• Флаг-футбол — безконтактний різновид американського футболу.
  • Щоб зупинити атаку, у ньому достатньо зірвати прапорець на поясі суперника.
  • В зв’язку з тим, що флаг-футбол став олімпійським видом спорту, на Вінниччині приділяють його просуванню особливу увагу.

Цим в першу чергу опікуються обласна федерація американського футболу і клуб «Вінницькі вовки» Зокрема, вони готові дарувати інвентар для флаг-футболу школам в усіх районах області. До комплекту входять пояси з прапорцями і м’ячі.

— Ми вже подарували інвентар для флаг-футболу школам у Калинівці, Чернівцях, а днями відправляємо і у Вапнярку. Надалі готуємо 20 комплектів інвентарю для шкіл у районах. Надалі можливо й більше. Чекаємо зворотного зв’язку від зацікавлених директорів шкіл і вчителів фізичного виховання, — сказав  президент обласної федерації американського футболу Євген Хомин.

Але перед отриманням інвентаря вчителі фізичного виховання мають пройти спеціальне навчання. Причому безкоштовне! Зокрема, три семінари.

— Якою буде форма цих семінарів, ми вирішимо. Це може бути і наживо, і онлайн. Ми готові приїздити в райони (починаючи з квітня), якщо буде достатня кількість охочих. Навіть можемо у будні дні. Є команда тренерів, які на запрошення приїдуть в центр ОТГ. Вони проведуть там семінар і майстер-клас, — додав Євген Хомин.

Спортивний інвентар «Вовки» дарують за підтримки американця Тодда Галлахера, який мешкає у Вінниці Він знаходить небайдужих любителів спорту за океаном, які донатять вінничанам. Це приблизно половина коштів. Решту додає сам клуб і обласна федерація.

У Вінниці безкоштовний інвентар раніше отримали 25 ліцеїв. Після суттєвого збільшення у регіоні кількості шкіл, де викладають флаг-футбол, організатори планують відкритий чемпіонат області серед школярів. Далі збираються формуватимуть збірну області і рухатися до Олімпійських ігор!

А поки що навесні (просто неба) пройде перше відкрите змагання для вчителів фізичного виховання. Таким чином вони краще зрозуміють правила гри і зможуть передавати ці знання дітям.

Довідка

Контактний телефон президента Вінницької обласної федерації американського футболу Євгена Хомина: 098-524-38-98.

Також відбувається спілкування електронною поштою: [email protected].

Джерело: vn.20minut.ua