Флаг-футбол серед дівчат в Україні почав розвиватися в червні 2014-го. Дівчата з команд «Вовчиці» (Вінниця) та «Бульдожка» (Київ) почали тренуватися і вже 10 серпня того ж року в Вінниці провели між собою перший товариський матч. Перемогу тоді здобули «Вовчиці». Зараз в Україні існує дев’ять жіночих команд з флаг-футболу.

Своє існування «Вовчиці» почали в червні 2014 з ініціативи однієї з вболівальниць чоловічої команди з американського футболу «Вінницькі Вовки». Загалом всі ці дівчата — вболівальниці або друзі її гравців, спортсменки з інших видів спорту. Зараз команду тренує гравець «Вовків» Леонід Дзиганський та 21-річна капітан Катерина Тетерук.

– Мене запросили на тренування. Прийшла з цікавості, щоб спробувати, що за вид спорту. Коли йшла, то й гадки не мала, що таке «флаг-футбол» і з чим його їдять. Але після кількох тренувань закохалася в азарт і швидкість цієї гри. Тепер не просто граю, а живу цим, — ділиться спогадами капітан і тренер «Вовчиць» Катя Тетерук.

– Американський футбол — агресивний вид спорту. Якщо флаг-футбол подібний до нього, чи не занадто це для дівчат?

– Американський футбол дійсно дуже жорсткий, але флаг-футбол — м’якший. Наші гравці не використовують захисні каркаси і шоломи. На відміну від чоловічої команди, не збиваємо один одного під час гри.

Нещодавно «Вовчиці» здобули титул кращих у чемпіонаті України з флаг-футболу. Спортсменки таким чином підтвердили титул, який здобули минулого року.

– За чоловічу команду з американського футболу грають легіонери з США. Вони дійсно знають свою справу, тому також готували і нас на фінальні змагання цього сезону, — продовжує розповідь Катя. — Нашими суперниками були команди з Києва, Рівного, Кам’янця-Подільського і Білої Церкви. Всі — дуже сильні. Але ми знову стали чемпіонами!

Дівчата мріють розвивати флаг-футбол у рідному місті та країні. Планують, що до них приєднаються й інші активні та спортивні дівчата, яких зацікавить цей новий для українців вид спорту. Тож якщо відчуваєш, що флаг-футбол тобі до душі, сім’я «Вовчиць» чекає на тебе!

Джерело: газета “33 канал”.