Чир-спорт і черліденг

Багато хто, почувши словосполучення «чир-спорт» неминуче уявляють собі групу дівчат, які виконують акробатичні номери в перервах популярних спортивних змагань. Відразу почнемо цю статтю з того, що чир-спорт і черліденг це не одне і те ж.

Чир – вид спорту, якому притаманні сильно виражені елементи гімнастики та акробатики, але акцент робиться в першу чергу на хореографію. Черліденг, в свою чергу, це більше шоу. Саме тому та сама група дівчат, яка супроводжує команду та вболівальників «і в радості, і в горі» – це представниці черліденгу.

Якщо чир – це самодостатній спорт, в якому дівчата змагаються в основному один з одним групами або по двоє в різних напрямках, то черліденг виконує серйозні соціальні функції, це справжнісінька група підтримки. У завдання останньої входить підвищення мотивації команди, підтримка хорошого настрою вболівальників і навіть управління емоціями. На групу привабливих дівчат відволікаються навіть агресивні уболівальники, а в періоди невдачі своєї команди саме вигляд невпинно злітаючих угору помпонів може пробудити у фанатів «друге дихання».

Чирспорт і черліденг мають ще кілька цікавих особливостей.

Наприклад, в черліденгу використовуються не тільки танці й акробатичні трюки, але також атрибутика клубу і кричалки власного авторства або загальновідомі серед фанатів. У чир-спорті кричалки зустрічаються вкрай рідко (виняток – кричалки на змаганнях про власну команду).

Цікаво, що черліденг (принаймні в світовій практиці) це частіше жіночий вид спорту. Існують ще й змішані команди. Чоловіки в таких колективах беруть на себе «фізичне навантаження» при виконанні підйомів (станти, піраміди) і для страховки під час складних акробатичних трюків.

На самому початку ми сказали, що чир-спорт це спочатку хореографія, а вже потім все інше. Тому різні напрямки пов’язані з тим, який вид танцю переважає в хореографії. Це може бути хіп-хоп, данс, фанк або змішані стилі.

Існує такий напрямок, як чир мікс. У цьому випадку «мікс» відноситься до складу команди (дівчата і юнаки), а не до танцювальних напрямків.

Стант в термінології черліденгу означає групу з п’яти чоловік. У той же час термін походить від слова «stunt» зустрічається в назвах видів змагань «груповий стант» і «партнерський стант». Кожен з них – видовищний вид спорту, так як основний акцент робиться на трюки, які відрізняються між собою тільки складом (партнерський – 2 людини, груповий – 3 (як правило від 5) і більше.

Хоча Міжнародна Федерація черліденгу з’явилася тільки в 2001 році, в нашій країні вже чимало місць, в яких дівчата, володіючи необхідною фізичною формою і навичками, можуть відвідувати групові тренування з черліденгу.

І останній момент. Незважаючи на все вищесказане, обидва види спорту дуже близькі, тому в Східній Європі їх, як правило, не поділяють, і спортивні об’єднання називаються, наприклад, Федерація чир-спорту та черліденгу.