Для американців – це супергра, одне з найулюбленіших видовищ, а для українців американський футбол – це поки що загадка.

Але цю загадку у нас намагаються не лише розгадати, але й плідно пропагують перспективну команду «Вінницькі Вовки». Президент спортивного клубу «Вінницькі Вовки» – 24-річний Олександр Білоконь, віце-президент – Євген Хомин та легендарний тренер Олег Фімін.

Про американський футбол любителі спорту у нас в країні знають дуже мало, хоча ця гра з 1989 року культивується на наших теренах. Перша перемога української команди над американцями сталася в липні 1992 року в місті Донецьку. Грали команди «Донецькі Скіфи» (Україна) — Збірна команда Організації Християнство і спорт (США) — 19:14.

Саме в команді «Донецькі Скіфи» грав тоді вінничанин Олег Фімін, який пізніше і створив команду «Вінницькі Вовки» в рідному місті.

Команда «Вінницькі Вовки» була заснована у 1996 році Олегом та Ігорем Авдєєвим. Одночасно була створена Вінницька федерація американського футболу (ВФАФ) на чолі з Олегом Березовським. Команда не була професійною й існувала за рахунок фінансування облради та допомоги з боку ВФАФ.

– Мене тоді підштовхнув до створення вінницької команди Авдєєв. Він прийшов до мене додому і побачив екіпіровку, загорівся. Я був не проти, адже мій дім – це Вінниця. Тоді купив за власні кошти форму для тренувань, а Ігор зібрав хлопців. Ми тренувалися і грали на чемпіонатах. Але, на жаль, нам забракло фінансування, і команда потрохи вгасала. На той момент у мене уже була сім’я, мені потрібно було утримувати донечку Катерину і кохану дружину Олену. Якраз тоді мене запросили працювати тренером дитячої шкільної команди в Америці, штаті Іллінойс. Але проживши на чужині, я зрозумів, що повинен повернутися на батьківщину. Маю надію вчити вінницьких дітей цьому цікавому виду спорту. Адже завдяки Олександру Білоконю, президенту клубу, маю змогу займатися улюбленою справою поряд із своєю сім’єю, — розповідає тренер «Вінницьких Вовків» Олег Фімін.

Любителі американського футболу стверджують, що цей вид спорту дуже цікавий та видовищний, правила цієї гри входять до «Книги рекордів Гіннеса» як найскладніші. Американський футбол – командний вид спорту, де підсумок гри не може залежати від однієї, двох зірок на полі.

У команду беруть парубків від 16 років з будь-якою фізичною підготовкою. Адже для кожного є своя роль, наприклад, квотербек, приймаючий або корнербек – це гравці переважно високі, але не обов’язково вага їх повинна сягати 100 і більше кілограмів. Ці гравці, в першу чергу, швидкі та спритні.

Завдання важких гравців, вага яких може бути 100-150 кг, оберігати і прикривати менш габаритних гравців. Є навіть позиція кікера, це гравець, який може бути маленьким, він просто повинен уміти точно бити м’яч ногою, забиваючи його у ворота.

– На даний момент в Україні існує 2 ліги – вища і перша. У вищій лізі грають 11х11, а в першій – 9х9. «Вінницькі Вовки» беруть участь у першій лізі, бо не мають достатньої кількості підготовлених гравців, — пояснив нам Олександр Білоконь.

Сподіваємося, що у Вінниці вистачить юнаків, аби зібрати команду для гри у вищій лізі. А спонсори згодні допомогти з екіпіровкою, яку, до речі, хлопці поки що купують на американському сайті за власний кошт.

Джерело: газета “33 канал”.