Протягом двох днів, 14 та 15 квітня, у Вінниці декілька десятків юнаків з різних міст змагалися за можливість потрапити до збірної України з американського футболу та представити країну на міжнародних змаганнях в Австрії.

За місце у збірній боролися близько 50 хлопців 14-15 років, серед них було ще й 20 вінничан. Варто зазначити, що такі тренувальні збори відбулися вперше в Україні і саме у Вінниці.

Основною метою зборів є створення єдиної збірної команди з найкращих гравців країни для участі у дводенному міжнародному турнірі «Dacia Vikings International Youth Tournament», який проходитиме в Австрії вже на початку червня.

У міжнародних змаганнях візьмуть участь чотири клуби з декількох європейських країн: Австрії, Угорщини, Франції та України.

Як розповів Vежі тренер нападу «Вінницьких вовків» Євген Хомин, до Вінниці приїхали гравці з Києва, Рівного та Рівненської області (м. Здолбунів).

– Найбільшою були київська та вінницька команди. Киян було 24, нас – 20, а рівненських та здолбунівських – два і три. Все це відбувалося у Центральному парку, адміністрація пішла нам на зустріч і на лояльних умовах надала стадіон. У перший день було тестування. Ми проводили заміри дітей – їхні фізичні дані, як вони бігають та стрибають, у нас є свої специфічні нормативи для американського футболу.

За словами Євгена Хомина підготовка юнаків була досить непоганою, однак було помітно, що багато з них дуже хвилювались. Прикметно, що серед претендентів у збірну була й одна дівчина.

– Наприклад, наші вінницькі майже всі на рік молодші за інших. А цей вік 13-15 років – саме той час, коли найбільше ростуть, тому наші навіть фізично були меншими за київських. Мабуть, тому трохи страх з’явився, невпевненість, трохи далась взнаки відсутність теоретичної підготовки, тому що у нас, на жаль, не так багато тренувань, як у Києві, і не виходить давати так багато інформації. Загалом, у нас є дуже гарні спортсмени. Попередньо усі пройшли перші збори, і вже запрошені на наступні.

У перший день також відбулося тренування та матч, аби подивитися хто і як себе поводить саме у грі. У другий день зборів, 15 квітня, тренери вже більше звертали увагу на тренування. Фінальним етапом наприкінці другого дня зборів стала гра з американського футболу, яка тривала понад дві години.

– Хлопці, зрозуміло, з синцями, – посміхається Євген Хомин. – Сьогодні всім писав та дзвонив, то у декого забій, хтось щось потягнув, але хлопці бойові, як і має бути після гри. Але всі задоволені та щасливі, приходили їхні батьки і їм все сподобалося.

Зазначимо, що наразі ще невідомо хто саме увійде до основного складу юнацької збірної з американського футболу, а хто стане запасним гравцем. Планують ще влаштувати декілька тренувальних зборів в Україні, аби точно визначитися та знайти кращих з кращих, щоб за два місяці на змаганнях в Австрії гарно показати себе та представити країну.

На думку тренера «Вінницьких вовків», американський футбол по всій Україні не надто поширений, але все залежить від того, наскільки тренери ведуть роботу з пошуку нових гравців.

– У нас це все почалось півтора роки тому і на данний момент у нашій дитячій команді понад 60 спорстменів різного віку – від 9 до 15. У дорослій команді приблизно така ж кількість. Так, у Вінниці зараз лише 120-130 футболістів, ми активно ведемо цю роботу. В інших містах це не настільки поширено, самі гравці не завжди проводять популяризацію цього спорту. Наразі дитячий американський футбол представлений у Вінниці, Києві, трохи у Маріуполі, Білій Церкві, Рівному та Здолбунові.

Однак, Євген Хомин сподівається, що невдовзі все зміниться, адже вони працюватимуть над тим, щоб американський футбол включили до шкільної програми з фізкультури як варіативний модуль.

– Це коли вчителі фізкультури самі обирають, який спорт будуть вивчати діти протягом року. Ось можна запропонувати американський футбол. Сподіваюсь, що ми завершимо все оформлювати, проведемо через Міністерство і діти зможуть з наступного року вивчати американський футбол у школах.

Для тих, хто цікавиться американським футболом повідомимо, що вже за тиждень у Вінниці буде турнір наймолодшої групи (діти до 13 років), змагатися приїдуть десять команд. Відбудеться захід також за підтримки Вінницької міської ради.

Фото Ольги Мірошниченко

Джерело: vezha.vn