортом впливають на інтелект людини. Вдалося підтвердити, що між ними є чіткий взаємозв’язок.

З розгорнутими результатами дослідження вчених з Каліфорнійського університету в Дейвіс можна ознайомитися в Journal of Neuroscience, а короткий огляд доступний в New Scientist. Всього в дослідженні взяли участь 38 здорових людей. Медики аналізували роботу їх головного мозку до і після фізичних вправ. 20-хвилинні активні вправи приводили до того, що рівень глутамінової та гамма-аміномасляної кислот в головному мозку підвищувався. Ці кислоти пов’язані з процесами, які відповідають за такі важливі показники, як пам’ять і настрій. Концентрацію амінокислот можна було спостерігати протягом 30 хвилин після закінчення занять.

У тому випадку, якщо протягом попереднього тижня випробовувані займалися спортом, перед початком нових вправ вони демонстрували більш високий (в порівнянні з іншими) зміст глутамінової та гамма-аміномасляної кислот. Вчені вважають, що за рахунок регулярних занять фізичними вправами можна досягти стійкого підвищення розумових показників (насамперед пам’яті), а також поліпшення настрою. Представлені висновки планується використовувати, зокрема, для лікування депресії.

Глутамінова кислота є аліфатичною дикарбоновоою амінокислотою. Вона грає важливу роль в обміні азотом. У свою чергу, гамма-аміномасляна кислота є найважливішим гальмівним нейромедіатором центральної нервової системи людини.

Подібні висновки робляться не вперше: раніше інші дослідники вже доводили залежність розміру мозку від фізичних навантажень. Відповідний матеріал був опублікований в Neurology. Фахівці провели заміри об’єму мозку у людей середнього віку. Потім аналогічне дослідження провели 20 років по тому. Виявилося, що розмір головного мозку людей з поганою фізичною підготовкою був менше, ніж у більш рухливих людей. Тому дослідники наполегливо рекомендують спортивні тренування, особливо людям середнього віку.
За матеріалами журналу Naked Science

Схожі записи

20 фактів про американський футбол на території СНД та СРСР

20 фактів про американський футбол на території СНД та СРСР

04.10.2013
В першому і єдиному чемпіонаті СРСР виграла команда “Московські Ведмеді” в 1991 році. Чемпіонами молодіжного чемпіонату РФ в 2010 році стала команда з України. Чемпіоном Європи серед ...
Читати далі
Команди з американського футболу в Україні на початок 2016 року

Команди з американського футболу в Україні на початок 2016 року

05.02.2016
Щороку, перед початком сезону, “Вінницькі Вовки” складають таку собі карту американського футболу України. Цьогоріч вона виглядає так: Отже список команд: м. Вінниця – ...
Читати далі
“Вінницькі Вовки” розвивають американський футбол не тільки в Україні

“Вінницькі Вовки” розвивають американський футбол не тільки в Україні

20.06.2014
За останні декілька років нашою командою зроблено чимало для розвитку американського футболу в нашому місті і поза його межами і прийшов час розказати про це. Глядачі Перше,про що хотілося б ...
Читати далі