М’яч для американського футболу

Перші команди з американського футболу використовували м’яч звичайної круглої форми. Його було важко утримувати і складно правильно кинути. Більш зручним виявилось знаряддя  для гри в регбі, проте своєрідні правила американського футболу швидко перетворили і його. М’яч зменшився в розмірах, втратив у вазі, зате придбав більш витягнуті кінці і характерну шнурівку. Змінився сам матеріал спортивного снаряду: композитну гуму і бавовну замінила шкіра.

У 1924 році НФЛ ввела єдиний, актуальний досі стандарт м’яча для американського футболу: довжина кола від кінця до кінця 72,4 сантиметра, ширина кола 34 сантиметри і вагу 397-425 грамів. Остаточна трансформація закінчилась тільки два роки потому: білий, з чорною смугою м’яч замінив коричневий колір шкіри і біла смуга.

Особливості м’яча для американського футболу

Сучасний м’яч для гри в американський футбол на перший погляд може здатися простим спортивним предметом, однак не варто недооцінювати деякі особливості, які можуть внести значні відмінності в гру. Залежно від типу і моделі, м’яч для американського футболу може використовуватися для змагань, або ж буде придатним виключно для аматорських матчів. Залежно від зовнішнього матеріалу м’яча він буде краще ковзати, маючи меншу вагу при цьому, або ж спортсмен віддасть перевагу кращим аеродинамічним характеристикам на шкоду міцності.

Такий м’яч має еліпсоподібну форму, і складається з чотирьох спеціальних часточок. Зовнішній шар матеріалу має не дуже слизьку поверхню з синтетичних матеріалів або шкіри, під якою знаходяться кілька підкладкових шарів з синтетики або бавовни, які служать для збільшення терміну життя м’яча. Усередині м’яча класична гумова або латексна камера з ніпелем.

Рекомендації щодо вибору м’яча

Охочим купити м’яч для американського футболу слід звертати увагу на якість виготовлення виробу, на особливості застосованих матеріалів, міцність прошивки. Всі м’ячі для футболу можна розділити за категоріями, в залежності від віку граючих –м’ячі для дорослих, підлітків і дітей мають різний розмір.

Зовнішнє покриття не повинно бути занадто слизьким, залишаючись при цьому досить пружним і міцним, зберігаючи форму м’яча навіть при високій вологості (до речі, до більшої деформації при намоканні схильні м’ячі з натуральної шкіри). Для збільшення шорсткості, поверхня м’яча може мати особливі канавки, що забезпечують більш надійне захоплення при кидках.

Ціна м’яча для американського футболу коливається від кількох сотень до кількох тисяч гривень, в залежності від матеріалу, якості та фірми виробника. Також існують ексклюзивні брендові колекції м’ячів, вартість яких сягає десятки тисяч гривень.

Як виготовляються сучасні м’ячі для американського футболу можна переглянути у відео нижче.