Дослідники з США з’ясували, як заняття спортом впливають на інтелект людини. Вдалося підтвердити, що між ними є чіткий взаємозв’язок.

З розгорнутими результатами дослідження вчених з Каліфорнійського університету в Дейвіс можна ознайомитися в Journal of Neuroscience, а короткий огляд доступний в New Scientist. Всього в дослідженні взяли участь 38 здорових людей. Медики аналізували роботу їх головного мозку до і після фізичних вправ. 20-хвилинні активні вправи приводили до того, що рівень глутамінової та гамма-аміномасляної кислот в головному мозку підвищувався. Ці кислоти пов’язані з процесами, які відповідають за такі важливі показники, як пам’ять і настрій. Концентрацію амінокислот можна було спостерігати протягом 30 хвилин після закінчення занять.

У тому випадку, якщо протягом попереднього тижня випробовувані займалися спортом, перед початком нових вправ вони демонстрували більш високий (в порівнянні з іншими) зміст глутамінової та гамма-аміномасляної кислот. Вчені вважають, що за рахунок регулярних занять фізичними вправами можна досягти стійкого підвищення розумових показників (насамперед пам’яті), а також поліпшення настрою. Представлені висновки планується використовувати, зокрема, для лікування депресії.

Глутамінова кислота є аліфатичною дикарбоновоою амінокислотою. Вона грає важливу роль в обміні азотом. У свою чергу, гамма-аміномасляна кислота є найважливішим гальмівним нейромедіатором центральної нервової системи людини.

Подібні висновки робляться не вперше: раніше інші дослідники вже доводили залежність розміру мозку від фізичних навантажень. Відповідний матеріал був опублікований в Neurology. Фахівці провели заміри об’єму мозку у людей середнього віку. Потім аналогічне дослідження провели 20 років по тому. Виявилося, що розмір головного мозку людей з поганою фізичною підготовкою був менше, ніж у більш рухливих людей. Тому дослідники наполегливо рекомендують спортивні тренування, особливо людям середнього віку.
За матеріалами журналу Naked Science