Короткі правила флаг-футболу

Флаг-футбол – це різновид американського футболу, його безконтактна версія. Тут блокування і захвати заборонені. Мета гри, як і в американському футболі – занести м’яч у залікову зону суперника.

Ігрове поле для флаг-футболу має розміри: ширина 25 ярдів, довжина 60 ярдів, які включають дві 10-ярдові залікові зони.

Основна відмінність від американського футболу – уникнення жорстких контактів, адже спортсмени грають без захисної екіпіровки. Замість шоломів і каркасів на поясі кожного гравця прикріплені два прапорці (flags). І якщо в американському футболі для того, щоб зупинити гравця, який володіє м’ячем, застосовується захват (tackle), то у флаг-футболі досить зірвати з нього прапорець. Також, кількість гравців у флаг-футболі менша. Існують варіанти гри для команд з 4, 5, 7 гравців.

Як і в американському футболі у флаг-футболі за занесений тачдаун команда отримує 6 очок, а за реалізації 1 або 2, в залежності від відстані з якої її розігрували.

У флаг-футбол грають як чоловіки, так жінки, як діти, так і дорослі. Його розвивають всі європейські федерації американського футболу, як вид спорту, який допомагає гравцям освоїти складні технічні прийоми американського футболу, до автоматизму засвоїти тактичні комбінації, ігрові та рухові навички.