Шолом для американського футболу

Захист голови є головною метою екіпіровки в американському футболі. Щоб забезпечити гравця найкращим захистом, менеджер повинен забезпечити його шоломом, індивідуально підігнаним під голову.

Шолом і маска призначені для захисту обличчя та голови гравця від серйозних ушкоджень. Багато гравців також використовують капу для захисту зубів і щоб не прикусити язика. Шоломи застібаються на підборіддях, щоб не злітати з голови під час зіткнень.

Захист голови від травм дуже важливий, так як струс мозку легко може вивести гравця з ладу. Для захисту від струсів мозку в шоломах розташовані спеціальні надувні прокладки. Щоб протестувати надійність посадки шолома, гравець одягає його і трясе головою з боку в бік. Якщо шолом занадто тисне на голову, то він просто випускає трохи повітря зі спеціально призначених кишень.

Шолом складається з декількох частин:

  1. Основний каркас – існують чотири його різновиди.
  2. Щитки для вилиць і повітряні подушечки – існує велика кількість різновидів.
  3. Захисна маска – є 15 різних видів.
  4. Ремінь для підборіддя – 6 різновидів.
  5. Капа – різноманітних розмірів і кольорів.

Ці стандарти захисного спорядження з’явилися не відразу. Все через те, що в тоді футболістів, які побоювалися травм, висміювали. Спочатку над тими, хто одягав на гру головні убори, кепукували. Але коли в 1893-му році якийсь Джозеф В. Рівс вийшов на матч у шапці з кротового хутра, яка прикривала вуха, всі промовчали, бо цей Рівс, по-перше, був лайнбекером, а по-друге – курсантом Військово-морської академії, куди в той час брали виключно міцних хлопців.

На початку двадцятого століття спортсменам вже було рекомендовано надягати на голову під час гри шкіряні шоломи. Вони виготовлялися із шкіряних ремінців або литої шкіри, щоб захистити гравців, які турбуються про власну безпеку. Ці сирі шоломи ручної роботи, які не охоплювали навіть усієї голови, поступилися місцем більш звичній моделі – авіаторам. Ідея прокладки для комфорту та поглинання ударів була вдосконалена тренером штату Іллінойс Робертом Зуппке. А з 39-ого року шолом став обов’язковим елементом екіпіровки, тобто майже через півстоліття виникнення самої гри.

Наступний великий прогрес у технології шоломів прийшов у 40-х роках минулого століття, коли чиказька компанія спортивних товарів на ім’я Рідделл запатентувала пластиковий футбольний шолом. Хоча пластмасовий шолом мав свої очевидні недоліки, його поява позначила кінець епохи шкіряного шолома.

Після того, як технологія для пластмас і синтетичних матеріалів суттєво вдосконалилась, шолом почав набувати сучасної форми, з якою ми сьогодні більше знайомі. Цей прогрес включав також в себе широкий спектр кольорів та логотипів, які пропонують і сучасні шоломи.

Насправді знаковий стиль шолома Мічиганського університету відповідає оригінальним лініям колишніх шкіряних шоломів Wolverine, тим самим поєднуючи сучасне обладнання з далеким минулим.

На початку 1970-х Рідделл встановив стандарт ще раз, представивши шоломову серію HA, яка містила вінілові накладки всередині шолома, які могли бути наповнені повітрям для подальшого поглинання удару та полегшення більш пристосованого користування. Шолом Riddell Revolution Speed ​​тепер є стандартом у грі, і хоча головні убори все ще виготовляються з пластика, наука продовжує формувати нові варіанти, які краще працюють при навантаженнях як усередині, так і зовні шолома.

Еволюція футбольних шоломів у відео нижче.

Зараз раритетні головні убори 20-х-30-х років можна купити через Інтернет-аукціони. Ціна на них коливається від 100 до 300-от доларів. Сучасний шолом, як відомо, коштує приблизно стільки ж.