5 кращих фільмів про американський футбол

Фільмів про американський футбол дуже багато, адже, якщо цей вид спорту дуже популярний в США, то популярні і фільми про нього. У них розповідається про професійних гравців, які стійко переносять всі труднощі і викладаються на всі сто заради того, щоб здобути перемогу над суперником. Їм доводиться долати свій страх для того, щоб виходити на поле, і мати здоровий спортивний дух і бажання перемогти.

Кожен фільм про американський футбол – це окрема історія, яку буде дуже цікаво подивитися в приємній компанії своїх друзів. Адже ці фільми не тільки про спорт – вони ще й про командний дух, про дружбу і товаришів, так як американський футбол – це командна гра, в якій дуже багато залежить від згуртованості гравців.

«Гра на висоті» (2014)

В основу стрічки ліг біографічний однойменний роман Ніла Хейса. Фільм оповідає про тренера Боба Ладусере, який взявся за роботу зі шкільною футбольною командою. Тренер Боб Ладусер зумів зліпити з учнів школи Де Ла Салі потужний конкурентоспроможний колектив, який вразив своєю феноменальною грою любителів спорту в усьому світі. Завдяки виснажливим тренуванням і професіоналізму Ладусера невідома шкільна команда перетворилася в грозу американського футболу, і навіть такі сильні команди, як «Нью-Інгленд Петріотс» і «Оклахома Сунерс» не зуміли здолати зухвалих учнів Де Ла Салі.

«Невидима сторона» (2009)

Фільм заснований на реальних подіях.

Благополучна забезпечена родина зустрічає афроамериканського хлопця на ім’я Майкл, який в черговий раз залишився без житла, і з жалю бере його під свою опіку. Майкл – це добрий, дуже високий і сильний хлопець. Завдяки таким зовнішнім даним і підтримці своєї нової сім’ї, він потрапляє в шкільну команду з американського футболу. Там його чекають деякі перешкоди, але всупереч їм він заслуговує визнання і досягає успіху.

«Ми – одна команда» (2006)

Драма побудована на основі історії трагічної авіакатастрофи в Хантінгтоні, що сталася в листопаді 1970 року. Команда університету Маршалла поверталася з невдалої гри. Їхній літак майже приземлився, але несподівано вдарився об землю і вибухнув. На місці загинуло понад 70 осіб.

Команда залишається без доброї половини гравців і тренерів. На перший погляд її доля вирішена. Але молодий тренер Джек Ленгел вірить, що команда переживе трагедію і зможе відродити своє добре ім’я.

«Згадуючи Титанів» (2000)

Фільм є не просто мотиваційним, а й повчальним. Крім теми спорту, він порушує питання расової дискримінації.

Герман Бун стає тренером шкільної команди по футболу. Він темношкірий, а основна маса команди – білі. Їм не подобається «чорний» тренер, і вони починають бойкотувати збори, тренування та ігри. Бунт потроху вщухає, коли колишній тренер погоджується зайняти місце асистента Буна.

Але невдоволення на цьому не закінчується. Герману треба буде докласти всіх зусиль, щоб згуртувати команду, змусити їх відкинути расові забобони заради спільної роботи і домогтися чемпіонського звання.

«Експрес» (2008)

Передвоєнний час, штат Пенсільванія. Всупереч прогресуючій расовій ненависті, темношкірий хлопець Ерні мріє досягти вершин у спортивній кар’єрі. Молодий афроамериканець демонструє чудову гру на полі, і незабаром його помічають. Відомий тренер Шварцвальдер, який керує університетською футбольною командою, в особі Ерні бачить гідну заміну випускнику Джиму. Погодившись вчитися в Сіракузах, футболіст й гадки не мав, як швидко він доб’ється успіху і завоює любов мільйонів вболівальників.