Першопрохідці

Команда «Вінницькі Вовки» була заснована в 1996 році Олегом Фіміним та Ігорем Авдєєвим. Паралельно була створена Вінницька федерація американського футболу (ВФАФ), яку очолював Березовський Олег Едуардович.

У 2002 році команда припинила своє існування через фінансові труднощі та відсутність достатньої кількості гравців. У цей час перестали функціонувати більшість команд в Україні з американського футболу.

Відновлення команди

Друге дихання команді «Вінницькі Вовки» надали Євген Олійник, Олександр Білоконь та Євген Хомин. Був розпочатий набір до відновленої команди, яка вже менше ніж за рік була повністю укомплектована і зуміла зіграти свій перший матч, а через рік вже брала участь в Чемпіонаті України.

Американський футбол повстав з попелу

У 2006 році за ініціативи Федерації американського футболу України були проведені перші всеукраїнські змагання. Команда «Вінницькі Вовки» взяла участь в чемпіонаті й посіла 2-ге місце. Тоді до її складу входили гравці дитячої секції флаг-футболу, яка існувала з 2000 по 2002 рік.

У 2007 році відбувся другий Чемпіонат України з флаг-футболу і «Вовки» зайняли останнє 6-те місце. Настав час відновлення старих команд та появи нових. Американський футбол почав оживати в Україні.

Побудова структури клубу

У 2009 році спортивний клуб «Вінницькі Вовки» став офіційно зареєстрованим. Президентом було обрано Білоконя Олександра Анатолійовича, віце-президентом – Хомина Євгена Петровича, секретарем – Перегончука Сергія Борисовича.

На сьогоднішній день в клубі “Вінницькі вовки” розвиваються 5 видів спорту: американський футбол, флаг-футбол, чирлідинг, лакрос, алтимат. У які грають близько 200 вінничан. Команди клубу гідно представляють наше місто на всеукраїнських та міжнародних змаганнях.

2019
Новий етап у розвитку клубу
"Вовки" потрапили до плей-оф раунду Чемпіонату УЛАФ SUPER LEAGUE; "Вовки U13" - зайняли 1-ше місце у міжнародному турнірі в м. Дьєр (Угорщина); "Вовки U15" - зайняли 3-тє місце у міжнародному турнірі в м. Дьєр (Угорщина); Підписання контракту з головним тренером Дейлом Хеффроном; Створена команда з лакросу «Вовки»; Команда «Вовки» зайняла 3-тє місце на першому Чемпіонаті України з лакросу; Чирлідери з «Wolves Junior Cheerleaders» зайняли 1-ше місце на «Cheer Weekend» (Київ); «Вовчиці» вибороли 1-ше місце в Чемпіонаті України з флаг-футболу серед жінок та стали переможцями Першого відкритого Кубку Мінська з флаг-футболу серед жіночих і чоловічих команд;
2018
Міжнародні матчі та перемоги
«Вовки» зайняли 1-ше місце в чемпіонаті ДЮЛАФ; «Вовки» зайняли 2-ге місце в турнірі «Sentinels Open 2018» (Молдова, Кишинів); «Вовки U13» зайняли 2-ге місце в чемпіонаті ДЮЛАФ з американського футболу; «Вовки U15» зайняли 2-ге місце в чемпіонаті ДЮЛАФ з американського футболу; «Вовчиці» вибороли 1-ше місце в Чемпіонаті України з флаг-футболу серед жінок, стали переможцями зимового турніру з флаг-футболу «Кубок Києва» та зайняли 2-ге місце в турнірі «Sentinels Open 2018» (Молдова, Кишинів); «Wolves Cheerleaders» стали срібними призерами «Red Foxes Cup» (Київ), «Vinnytsia Cheer Cup» та «Ukrainian Beach Games» (Одеса); «Wolves Junior Cheerleaders» зайняли 2-ге місце на «Red Foxes Cup» (Київ), 1-ше місце на «Vinnytsia Cheer Cup» та 2-ге місце на «Ukrainian Beach Games» (Одеса).
2017
Перемоги молодого покоління
"Вовки" вперше підписали контракт з квотербеком з США – Браяном Гесселом; "Вовки" зайняли 2-ге місце в Дивізіоні B чемпіонату УЛАФ; «Вовки U13» зайняли 1-ше місце у чемпіонаті ДЮЛАФ з флаг-футболу; «Вовки U15» зайняли 2-ге місце у чемпіонаті ДЮЛАФ з американського футболу; «Вовчиці» зайняли 1-ше місце в Чемпіонаті України з флаг-футболу серед жінок; «Wolves Cheerleaders» зайняли 3-тє місце у змаганнях Z-Games (Затока) та спеціальну нагороду «Beauty Team 2017»
2016
Перші легіонери і початок дитячої програми
«Вовки» вперше в своїй історії підписали контркат з двома граючими тренерами з США – Тімоті Річардсоном та Ентоні Бенсоном; «Вовки» зайняли 1-ше місце у дивізіоні В чемпіонату УЛАФ; Відкриття дитячих команд з американського футболу та чирлідингу; "Вовки U15" зайняли 1-ше місце в кубку Білої Церкви з флаг-футболу серед дітей; «Wolves Cheerleaders» стали бронзовими призерами «Ukrainian Combat Games» (Київ) та вибороли звання «Краща група підтримки» за версією УЛАФ; «Вовчиці» зайняли 1-ше місце в Чемпіонаті України з флаг-футболу серед жінок;
2015
Знайомство з футболом по-новому
«Вовки» взяли участь в Чемпіонаті України з американського футболу (Вища ліга); «Вовки» зайняли 2-ге місце в Чемпіонаті України з флаг-футболу серед чоловіків; «Вовчиці» зайняли 1-ше місце в Чемпіонаті України з флаг-футболу серед жінок; Вперше запрошено тренера-американця для консультування футбольної команди - Дейла Хеффрона.
2014
Поява жіночих команд та перший турнір з лакросу
«Вовки» взяли участь в Чемпіонаті України з американського футболу (Вища ліга); «Вовки» вибороли 2-ге місце в Чемпіонаті України з флаг-футболу серед чоловіків; Гравці команди «Вовки» склали основу команди «Захід» у «Матчі всіх зірок 2014»; У Вінниці проведений перший в історії України турнір з лакросу; Заснована жіноча команда з флаг-футболу «Вовчиці»; Поява у клубі команди з чирлідингу «Wolves Cheerleaders».
2013
«Вовки» зайняли 2-е місце в Чемпіонаті України з американського футболу (Перша ліга).
2012
«Вовки» зайняли 3-є місце в Чемпіонаті України з американського футболу (Перша ліга).
2011
2010
Перша перемога «Вовків» на турнірі ODESSA BOWL 2010.
2009
Реєстрація Громадської організації «Спортивний клуб «Вінницькі Вовки»»
2008
Перші матчі після відновлення команди
«Вовки» посіли 1-е місце в Турнірі південно-західного дивізіону з флаг-футболу; «Вовки» посіли 2-е місце в Кубку федерації; «Вовки» посіли 4-е місце в Кубку України з арена футболу.