Сортувати сміття готуються школярі середніх і старших класів приватної вінницької школи. Приміщення шкільного сараю, виділене дирекцією, вони перетворюють на Екошатл.

Тут і будуть розбирати окремо: пластик, скло за кольорами, кришечки від пляшок, макулатуру, пляшки від миючих засобів, алюмінієві банки й багато іншого.
За словами учасниці проєкту, 16-річної Інни Шевченко, за два тижні разом з однодумцями вони встигли прибрати приміщення від різного мотлоху, провести електрику і застелити підлогу дошками. Привести до ладу майбутню станцію дітям допомагають всі охочі.

– Щодня ми активно працюємо по 5-6 годин над майбутнім Екошатлом. Нещодавно приходили шість хлопців з клубу “Вінницькі вовки”. Вони допомогли розчистити метал, подарували рукавички. Із донецького університету теж приходять студенти під час обідньої перерви, – усміхається Інна Шевченко. – А ще хлопчики років 9-10 проходили повз, побачили, що ми тут зайняті, і теж запропонували свою допомогу.

Ідея створити станцію сортування сміття народилась у 16-річної Марії Ошовської. За словами друзів, дівчина не байдужа до екології й започаткувала кілька тематичних проєктів. Одним став “Дульки кулькам”. Умовою цього флешмобу була відмова від повітряних кульок, які запускають в небо на шкільних святах, позаяк ті шкодять навколишньому середовищу.

– Маша також закликала адміністрацію кількох кафетеріїв використовувати менше пластику і запустила крутезну акцію – клієнти із власним горнятком отримують знижку на напій або печиво в закладах, які підтримали цю акцію. Долучились понад шість кафе у Вінниці, – із захватом розповідає про Марію Інна Шевченко.

Поки тривають останні дні літніх канікул, діти збираються пофарбувати зовні приміщення свого “космічного шатлу” і вже розробили дизайн логотипу. Відкриття екошатлу планується наприкінці вересня.

– Наша ініціатива зі станцією сортування сміття точно принесе користь і не завадить навчанню. Ми візьмемо приклад з EcoHope і будемо працювати два-три рази на тиждень і , звісно, ж чергуватися, – говорить 13-річна Марія Осовська.

Учасники проєкту свої сили спрямовують не тільки на оформлення станції, а й на формування відповідних екозвичок.

– Моя родина – за раціональне споживання. Ми не користуємося целофановими пакетиками, соломинками для коктейлів, вологими серветками. А ще віддаємо непотрібний одяг в хорошому стані тим, хто цього потребує, – розповідає 13-річний Максим Сіваєв.

Ековолонтерка Марія Юзькова, яка відкрила станцію сортування сміття EcoHope біля ДонНУ імені В.Стуса, теж підтримує ініціативу школярів і обіцяє допомагати, бо вони розраховують на вивіз відсортованого сміття до відповідних геолокацій.

– Я дуже тішуся тим, що вони не побоялися взятися за цей проєкт і вкладають в нього душу. У нас є кілька варіантів стосовно машин. Ми співпрацювали з Електро Драйвом, а ще інколи допомагають наші волонтери, у яких є автівки. Загалом, якщо об’єми великі, то транспорт забезпечує компанія, яка вивозить вторсировину. А вже куди саме потрапить сировина – залежить від того, з ким домовляться. У запасі потрібно мати час, щоб дочекатися працівників сервісу, у яких маршрут складається в ході дня – це завжди непередбачувано, – каже Марія Юзькова.

Джерело: misto.vn.ua