Другий чемпіонат України за флаг-футболу знову виграли «Вінницькі вовчиці». Змагання очима вболівальника

Вінниця

Вовчиці

36
win
25
loss
24.07.2015 - 16:35
Вінниця

Резюме

Фінішував другий жіночий чемпіонат України з флаг-футболу – безконтактного різновиду американського футболу. 23 липня у Вінниці відбувся п’ятий, завершальний тур. Грали на стадіоні Центрального парку культури і відпочинку. Змагалися три команди: «Вовчиці» (Вінниця), «Бульдожки» (Київ) і «Яструби» (Біла Церква, Київська область). 

Високий клас «Вовчиць»

На ігри завітали не так багато вболівальників в порівнянні з матчами чоловічої команди «Вінницькі вовки», де іноді спостерігався аншлаг. Але глядачам, навіть які прийшли вперше, флаг-футбол прийшовся до вподоби. – Я вперше на змаганнях з американського футболу, раніше бачив цю гру лише по телевізору. Прийшов повболівати за Олександру Костюк, дівчину мого племінника, – каже 46-річний вінничанин Ігор Кльонов. Правила виду спорту Ігор Кльонов знав у загальних рисах. Тепер познайомився з ними «вживу». Дізнався, що у флаг-футболі не допускаються силові прийоми, а задача захисників – зірвати прапорець на поясі гравця з м’ячем і таким чином зупинити атаку.   – Сенс гри зрозуміти неважко – необхідно з м’ячем в руках            забігти в зону суперників, які усіляко цьому перешкоджають – або намагаються перехопити ігровий снаряд, або зривають прапорець з пояса. Це ми бачимо кожні 1,5 секунди, що свідчить про майстерність захисту. Високий клас «Вовчиць» я побачив ще на розминці, коли дівчата спритно ловили м’яч і швидко бігали, – пояснює Ігор Кльонов.

Не тільки для худеньких

Вболівальник вважає, що флаг-футбол приносить дівчатам і жінкам лише користь. – Футболістки бігають на свіжому повітрі, це добре для здоров’я. До того заборонений силовий контакт, на відміну від чоловічого американського футболу. Зрозуміло, тут можна отримати травму, як і в будь-якому виді спорту. Але травмуватися можна й на вулиці, якщо за щось зачепитися і впасти, – продовжує Ігор Кльонов. Пан Кльонов побачив у матчах не тільки струнких футболісток, але й огрядних. За його словами, вони не так швидко рухаються, але можуть далеко і влучно кинути м’яч та приносять багато користі в захисті. – Ці огрядні гравці – взагалі молодці, адже вони не стидаються свого тіла і долучаються до спорту, незважаючи на деякі недоліки фігури, – сказав незалежний спостерігач.

Має бути вибір

Ігор Кльонов поки не збирається спробувати себе в американському футболі, хоча він йому і до вподоби. Каже, що вже займається багатьма видами спорту. Зокрема, катається на велосипеді, веслує, бігає зранку. Водночас може назвати себе азартним уболівальником. – Коли втягуєшся у будь-яке спортивне змагання, з’являється азарт. До того ж я бачу, як дівчата щиро віддаються боротьбі, як вони емоційно переживають за результат кожного епізоду. Це можна не лише побачити, але й почути у їхніх вигуках, – каже Ігор Кльонов.      Порівнювати флаг-футбол з іншими ігровими видами пан Кльонов не береться. Мовляв, одні займаються футболом, інші – водним поло, баскетболом тощо. Кому що цікаво, нехай у молоді буде вибір. Ігор не зміг пояснити, чому на чемпіонаті України з флаг-футболу не так багато глядачів. На його думку, це, напевно, через брак вуличних афіш і широкого анонсування в ЗМІ. Адже самі змагання – доволі цікаві і захоплюючі.

Підсумки туру і всього чемпіонату

Вінничанки протягом сезону програли лише один поєдинок (на виїзді «Бульдожкам» з різницею в дюжину очок) і в разі двох домашніх звитяг ставали вдруге поспіль чемпіонками України. В першому поєдинку «Вовчиці» впевнено здолали «Яструбів» – 41:12. В поєдинку з «Бульдожками» вінничанки постійно вели в рахунку і в підсумку здобули перемогу з рахунком 36:25, яка принесла їм «золото». В складі нашої команди тренер виділив двох Катерин – Щербу і Тетерук, які постійно вели за собою партнерок по команді.   Друге місце серед п’яти клубів посіли «Яструби». Третє-четверте розділили «Бульдожки» і «Монархи» (Рівне).       – «Бульдожки» – наш найскладніший суперник, тому що в складі цієї команди багато високих і технічних гравців. Київські спортсменки значно підвищили клас у порівнянні з першим чемпіонатом країни, – сказав тренер «Вінницьких вовчиць» Леонід Дзиганський. Де займатися? Команда «Вінницькі вовчиці» тренується тричі на тиждень, а перед іграми чемпіонату України – майже кожен день. На заняття приймають дівчата віком від 14 років. Тренування відбуваються на стадіоні школи № 34. Запис за телефоном: (063)277-000-6 (тренер Леонід Дзиганський). Трохи о правилах  Мета гри у флаг-футболі така ж, як і в американському футболі — занести м’яч у залікову зону суперника. Основна відмінність – заборонені жорсткі контакти, спортсмени грають без захисної екіпіровки. Замість шоломів та каркасів на поясі гравця прикріплені два прапорці. Якщо в американському футболі для того, щоб зупинити гравця з м’ячем використовується захват (жорсткий контакт), то у флаг-футболі достатньо зірвати з нього прапорець. У флаг-футбол грають, як діти, так і дорослі. Його розвивають усі європейські федерації американського футболу як вид спорту, який допомагає опанувати складні технічні прийоми американського футболу, до автоматизму засвоїти тактичні комбінації, ігрові та рухові навички.

Джерело: http://vn.20minut.ua/Sport/drugiy-chempionat-ukrayini-za-flag-futbolu-znovu-vigrali-vinnitski-vov-10527406.html

Деталі

Дата Час Сезон
24.07.2015 16:35 2015

Venue

Вінниця

Результати

ЧасT
Вовчиці36
Бульдожки25

Вовчиці

Розташування Comp Att Yds Rec Rec Yds TD Int Lng Fum Lost
 0000000000

Бульдожки

Розташування Comp Att Yds Rec Rec Yds TD Int Lng Fum Lost
 0000000000