• Практично всім подобаються яскраві виступи чирлідерок під час змагань з американського футболу та інших видів спорту.
  • Але мало хто здогадується, що за цією легкістю і шармом стоїть важка тренувальна праця спортсменок та їхніх тренерок.
  • Про закулісся чирлідингу журналісту «20 хвилин» розповідає тренерка команд «Vinwolves Cheerleades» Ірина Паламарчук.

Регулярні заняття спортом необхідні для здоров’я. Особливо для дітей та підлітків, на організм яких малорухливий спосіб життя має негативний вплив. А чирлідинг ― це не просто спорт, а ще й командна підтримка, позитивні емоції, творчий розвиток особистості.

Ним можна займатися в будь-якому віці і незалежно від фізичних даних. При цьому заняття допоможуть нормалізувати фізичні і психологічні якості. Рухова активність, спілкування з однолітками, позитивна атмосфера допомагають виробити творчі задатки і лідерські якості, подолати комплекси та навчитися досягати цілей.

Ретельний відбір

У структурі спортивного клубу «Вінницькі вовки» є кілька команд з чирлідингу. Вони виступають не лише як групи підтримки ігровиків, а й регулярно перемагають на змаганнях всеукраїнського рівня.

— Я опікуюся двома юніорськими командами – дівчат від 10 до 13 років і від 14 до 17 років, які тренуються на базі спортклубу «Планета фітнес». Інша наставниця Людмила Адамчук займається із двома шкільними командами на базі ліцею № 33, —  розповіла головний тренер вінницьких команд з чирлідингу Ірина Паламарчук.

У клубі «Вінницькі вовки» набір на чирлідинг відбувається один чи два рази на рік, в залежності від наявності вільних місць у командах. Щоб потрапити до них, треба мати хоча мінімальні танцювальні навички. Плюсом будуть й певні акробатичні вміння.

— Вже на самому кастингу, який триває місяць, аналізуємо дані усіх кандидаток. Далі інформуємо дівчат, хто проходить до команди, а кого запрошуємо вже на наступний набір. Справа в тому, що до виступів і змагань ми намагаємося залучати всіх спортсменок. Запасного складу у нас  немає, — прокоментувала Ірина Паламарчук.

Вона нагадала про останні серйозні досягнення своїх вихованок. Зокрема, в грудні на Кубку України у Львові групи підтримки «Вінницьких вовків» посіли два перших місця в шкільній лізі. А також здобули срібло і бронзу у професійній лізі. Поки що це юніорські команди. Але в подальших планах — відновити дорослий колектив чирлідингу у Вінниці.

Вплив на здоров’я і фізичну форму

Кілька років тому на базі однієї із шкіл Харкова науковці здійснили чотирирічне дослідження впливу занять чирлідингом на показники здоров’я підлітків.

Ось які висновки зробили вчені:

  1. Заняття сприяють швидкому схудненню і формуванню гармонійної фігури. Не спричиняють появи гіпертрофії м’язів.
  2. Профілактика захворювань серцево-судинної системи. Фізична активність зміцнює серце та нормалізує тиск.
  3. Профілактика захворювань опорно-рухового апарату. Є зафіксовані випадки позбавлення початкових стадій сколіозу завдяки заняттям чирлідингом.
  4. Помітне покращення пам’яті та концентрації уваги.
  5. Нормалізація психоемоційного стану, подолання депресії. Спортсменки вчаться комунікувати в команді, правильно сприймати перемоги та поразки.
  6. Ріст загальної витривалості організму до фізичних навантажень. Мінімальний «набір» умінь чирлідера ― колеса, шпагати, стрибки. Заняття містять елементи гімнастики, акробатики, танцювальні па, загальнорозвиваючі вправи, елементи художньої гімнастики та вправи на синхронність рухів.

Довідка «20 хвилин»

Чирлідинг від «cheer» — схвальний, закличний вигук і «leading» — «ведення», «спрямовування»). Вид спорту, який поєднує в собі елементи шоу і видовищних видів спорту (танці, гімнастика та акробатика). Зародився в США в 1870-і роки і набув найбільш широкого поширення до середини XX століття.

Запис на тренування з чирлідингу відбувається за телефоном: 093-97-05-472 (тренерка Ірина Паламарчук). Приймаються дівчата віком від десяти до 17 років.

Джерело: vn.20minut.ua