Ключка для лакросу

Грають в лакрос спеціальною ключкою, яка складається з ручки (shaft) і «головки» (head). Ручки роблять з різних типів металу, таких як алюміній, титан, або навіть сплави різних матеріалів. «Головка» зроблена з пластику, а сітка, в якій лежить м’яч, натягнута як на футбольних воротах.

По суті, в кожній головці для лакросу є 3 частини:

  • совок
  • бокова стінка
  • кишеня

Совок хрестика – це верх палиці, який допомагає підбирати м’ячі з землі, а також проходити і / або стріляти в м’яч.

Совок може бути плоскої форми для більш зручного захоплення або більш U-подібної форми для кращого контролю м’яча при швидких рухах. Обидва з них мають свої переваги і недоліки: більш плоский ківш допомагає піднімати м’яч з землі, але ускладнює утримання його на голові, в той час як U-образний ківш ускладнює захоплення м’яча, але допомагає утримувати м’яч.

Бокова стінка – це бічна частина голови, яка визначає її глибину і твердість. Більш жорсткі бічні стінки і голови краще використовувати для захисту, щоб краще кидати чеки. Гнучкі бічні стінки краще використовувати для куль, вкидання і швидких рухів.

Кишеня голови – це сітка, що включає ширину голови в базальної частини. Більш широка кишеня допомагає зловити м’яч, але знижує контроль над м’ячем. Більш вузька кишеня ускладнює ловлю, але збільшує контроль м’яча і точність.

Ручка/вал ключки

Вал – інша частина палиці для лакросу, яка має різні типи. Атакуючі використовують більш легкий вал, щоб швидко переміщати м’яч, тоді як захисники використовують важкий вал, щоб запобігти кидкам атакуючого.

Існують різні типи валів:

  1. Вали з алюмінієвого сплаву. Ці вали міцні, легкі і хороші для початківців.
  2. Композитні вали – вони міцніші і легші алюмінієвих з міцним захопленням. Підходять для середніх і елітних гравців.
  3. Титанові вали – вони міцні і легкі і підходять як для прийому, так і для доставки чеків.
  4. Скандієві вали – мають найвище співвідношення міцності та ваги з усіх стрижнів і набагато довговічніші.
  5. Дерев’яні вали – це міцні, але важкі і міцні на вигин. Підходять для проведення жорстких перевірок.
  6. Бамбукові вали – важкі і їх легко зламати. Зручні для доставки хворобливих чеків.

Для кожної ігрової позиції існують різні ключки. В атаці гравці використовують короткі однометрові ключки, вони дуже легкі і дозволяють нападникам завдавати удару з величезною швидкістю – м’яч летить зі швидкістю до 140 км / год під час удару по воротах. Коротка ключка дозволяє гравцям легше контролювати м’яч і зменшує ймовірність того, що захисник дістане форварда і відбере м’яч.

Захисники теж мають свої козирі. Їх ключки довші ключок атакуючих – довжина варіюється від 1,3 до 1,8 метрів. Довга ключка дозволяє кидати м’яч набагато далі, а також відбирати м’яч у суперника, перебуваючи відносно далеко від нього. Ключки воротарів відрізняються від захисних лише більшою «головкою», щоб було легше ловити м’яч.

Також в лакросі є півзахисники. Вони можуть використовувати і довгу, і коротку ключку, в залежності від ситуації. Зазвичай опорні хавбеки грають з довгою ключкою, атакуючі – з короткою.