Помпони для черліденгу

У далекому 1865 році у час футбольного матчу в Принстонському університеті в Нью Джерсі (США) уболівальник Томас Піблер зібрав команду з шести осіб. Хлопці вишикувалися перед трибунами з пучками соломи в руках, і протягом всієї гри скандували кричалки, закликаючи інших вболівати за улюблену команду.

Починання молодих людей поширилося по всій Америці. Офіційною датою зародження черліденгу вважається 1898 рік. Тоді для команди з футболу Міннесотського університету (США) сезон явно не складався. Перед черговою грою відбулися збори студентів і викладачів з усіх факультетів. Один з професорів висунув тезу, що енергія кількох сотень людей, сфокусована на підтримку своєї команди, допоможе їй здобути перемогу.

Відбулася гра, але не дивлячись на підтримку уболівальників, команду розгромили з рахунком 28:0. Після матчу несподівано з’явився Джонні Кемпбелл – студент першого курсу медичного факультету. Він пояснив, що речівки повинні бути різноманітні, і хтось повинен керувати уболівальниками.  Поступово з розвитком спорту, еволюціонували і виступи. Черлідери стали вносити в них елементи гімнастики і стрибки, супроводжувати чер-шоу барабанами і дудками.

У 30-і роки в університетах і коледжах стали активно використовувати помпони – атрибут, який і до цього дня є візитною карткою черліденгу. Сучасний вініловий помпон винайшов Фред Гастофф в 1965 році і представив Міжнародній організації черліденгу.

Тому зараз, спостерігаючи за виступами черлідерів, складно не помітити, що всі вони виступають зі спеціальними помпонами. Ці кульки виготовляються з тонких смужок, для цих цілей може бути використаний пластик або поліетилен, а також вініл і спеціальний папір, що шелестить. Крім того, що вони повинні бути яскравими і красивими, помпони повинні бути і зручними – щоб їх було легко перекидати і обертати.

Існує величезна різноманітність помпонів – з ручками у вигляді стовпчиків, гантелі або подвійного кільця. Залежно від віку, застосовується більш-менш відповідний об’єм помпонів – в деяких випадках для дорослих вони можуть досягати 30 см в діаметрі. Ціна пари помпонів в Україні коливається в межах 250-400 грн, залежно від матеріалу та розміру.

Черліденг – це неймовірно захоплюючий командний вид спорту, який поєднує в собі стільки різних дисциплін. Він хвилюючий і вимогливий. Якщо говорити про один конкретний виступ, то це дві з половиною хвилини інтенсивного, енергійного атлетизму, запальних танців, яскравих костюмів, пухнастих помпонів, усмішок та грації!