«Херсонські Акули» – українська команда з американського футболу з міста Херсон. Команда-учасник Української Ліги Американського Футболу ULAF.

Команда створена 16 вересня 2012 року ентузіастом цього виду спорту – Миколою Грунянським, який свого часу грав в напівпрофесійній американській лізі.

Середній вік команди – 25 років. У кожній лінії є свої лідери, це капітани Максим Лавров, брати Павло та Артем Мельниченко, Юрій Гальміз.

Вперше херсонці наживо змогли побачити один з популярних на американському континенті ігровий вид спорту – американський футбол – в 2013 році. Саме тоді у Херсоні був проведений другий кубок України для молодіжних команд, які не беруть участь в офіційних змаганнях з цього виду спорту. У ньому за перемогу боролися чотири команди: «Козаки» із Запоріжжя, «Титани» з Севастополя, «Вікінги» з Миколаєва та «Акули» з Херсона.

Це був дебют херсонської команди у змаганнях. У першому матчі після впертій боротьбі «Акули» поступилися «Козакам» – 26:28. У матчі за третє місце херсонці переграли миколаївських «Вікінгів» – 30:0 і посіли третє місце. А переможцем стала команда «Титани». Севастопольці в перший день розгромили «Вікінгів» – 50:0, а у вирішальному поєдинку не залишили нічого від команди «Козаки» – 42: 0.

Матчі в Українській Лізі Американського Футболу ULAF

У 2015 році команда «Акули» брала участь в Чемпіонаті України з Американського футболу. Супротивниками херсонців виявилися запорожці з команди «United».

Так як рахунок був відкритий на користь гостей, то «Акули» зірвавшись не на жарт, почали штурмувати ворота супротивників. Групи підтримки емоційно вболівали за свої команди.

Гра проходила в жорстких рамках, так як команди були по силі гідними один одного. Незважаючи на це, «Акули» відчували себе в своїй стихії, як акули в воді! В результаті вони отримали гідну перемогу з рахунком 40:14.

Також цього року 4 квітня в Херсоні відбулася гра «Акул» (Херсон) з «Тиграми» (Харків). Протистояння завершилось з рахунком 36:6 на користь херсонців.

Товариські матчі

18 травня 2014 року «Акули» зійшлися в товариській грі з командою «Вікінги» з Миколаєва. Результатом зустрічі став рахунок 54:0 на користь «Акул».

15 березня 2015 року команди знову провели товариський матч, який завершився знову позитивним результатом для херсонської команди. Фінальний свисток засвідчив рахунок 14:0.