Номери позицій в американському футболі

Більшість гравців в американському футболі мають вузькоспеціалізовані ролі. В іграх на рівні коледжів і NFL багато грають тільки в захисті або тільки в нападі.

Команда нападу

Лінія нападу (offensive line або OL) складається з п’яти гравців, завдання яких захистити пасуючих гравців і розчистити шлях для гравців, які біжать, розставивши гравців захисту. За винятком центрального гравця (центра або OC), лайнмени нападу зазвичай не торкаються м’яча.

Квотербек (quarterback або QB) отримує снеп в більшості розіграшів. Квотербек – лідер нападу, оголошує команді комбінацію, яку призначив тренер.

Квотербек може:

1) вкласти або відкинути м’яч тому, хто біжить (running back або RB),

2) кинути м’яч приймаючому (WR)

3) самостійно бігти.

Ранінбек (running backs або RB) знаходиться позаду від квотербека або поруч з ним і спеціалізується на бігу з м’ячем під час виносних комбінацій. Він також бере участь в блоці, ловить паси і в рідкісних випадках кидає м’яч іншому гравцеві. Якщо команда виставляє двох біжучих в грі, один з них буде хавбеком (halfback або HB) або тейлбеком (tailback або TB), який з високою ймовірністю буде виконувати винос (бігти з м’ячем). Інший гравець зазвичай фулбек (fullback або FB), який переважно бере участь в блоці.

Приймаючий (wide receivers або WR) – знаходиться ближче до краю поля. Він спеціалізується на лові пасів.

Тайтенд (Tight ends або TE) – перед розіграшем перебуває поруч з лінією нападу. Під час розіграшу він може грати як приймаючий (ловити пас), так і як гравець лінії нападу (захищаючи квотербека або розчищаючи простір для ранінбека).

Принаймні сім гравців в команді нападу повинні бути на лінії розіграшу. Інші гравці можуть розміщуватися в будь-якому місці позаду від лінії. Кількість ранінбеків (RB), приймаючих (WR) і тайтендів (TE) може змінюватися від розіграшу до розіграшу. Наприклад, якщо команді необхідно пройти тільки 1 ярд, вона може використовувати трьох тайтендів (TE), двох ранінбеків (RB) і жодного приймаючого (WR). З іншого боку, якщо необхідно пройти 20 ярдів, тренер може замінити всіх ранінбеків (RB) на приймаючих (WR).

Команда захисту

Лінія захисту (defensive line або DL) може включати в себе від трьох до шести гравців, розташованих навпроти лінії нападу. Вони намагаються зупинити ранінбека з м’ячем, до того, як він зможе принести ярди команді нападу, або блокувати квотербека до того, як він зможе виконати пас.

У більшості випадків принаймні три гравці перебувають на позиції задніх захисників (defensive backs або DB). Вони прикривають приймаючих і намагаються перешкодити завершенню паса. Зрідка вони атакують квотербека.

Інших гравців захисту називають лайнбекерами (linebackers або LB). Вони розташовуються перед сутичкою між лінією захисту і задніми захисниками і можуть як захоплювати квотербека, так і прикривати потенційних приймаючих.

Спеціальні команди

Гравців, що беруть участь в розіграшах, в яких виконується удар по м’ячу, називають спецкомандою. Два найбільш важливих гравця спеціальних команд: пантер – що пробиває пант, і кікер, який виконує початковий удар, філд-гол і реалізацію.

В NFL діапазони ігрових номерів закріплені за різними позиціями:

1-9: квотербек (QB), кікер (K), пантер (P)

10-19: квотербек (QB), кікер (K), пантер (P) і приймаючий (WR)

20-49: ранінбеки (RB) і захисники (DB)

50-59: центр (OC) і лайнбекери (LB)

60-79: лайнмени нападу (OL) і захисту (DL)

80-89: приймаючі (WR) і тайтенди (TE)

90-99: лайнмени захисту (DL) і лайнбекери (LB)

Правила NCAA визначають, що лайнмени нападу повинні мати номери в діапазоні 50-79, але асоціація наполягає на тому, щоб квотербек і ранінбеки мали номери до 50, а приймаючі – більше 79. Причина такої рекомендації в тому, що номери 50-79 не можуть ловити м’яч, вони не повинні торкатися м’яча.