Флаг-футбол – це різновид американського футболу, в якому заборонені силові контакти. А зупинити суперника можна, зірвавши у нього прапорець на поясі. У флаг-футбол грають юнаки, дівчата і жінки. А загальнонаціональним лідером у цьому різновиді популярного заокеанського виду спорту команда «Вінницькі вовчиці». Нещодавно вони вп’яте здобули золоті нагороди чемпіонату України серед жінок!

В нинішньому чемпіонаті з флаг-футболу Української ліги американського футболу взяли участь чотири команди. Перед четвертим, заключним, туром «Вовчиці» вже гарантували собі чемпіонство, незважаючи на будь-які результати.

Але вони все одно виграли всі свої поєдинки в столиці. В першому матчі вінничанки здолали столичних «Horses» («Конячок») із рахунком 40:0. В другій грі розгромили «Титанід» (Кам’янець-Подільський, Хмельницька область) – 38:0. Заключний матч проти «Бульдожок» (Київ) завершився із також переконливим рахунком 38:6 на користь наших дівчат.

Отже, в турі беззаперечну перемогу вибороли дівчата з клубу «Вінницькі вовчиці» на чолі із головним тренером Катериною Тетерук.

Таким чином вони підтвердили своє лідерство протягом усього чемпіонату України. Загалом наші дівчата в турнірі виграли 11 матчів з 12. Чудовий результат! Причому вінничанки всі свої поєдинки виграли із великим відривом у рахунку.

Срібні нагороди здобули «Бульдожки» – сім перемог і п’ять поразок. Бронзові медалі в активі «Титанід», які мають по шість виграшів і програшів.

«Вінницькі вовчиці» мали виграли й поєдинок проти «Бульдожок», де їм було зараховано технічну поразку. Вони вели – 50:0. Але залишили поле через незгоду із суддівським рішенням.

Ми тоді відмовилися грати далі через некомпетентне суддівство. Нашому супернику не за що нарахували бали, і це нас обурило, – згадує Катерина Тетерук.

За рахунок чого «Вовчицям» п’ять разів вдалося вигравати золоті нагороди?

Бо ми наполегливо і багато тренуємося. Причому не лише під час сезону, але й взимку. Інші команди у цей час відпочивають. А ми використовуємо його на саморозвиток. Зокрема, тричі на тиждень займаємося кросфітом і стільки ж – практичними вправами з американського футболу, – каже Катерина Тетерук.

Всі перемоги дались дівчатам завдяки наполегливій праці на тренуваннях, злагодженій грі і самовіддачі, яким позаздрять найсильніші команди України з чоловічого американського футболу, – додає Євген Хомин, віце-президент чоловічого клубу «Вінницькі вовки», до структури якого входять й «Вовчиці».

За словами пана Хомина, вінницька доросла чоловіча команда не є топовою в Україні. «Вовки» цього року не змогли навіть вибороти місце у плей-офф національної першості, «вилетівши» на попередній стадії. Але дівчата підтримують високу планку нашого міста і області.

«Вовчиці» втримують найвищий рівень гри в Україні. Цим вони надихають дітей і дорослих американських футболістів Вінниці. Ми щасливі, що тренуємося разом, на одному стадіоні; дружимо і підтримуємо один одного, – наголошує Євген Хомин.

До команди «Вінницькі вовчиці» Катерина Тетерук приймають повнолітніх спортсменок. Хоча бувають й виключення. Наразі в колективі є 16-річні футболістки.

За нашу команду грають спортсменки різного віку. Є студентки коледжів, університетів та працюючі. Приміром, я – економіст. Також за «Вовчиць» виступають архітектор, тренер з кросфіту, персональний тренер у тренажерному залі тощо. Деяким гравцям вже понад 25 років, – каже Катерина Тетерук.

Наші американські футболістки товаришують із гравцями чоловічої команди «Вінницькі вовки».

Регулярно відвідуємо всі чоловічі матчі, вболіваємо за своїх. Ми – один клуб, одна родина! Водночас «Вінницькі вовки» відвідують наші матчі, – звертає увагу пані Тетерук.

Команда «Вінницькі вовчиці» – аматорська. Всі поїздки на тури чемпіонату України – за власний кошт.

Але в цьому році нам виділили трохи грошей на відрядження на міжнародний турнір у Молдову. Там ми посіли непогане друге місце. Поступилися першістю лише чемпіонкам Російської Федерації – «Московським єдинорожкам». Але із гідною різницею в рахунку – 6:12, – каже Катерина Тетерук.

Вінницькі футболістки прагнуть продовжити виступи на міжнародному рівні. В серпні їх запросили на міжнародний турнір до Мінську (Білорусь). Окрім господарок поля, там гратимуть чемпіонки Росії та інші сильні команди.

Восени цього року вперше у Вінниці створюються групи американського футболу серед дівчаток. До них набиратимуть школярок, починаючи із восьми років.

Я планую створити три групи дівчат різного віку. Також залишається й наша жіноча команда «Вінницькі вовчиці», яка знову виступатиме в чемпіонаті України, – каже Катерина Тетерук.

Дівчата і жінки, які прагнуть займатися флаг-футболом у Вінниці, можуть звертатися за телефоном: 073-064-17-51 (тренер Катерина Тетерук).

Джерело: www.myvin.com