У Вінниці влаштували масову екопробіжку із прибиранням сміття.

“Плогінг по-вінницьки”

Під час пробіжки зібрали майже 2 тисячі скляних та пластикових пляшок, а також 600 кг відходів, які не підлягають переробці!

Ініціаторами екологічної акції “Плогінг по-вінницьки”, яка відбулася 3 серпня, стали учасники спортивного клубу “Вінницькі Вовки”.

“Сьогодні плогінг вже досить поширене явище у країнах Європи, тож ми захотіли організувати щось подібне й у Вінниці. Зараз у нас міжсезоння, ігор немає, і ми подумали, чому б не зробити щось корисне та приємне для нашого міста і нас самих”, – пояснює організатор екопробіжки, віце-президент СК “Вінницькі Вовки” Євген Хомин.

Приєдналося більше сотні громадян

На заклик відгукнулось більше сотні екосвідомих громадян, 84 з яких власноручно за кілька годин вдалось прибрати парк “Бригантина”, територію набережної та частину пляжу “Хімік”, посортувати і здати зібрану вторсировину на переробку.

Загалом кожен учасник “Плогінгу по-вінницькі” зібрав 12,3 кг сміття, на переробку було здано 1006 скляних пляшок, 936 ПЕТ-пляшок та 108 бляшанок, а 600 кг сміття, яке не підлягає переробці, вивезли на полігон.

Вінничан навчали сортуванню вторсировини

Активісти із вінницької сортувальної станції “Eco Hope” розповіли, як правильно збирати сміття для вторинної переробки. Місцева компанія “PRO service” забезпечила учасників сміттєвими пакетами, рукавичками та серветками.

Після екопробіжки організатори влаштували спортивні розваги та смачний пікнік, продукти для якого безкоштовно надав супермаркет “Грош”.

Кошти, отримані за здачу відходів, організатори акції передадуть в одну з місцевих шкіл, де заплановано відкриття сортувальної станції.

Що таке плогінг?

Плогінг – це новий вид спорту: бігуни під час ранкової пробіжки або прогулянки збирають побутові відходи, досягаючи таким чином одразу двох цілей – підтримують гарну фізичну форму та чистоту рідного міста.

Джерело: shotam.info