Яскраво. Жваво. Динамічно. Вони найкраща підтримка для спортсменів і кращий приклад активного вболівання. На початку 2000-х про них ми знали тільки завдяки американським фільмам. Сьогодні і в Україні настав їх час. Час молодих і активних. Час черлідингу.

VINNYTSIA WOLVES CHEERLEADING TEAM була заснована в 2013 році. Четверо друзів (Іра, Настя, Аліса, Юля), які познайомилися на літніх канікулах у таборі організували власну команду, яка уже через три роки, за версією ULAF стала MVP 2016.

-Зараз і не згадаю, кому з нас чотирьох прийшла ця ідея. – розповідає теперішній капітан команди Юлія Андріященко. Здається це було щось типу колективного мозкового штурму. Молоді, амбіційні, море енергії та ентузіазму, нам хотілося створити щось нове і яскраве. Почали набирати учасниць в команду. Наш перший склад нараховував 10 дівчат. Розпочинали у важких умовах. Взимку тренувалися в університетському підвалі (так званий зал, без вікон та нормальних умов) в літку ж домовлялися про стадіон. Підтримки від університету було добитися важко. Форма за власні кошти, пошита на парах з охорони праці. Помпони теж робота власних рук. Декілька разів виступили на університетських заходах, і ніби сподобалися публіці, та вже ж університет нас обходив стороною. В центрі міста помітили оголошення про набір у команду з американського футболу. Написали хлопцям, що хочемо бути їх групою підтримки, нам запропонували прийти на домашню гру, та спробувати. І як не дивно, ми їм сподобалися. В той день наша команда здобула перемогу, для нас це теж була перемога. В першу чергу перемога над собою. «Вінницькі Вовки» запропонували співпрацювати з ними на постійній основі, а через деякий час ми стали невід’ємною частиною сім’ї #vinwolves

Чи займалися ви раніше танцями або аеробікою?

– Танцювальна підготовка була далеко не в усіх. Я вже мовчу про наші акробатичні здібності. Я до прикладу 8 років займалася «сокером». Тобто все що у мене було в арсеналі це сила, спритність та величезне бажання працювати в команді. А в черлідингу, виявляється, це майже основа. Також в команді було дві гімнастки, які і намагалися з нас зробити універсальних солдатів. Були і розтяжки до сліз, і падіння з пірамід – багато всього. Але це не лякає, тому що потім дивишся на загальний результат і бачиш, які ми молодці. «Полиставши» минуле з посмішкою згадую ті часи.

 • Зараз це для нас не просто хобі чи вбивання часу, це – друга професія. (Якби ж тільки оплачувалася). За останній рік ми зробили стільки, про що колись навіть не могли мріяти. Ми офіційно перша і по цей час залишаємося кращою групою підтримки міста. Наша робота відзначена на різних рівнях. В цьому році отримали нагороди від міського голови адже окрім підтримки «Вінницьких Вовків» також ми беремо участь і у загальноміських заходах: як благодійних так і комерційних. Іншими словами, популяризуємо Американський футбол усіма можливими способами.
  Які критерії відбору до вас в команду?Для того щоб потрапити до нас в команду, особливих вимог немає:
  – Необхідні мінімальні танцювальні навички, фізична підготовка і розтяжка. Тому, якщо тобі є 18? Ти завжди мріяла потрапити в дружній колектив? У тебе є бажання старанно тренуватися і ти вмієш працювати в команді? Ми чекаємо саме на тебе!
  Ти любиш бути в русі і проводити вечори з користю, то ласкаво просимо в нашу велику дружню сім’ю #vinwolves!
  Чи багато є бажаючих, скільки залишаються в команді з тих що приходять?
  – З набору зазвичай залишається 3-4 учасниці, хоча в цьому році потрапили до основного складу одразу 6 дівчат. Тобто, якщо є бажання, то ніякі перешкоди і тим більше правила не стануть на заваді.

  Які у вас найскладніші проблеми в організації групи підтримки є зараз або виникали в процесі розвитку

  -Як і в будь-якому спорті єдиною і найбільшою проблемою є фінансова сторона. Черлідинг –  не дешевий вид спорту. Костюм, який ми міняємо раз на сезон, обходиться в 600-800 грн, помпони це ще 200 грн, взуття –1500 і це той мінімум, без якого далі ніяк. Це не кажучи про деталі, типу косметики та іншого. Проблем в організації самої команди майже не виникає. Черлідинг – це командний вид спорту, тому тут все вибудувано на довірі підтримці та взаєморозумінні.

  Як ви бачите розвиток своєї групи підтримки та руху в цілому

  -З кожним роком ми прогресуємо. Завжди «тільки вперед». З середини жовтня відкриваємо дитячу секцію з черлідингу. На що нас підштовхнули наші «Вінницькі Вовки». Уже декілька місяців існує юнацька команда з флаг-футболу. Віце-президент клубу Євген Хомин запропонував відкрити секцію і для дівчаток. Ідею підтримали, і уже через тиждень втілимо її в реальність. Дуже приємно, що цей вид спорту полюбився у нашому місті. Телефонують як діти, так і їх батьки, перепитують, як можна потрапити в команду та які критерії відбору. З таким гарним стартом обов’язково має вийте щось незвичайне. Ми уже ведемо переговори з Одеською федерацією, яка організовує чемпіонати України, так як хочемо, щоб наші юніори змогли дорости і до майстрів спорту.

  Черлідинг дає можливість реалізовувати свої прагнення, бажання та творчий потенціал. І на прикладі нашої команди – черлідинг  дає, в першу чергу друзів-товаришів, яким довіряєш на всі 100 (адже без довіри в нашому спорті ніяк), незабутні моменти і спогади, море позитиву, посмішок, також безцінний досвід, і  дякуючи нашим «Вінницьким Вовкам» – солодкі відчуття перемоги. В команді гартується характер, відкриваєш себе з нових сторін.

  Розпишіть декілька речень про свою групу, що було б цікаве як простим людям так і поціновувачам ам футболу

  -Американський футбол – це масштабне дійство, яке об’єднує в собі велику кількість людей. Я зараз говорю і про чоловічий футбол і жіночий флаг-футбол, дитячі секції та черлідинг загалом. В цьому році Вінниця відзначатиме його 20 річницю. Та нажаль без належної підтримки зі сторони влади цей вид спорту розвивається не так швидко, як би нам того хотілося. Підсумовуючи цьогорічний сезон, скажу одне: нам є чим пишатися! «Вінницькі Вовки» зробили чималий крок вперед: два тренери та два легіонери зі штатів, дитяча команда з флаг-футболу, проведення тренувального кемпінгу для гравців з усієї країни…Наша жіноча команда по флаг-футболу «Вінницькі Вовчиці» уже другий рік поспіль стають чемпіонами України. А WOLVES CHEERLEADING TEAM нещодавно завоювали звання кращої групи підтримки за версією УЛАФ.  Та попереду на нас чекає ще багато нових звершень, до яких них ми будемо йти разом!

  Джерело: сайт “touchdown.com.ua”.