Правила гри в лакрос

Правила чоловічого лакросу з’явилися в середині ХІХ століття і передбачали наявність 10 гравців на полі, при дозволених 9 замінах (жіночий лакрос має необмежену кількість замін).

Мета гри – закинути якомога більше м’ячів за допомогою особливої ​​ракетки на довгій рукоятці. Відзначимо, що руками хапати м’яч не дозволяється, але в минулі часи були відомі трюкачі, які ловили м’яч ротом і доставляли його таким способом до лінії штрафного майданчика супротивника, де випльовували його в свою ракетку і пуляли в ворота. Зараз, щоб уникнути таких фокусів м’ячі збільшені в діаметрі до 6,4 см, так що тепер просто на зуб їх не візьмеш.

Розмір ігрового поля – 100×55м з квадратними воротами шириною 1,8 м. Ворота знаходяться на відстані 72 м один від одного. М’яч вводиться в гру своєрідним вкиданням, схожим на хокейне. Гра дуже результативна в порівнянні з футболом або хокеєм, в середньому в грі забивається 10-15 голів.

У грі розрізняють чотири позиції:

• півзахисник,
  • атакуючий,
  • захисник,
  • воротар

У лакросі на полі атакуючі тільки атакують (крім ситуації «ride» [en], коли захист намагається вивести м’яч і атакуючі намагаються перешкодити їм), захисники тільки захищають (крім ситуації «clear» [en], коли їм треба вивести м’яч), воротар є останньою лінією захисту, безпосередньо захищає ворота, півзахисники можуть перебувати в будь-якій частині поля і грати як в захисті, так і в атаці. Хоча на високому рівні гри завжди є спеціалізація між захищаючим і атакуючим півзахисником.

Правила видалення гравців

Правила гри в лакрос дозволяють грати з противником в корпус, але головне – не перестаратися. Поштовх в спину – порушення правил, але видаленням з поля не карається, просто дає можливість протилежній команді взяти м’яч без боротьби. А ось за що можна отримати видалення, так це за удар по шолому і нижче пояса або підніжку. За подібні порушення правил у грі видаляють з поля на певний термін, в основному від 30 секунд до 2-х хвилин.

Є правила офсайду, який фіксується тоді, коли на одній половині поля перебувають понад шість польових гравців однієї команди, тобто фактично форвардам і захисникам заборонено перетинати середину поля. Офсайд карається видаленням. Якщо команда, перебуваючи в більшості, забила гол, то, як і в хокеї, віддалений гравець повертається на поле. Але не у всіх випадках, бувають порушення, де не можна завчасно покинути штрафну зону.

Початок матчу

Після того, як суддя дав свисток, гравці повинні використовувати свої палиці і тіло, щоб спробувати заволодіти м’ячем. Фахівці з вкидання пробують різні способи отримання м’яча, такі як розгорнення, затискачі, поштовхи і руху поршнів. Плунжер – це хід, коли гравець використовує задню частину палиці, щоб проштовхнути м’яч вперед.

Вкидання

На початку, після кожної чверті і після кожного забитого м’яча, матч починається / поновлюється з вкиданням.

Face Off

Вкидання, один гравець кожної з команд розміщує свою палицю горизонтально поруч з м’ячем, головка палиці знаходиться дуже близько до м’яча, і один з них затискає м’яч в голову і відкидає його своїм товаришам по команді.

Під час вкидання тільки півзахисники можуть переміщатися по полю, щоб спробувати закріпити м’яч. Нападники і захисники повинні залишатися всередині своїх обмежувальних ящиків, якщо хтось не підніме м’яч, і рефері не скаже володіння м’ячем.

Якщо м’яч потрапляє в обмежувальну коробку до того, як суддя викликає володіння м’ячем, атакуючим і захисникам дозволяється забрати його, але вони все одно не можуть піти, поки не оволодіють м’ячем. За винятком воротаря, жоден інший гравець не може навмисно торкнутися м’яча своїми руками. Удар по м’ячу також дозволяється в деякій мірі (забити гол).

Атакуючі і захисники не можуть перетнути лінію стримування, якщо гравець з півзахисту не отримає м’яч або сам м’яч не перетне лінію стримування. Якщо гравець торкається м’яча, і м’яч виходить за межі поля, гра поновлюється, коли м’яч передається команді противника і дозволяє їм продовжити гру.

Тривалість

Матч за лакросу розділений на чотири чверті рівного часу. Професійні та студентські матчі мають в цілому 60 хвилин, що означає, що вони отримують 15 хвилин на чверть матчу. Більшість матчів схоластичного рівня тривають 48 хвилин, даючи 12 хвилин для кожної чверті.