Короткі правила американського футболу

Американський футбол – командний вид спорту з м’ячем. Мета гри – просувати м’яч в сторону залікової зони противника і заробляти очки. М’яч можна нести в руках, кидати і передавати товаришам по команді. Переможцем гри стає команда, яка набрала більшу кількість очок після закінчення відведеного часу.

Гра складається з 4 чвертей тривалістю по 15 хвилин чистого ігрового часу. Сама ж гра відбувається розіграшами (downs) перед якими команда має 40 секунд на вирішення, яку комбінацію, в залежності від свого розміщення на полі, вона буде грати.

Головні елементи американського футболу, без яких гри як такої просто не може існувати – це поле розміром 120 ярдів на 54 (1 ярд = 91 см), дві команди по 11 чоловік і подовжений м’яч зі шнурівкою та захисне екіпірування (шолом, каркас) без яких виходити на поле заборонено.

Кожна команда може випускати на поле 11 гравців одночасно, але на відміну від інших видів спорту, кількість замін – необмежена. Вся команда ділиться на напад (offense), захист (defense) і спеціальні команди (special teams) – беруть участь в грі, коли м’яч вибивають ногами. У гравців завдання дуже різні амплуа – одні біжать з м’ячем або зупиняють тих, хто біжать, інші ловлять паси, треті захищають квотербека (розігруючого), четверті нападають на квотербека, п’яті б’ють по м’ячу ногою. Тому саме в цьому спорті особливо розвинена система ігрових амплуа. Кожен гравець виконує свої завдання. А під різні завдання потрібні різні фізичні дані та навички.