Американський футбол

Американський футбол – командний вид спорту, гра м’ячем овальної форми на полі зі спеціальною розміткою і воротами. Мета гри – занести м’яч у залікову зону суперника або забити в його ворота, за що команда отримує певну кількість очок. У матчі перемагає команда, яка набрала найбільшу кількість очок.

На полі одночасно грає 11 чоловік з кожної сторони. Але зазвичай доходить до 54 гравців в складі однієї команди – таке нерідко можна побачити в професійному спорті. Справа в тому, що за правилами протягом гри можна робити необмежену кількість замін гравців, а деякі гравці не з основного складу виконують певні спеціальні функції: наприклад, є гравці для вибивання м’яча ногою, є гравці для підтримки м’яча під час цього удару, гравці, які б’ють по воротах команди противника тощо.

Матч з американського футболу триває 60 хвилин – це чотири періоди по 15 хвилин кожен, з перервою тривалістю 15 хвилин після перших двох періодів. Такі періоди називаються чвертями. Кожна команда має три тайм-аути. Тривалість 60 хвилин – це чистий час гри. З урахуванням зупинок, перерв і технічних перерв один матч американського футболу зазвичай затягується на 2, а то і 3 години.

Футбол складний настільки, що у більшості команд фактично три головних тренера – не рахуючи незліченної кількості асистентів по кожній позиції.  Природно – це головний тренер, а до нього в безпосередню допомогу два координатора – нападу і захисту.

Плейбук кожної команди – книга з комбінаціями, яка тягне на 600-1000 сторінок.  Є цілі напрацювання по вивченню книги команди, але кожен гравець просто зобов’язаний знати свої функції на полі під час тієї чи іншої комбінації.  У цій грі, як ні в якій іншій важлива спеціалізація. Тут не вийде поєднати позиції, або спробувати взаємозамінність, як у європейському футболі.

Американський футбол – це жорстка фізична гра, яка вимагає широкого спектру навичок, включаючи вибухову силу, спритність, швидкість, фізичну і психічну міцність. Саме складність цього виду спорту робить гру дуже цікавою для перегляду і чимось більшим, аніж просто випробуванням грубої сили і м’язів.