Клуб з американського футболу «Вінницькі вовки» запрошує вінничан стати донорами крові. Це вже п’ята благодійна акція колективу до Дня Валентина.

Суть акції проста: напередодні Дня закоханих футболісти здають кров у  «Вінницькому обласному центрі служби крові» та запрошують всіх, хто має змогу, долучитись до доброї справи. Цьогорічна акція відбудеться завтра, 12 лютого, і триватиме з 8:00 до 14:00.

Футболісти стверджують: один донор рятує життя трьох пацієнтів, тому здавати кров – вкрай важливо.

«А ви знали, що слово «донор» походить від латинського «donare», що означає подарунок або пожертвування? А що може бути кращим подарунком, ніж врятоване життя?  Три життя!  Саме так, адже одна здача крові допомагає одразу трьом пацієнтам! Тому напередодні Дня всіх закоханих «Вінницькі Вовки» організовують традиційну акцію з донації і запрошують вас долучитись», – йдеться у повідомленні на Facebook-сторінці «Вовків».

Адреса обласного центру служб крові – вулиця Пирогова, 47.

«Донорство завжди було проявом благодійності та високого гуманізму. Станьте рятівником і подаруйте шанс на одужання тим, хто цього так потребує», – закликають у клубі.

Ви можете стати донором крові, якщо:

Не вживали анальгетиків і аспірину а також ліків, що містять їх (ці речовини погіршують зсідання крові) впродовж трьох днів

Помірковано вживали жирну, смажену та молочну їжу напередодні та в день здачі крові.

Не відчуваєте нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість).

Виспались та з’їли легкий сніданок (солодкий чай, дієтичне печиво, каша на воді) перед тим, як здавати кров

Не вживали алкоголь за 48 годин до донації.

Не палили за 2 години до донації.

Не маєте серцево-судинних, інфекційних, паразитарних захворювань та хвороб шкіри, не страждаєте від злоякісних пухлин, хвороб нирок, печінки, жовчних шляхів та травневої системи.

З усіма рекомендаціями та протипоказаннями можна ознайомитись на сайті МОЗ.

Джерело: vinnitsaok.com.ua