«Ужгородські Лісоруби» (Uzhhorod Lumberjacks) – ужгородська команда з американського футболу.

Американський футбол в закарпатській області з’явився в кінці 90-х, а точніше – в 1998 році.

Популярний вид спорту прийшов до Ужгорода завдяки членам місіонерської організації «Християнство і спорт»: канадцеві Ренді Фрізену і росіянину Олександру Дмитрієву. Пізніше до них приєднався Віталій Фурсов. Для здійснення мети відкривається організація «Корнерстоун» (один із напрямів – платні заняття англійською мовою, як засіб для фінансування розвитку команди). Вона і створила команду «Лісоруби» на базі студентів УжНУ (Ужгородського Національного Університету), якій вдалося отримати екіпіровку завдяки благодійній допомозі зі штату Огайо.

Свою першу гру «Лісоруби» зіграли 11 вересня 1999 року проти вінницьких «Вовків» на стадіоні спорткомплексу УжНУ.

У 2000-му році команда «Лісорубів» бере участь в своєму першому змаганні. Дебют ужгородців відбувся на турнірі «Донбас Арена Боул». Потім вже настала черга взяти участь в повноцінному чемпіонаті України. У своєму першому сезоні «Лісоруби» здобули перші перемоги і посіли за підсумками – 5-е місце серед шести команд. У наступному сезоні команда змогла пробитися в призери, посівши 3-е місце в чемпіонаті, хоча тут не обійшлося без везіння (відмова ряду команд від участі в фінальних іграх). У наступному сезоні Ужгород впевнено грає свої матчі в Західній конференції, але не бере участі в фінальному раунді. У 2003-му році в Ужгороді з’являється команда «Воїни», яку очолив Дмитрієв.

2003-й рік стає фактично останнім для «Лісорубів» в старій історії клубу. Відігравши «Донбас Арена Боул» і чемпіонат України, команда тимчасово припиняє своє існування, а більшість гравців переходить до складу «Воїнів». Проте, колишні гравці «Лісорубів» демонструють набутий досвід і навички на полях України та Угорщини, у складі інших команд, здобувши красиві і впевнені перемоги над сильними суперниками.

У 2008-му році з’являються перші чутки про відродження «Лісорубів». Команда грає товариський матч проти земляків «Воїнів», показуючи свій потенціал.

У 2009-му році «Лісоруби» виграють у себе вдома кубок Ужгорода та заявляються на чемпіонат України як єдина команда, об’єднавши під своїми прапорами всіх найкращих гравців Закарпаття. У цьому ж році «Лісоруби» стають переможцями відкритого чемпіонату України.

З 2015 року президент клубу та Федерації американського футболу Закарпаття – професор УжНУ Федір Шандор (гравець лінії захисту).

У 2015 році та 2017 році «Ужгородські лісоруби» стали Чемпіонами України (вища ліга, формат 11х11).