Американський футбол і регбі

Американський футбол і регбі – це два схожих за характером види спорту, але з досить відмінними правилами гри. В обох видах спорту дві конкуруючі команди гравців намагаються пронести довгастий за формою м’яч через футбольне поле і перетнути з ним лінію воріт противника, або забити його ногою в ворота противника. Команда, яка не володіє м’ячем, намагається запобігти зароблянню очок командою-суперником шляхом зупинки її атакуючого гравця або перехоплюванням у нього м’яча.

Основними відмінностями між цими двома видами спорту є: кількість гравців в команді, розміри ігрового поля, спортивне екіпірування, порядок початку та закінчення гри, правила пронесення м’яча і кількість очок, що присуджується за певний тип голу.

Кількість гравців в команді

У звичайній грі в американський футбол кожна команда має в своєму розпорядженні 11 гравців. Кількість гравців в регбі залежить від типу гри. Два основних типи гри в регбі, це Регбійний союз, де в кожній команді грає по 15 гравців, і Регбійна ліга, де кожна команда має по 13 гравців. В обох видах спорту існують варіації, в яких грає менша кількість спортсменів. Наприклад, американський футбол-вісімка, з 8 гравцями від кожної команди, і регбі-сімка, з 7 гравцями з кожного боку.

Заміна гравців

У найбільш значущих матчах американського футболу, більшість гравців команди тільки нападають або обороняються, тобто одна команда атакує, а інша захищається. Коли команда заволодіває м’ячем або втрачає його, гра зупиняється, і гравці змінюються 11 новими футболістами. У будь-який час між розігруванням м’яча, команда може провести заміну одного або декількох гравців. Немає ніяких обмежень по кількості, допускаються заміни гравців протягом гри, і деякі гравці спеціалізуються на виконанні якогось одного конкретного завдання, того, в якому вони досягають успіху краще за інших.

У регбі, на полі залишаються одні і ті ж гравці, незалежно від того, яка з команд заволоділа м’ячем. Це означає, що більшість гравців повинні бути універсальними, і грати однаково добре, як в захисті, так і в нападі. Командам дозволяється обмежене число замін гравців, тому більшість з них залишаються на полі протягом всієї гри.

Футбольне поле

Ігрове поле в обох видах спорту виглядає однаково, але має різні розміри. Обидва поля мають прямокутну форму, футбольні ворота на протилежних кінцях, і білі лінії, нанесені на певні ділянки поля. Поле для гри в регбі трохи довше від однієї лінії воріт до іншої, і становить 100 м, в той час як ця ж довжина в американському футболі становить 91,44 метра. І поле для регбі значно ширше.

Футбольні ворота

Футбольні ворота мають приблизно однаковий розмір в обох видах спорту, хоча, в деяких іграх з американського футболу вони ширші. Регбійні ворота мають Н-подібну форму, з поперечиною на висоті 3 м від землі, і шириною між стійками 5,6 м. Ворота американського футболу можуть також мати Н-подібну форму, але частіше, вони мають одну опору в підставі, і дві стійки, що виходять з поперечини. Перекладина розташовується на висоті 3,05 метра, а стійки на ширині 5,64 або 7,11 м один від одного. У регбі ворота розташовуються на кожній лінії воріт, в той час як в американському футболі вони встановлюються в кінці кожної залікової зони.

М’ячі

Як в американському футболі, так і в регбі, використовуються накачані повітрям, довгасті за формою м’ячі різних розмірів. Розмір м’яча залежить від типу гри і віку гравців. Повнорозмірний м’яч обох видів спорту становить, приблизно, 27,94 см в довжину, має від 53,3 до 61 см в діаметрі (в найширшій його частині), і важить від 397 до 454 г. М’ячі для американського футболу більш загострені на кінцях, а м’ячі для регбі трохи більші в діаметрі. Найчастіше м’ячі обох видів спорту виконуються з синтетичних матеріалів, хоча в американському футболі вищого рівня, використовуються м’ячі з натуральної шкіри.

Екіпірування гравців

Однією зі значних відмінностей, є екіпірування гравців. Гравці в американський футбол одягають захисні шоломи із захисною маскою для обличчя, міцні наплічники, а також захист колін, гомілок і стегон. Гравці в регбі, зазвичай, одягають мінімум захисту або зовсім його не використовують. Деякі гравці використовують м’які накладки для захисту вух, плечей і ключиць, але використання жорстких засобів захисту не допускається.

Тривалість гри

Стандартна гра в регбі складається з двох періодів по 40 хвилин кожен, а вся гра триває 80 хвилин. Матч американського футболу складається з чотирьох 15-хвилинних періодів і, відповідно, займає 60 хвилин. В юнацьких іграх, або в якихось особливих їх варіаціях, як американський футбол, так і регбі допускають менш тривалі матчі.