Черліденг

Черліденг – це не просто вид танцю, а спортивний напрямок. Він поєднує в собі виконання танцювальних, гімнастичних елементів і акробатичних трюків. Як правило, черліденг використовується для підтримки спортсменів під час командних ігор, змагань і т.д. Він зародився в Сполучених Штатах. Термін з’явився завдяки поєднанню двох англійських слів: cheer – схвалювати, підтримувати і lead – керувати, вести.

Історія походження

Цей напрямок в спорті з’явився ще в другій половині дев’ятнадцятого століття. Офіційно поняття «черліденг» було зареєстровано в 1898 році. Варто зауважити, що раніше цей вид спорту був більше поширений серед чоловіків, ніж серед представниць прекрасної половини людства. Красномовно про це говорить той факт, що першим черлідером був Джек Кемпбелл.

Черліденг став менш популярним на початку двадцятого століття, але після Другої світової війни знову трапився бум цього виду спорту. Тільки в цей час ним почали займатися здебільшого дівчата: згідно зі статистичними даними, більше 90% з усіх черлідерів були жінки. У 60-х роках в таких великих країнах, як США і Великобританія черліденг стає невід’ємною складовою всіх спортивних змагань. До цього виду спорту починають ставитися не як до розваги, а як до необхідності, адже підтримка – це запорука виграшу. Згодом, завдяки жінкам, в черліденг додалися гімнастичні елементи. Також в 1985 році був придуманий помпон. Виступи черлідерок ставали все більш яскравими та емоційними, що сприяло процвітанню цього виду спорту.

У 2001 році був проведений перший чемпіонат світу з цього виду спорту. З тих пір він проходить кожні два роки. Сьогодні з черліденгу проводяться Чемпіонати Європи та Світу. Чемпіонами в них частіше за інших стають команди з США, Японії, Фінляндії, Німеччини та Словенії. З кожним роком з’являється все більше число команд, кожна з яких приносить в свою програму нові рухи, танцювальні схеми, перестроювання. Уже більш ніж в 50 країнах світу створені спортивні клуби, які розвиваються в більшій чи меншій мірі. Черліденг найбільш популярний в Північній Америці. У США свою групу підтримки зобов’язана мати кожна, навіть шкільна спортивна команда.

Цей вид спорту ділиться на два головних напрямки:

  1. Співпраця зі спортивними командами для залучення більшого числа уболівальників, моральної підтримки спортсменів, створення сприятливої ​​атмосфери на змаганнях.
  2. Змагання між командами черлідерів, на яких демонструються танцювальні, гімнастичні та акробатичні навички спортсменок.

При цьому турніри з черлідингу проходять в різних розрядах, які представлені нижче:

Чер – елементи гімнастики та акробатики на спортивний манер. В цей вид входять побудови всіляких пірамід і перестроювання танцювального виду на тлі кричалок.

Чер-данс – танці на спортивний манер з гімнастикою. При цьому акцент робиться на відмінну пластичність і чаруючу грацію на тлі повної синхронності.

Чер-мікс – виступи команд змішаного розряду (дівчата і хлопці).

Таким чином, черліденг давно перестав бути лише доповненням до таких видів спорту, як футбол, баскетбол, хокей і так далі. На сьогоднішній день він став самостійною одиницею в спортивному світі. Тепер це цілий сегмент спортивно-розважальної індустрії. Це і шоу, і видовищний спорт. Він містить елементи танцю, гімнастики, акробатики. Виступаючи в яскравих кольорових костюмах дівчата і юнаки використовують помпони, плакати, прапори та інші, часом екзотичні пристосування.

Команди черлідерів своїми запальними виступами підтримують спортсменів, піднімають настрій глядачам, залучають їх інтерес до спорту, пом’якшують агресивність уболівальників і в цілому створюють позитивну обстановку на змаганнях. Їх енергійні рухи, акробатичні і танцювальні елементи, що виконуються під запальну музику, здатні підняти бойовий спортивний дух.