19 травня у Вінниці відбудеться перший всеукраїнський чемпіонат груп підтримки команд з Американського футболу – VINNYTSIA CHEER CUP!

Участь у змаганнях візьмуть 8 команд черлідерів із різних міст України: Vinnytsia Wolves, Kyiv Patriots, Lviv Lions, Dnipro Rockets, Rivne Monarch Ladies, Bila Tserkva Hawks, Kyiv Cheer&Dance Academy та Vinnytsia Wolves Junior.

Юлія Андріященко, тренер групи підтримки Вінницьких Вовків, організатор VINNYTSIA CHEER CUP:

Ідея організувати такі змагання виникла ще в минулому році. Тоді думали, що не впораємося з організацією проведення. Влітку з’їздили на літній фестиваль Z-Games, побачили на власні очі усю красу та необхідність проведення такого заходу, але з однією умовою – чемпіонат буде серед груп підтримки команд з Американського футболу. Поясню чому. Команди з якими змагалися – теж черлідери, але у них все ж інший профіль. Їх задача виступити з одним або двома номерами і чекати результатів змагання, ми ж звикли до трьохгодинного марафону під час гри: кричалки, станти, піраміди, танці і ріпли… І все це майже без перерви. Наша задача розважити публіку та підтримати команду на полі. Чесно кажучи, наші виступи і в танцях відрізняються від стандартної черлідерської програми.

І так, в цьому році ми знову взяли участь у схожому змаганні, що до кінця переконало нас провести власний чемпіонат і з тими командами, які роблять ту ж справу, що і ми. Так зв’язалися з капітанами інших команд (зізнаюся, чекала купу відмов, якась я надто вже песимістка, мабуть) та виявилося що знайшла безліч однодумців, які підтримали ідею (чому ми не робили цього раніше?). В планах на майбутнє – зробити спільний кемпінг із запрошенням професійних тренерів, що допоможе розвитку нашого спорту. Хочеться ділитися інформацією, яку дізнаємося на тренінгах та конгресах. І так як у нас спільна мета, то чому б не втілювати усі плани теж разом? Це риторичне запитання 🙂

Ще одна причина, чому потрібно розвивати цей спорт, це той факт, що деякі команди почали виховувати підростаюче покоління в цьому напрямку. Потрібно показати дітям, що у їх спорті є майбутнє. І власним прикладом довести на скільки це видовищно та цікаво, а головне – це виховує лідерські якості та впевненість у собі.

Для чемпіонату розробили критерії оцінювання, які на мою думку найвдаліше та найоб’єктивніше допоможуть обрати кращу групу підтримки. Оцінювати виступи будуть за трьома блоками критеріїв: «Техніка» (виконання стилю та навичок, виконання елементів, підтримки, станти, піраміди), «Хореографія» (складність, музичність, побудови, візуальні ефекти), «Оцінка програми в цілому» (загальне враження, синхронність, чистота виконання). Запросили суддів з федерації черлідингу та чирспорту в Україні європейського рівня. Тому чекаємо від них повної об’єктивності.

Людмила Грушко, Vinnytsia Wolves, організатор VINNYTSIA CHEER CUP:

Щодо команд-учасниць, то можу вас запевнити, вони наполегливо готують феєричні номери, якими вражатимуть суддів та глядачів. Кожен виступ обіцяє бути яскравим та унікальним, адже черлідинг – це видовищний вид спорту, який поєднує в собі запальні танці, гімнастичні елементи та акробатичні трюки. Крім того, оригінальні костюми, мерехтливі помпони та сяючі усмішки більше 80-ти енергійних дівчат нікого не залишать байдужими.

Тож запрошуємо усіх вболівальників Американського футболу в України 19 травня приїхати на VINNYTSIA CHEER CUP! Початок змаганнь об 11:00, стадіон центрального парку.

Окремо звертаємося до гравців Американського футболу, які як ніхто знають, що таке справжня підтримка, адже ваші черлідери завжди разом з вами! Тепер настала ваша черга стати опорою для них і продемонструвати свою відданість команді! Чекаємо на вас!

Джерело: americanfootball.org