Історія команди «Харківські Атланти» – це історія виникнення американського футболу в Україні.

До нас американський футбол прийшов в 1989 році, тоді в Харкові була створена перша команда «Атланти», на чолі якої стали Артур Мартиросян та Юрій Кірсанов. Вони колись були відмінними регбістами. До них прийшли багато з тих, хто раніше теж грав в регбі, причому грав дуже пристойно, виступаючи за команди вищої ліги. У цих спортсменів були гарні навички, які дозволяли їм швидко долучитися до американського футболу. Трохи пізніше до команди приєдналися важкоатлети, легкоатлети, борці-вільники.

Назву команди любителі американського футболу почули тільки 26 вересня 1989 року, коли відбувся перший історичний матч між двома командами Радянського Союзу «Московськими ведмедями», які придбали вже деякий досвід з німецькими клубами, і зовсім ще новачками в цьому виді спорту «Харківськими Атлантами», які тоді вперше в своєму житті наділи захисну форму і спеціальну екіпіровку, яку їм позичили москвичі. Природно, футболісти з України поступилися в своєму першому матчі – 26: 0. І хоча харків’янам явно не вистачало технічних навичок, вони продемонстрували гарячий норов, стійкий характер і волю до перемоги. З того моменту і почався відлік історії нового клубу.

У 1991 році пройшов перший і останній чемпіонат СРСР з американського футболу, в якому брали участь команди: «Мінські Зубри», «Московські Ведмеді», «Харківські Атланти», «Московські Орли», «Донецькі Скіфи», «Московські Маги». «Харківські Атланти» стали бронзовими призерами чемпіонату. В цьому ж році «Атланти» провели перші міжнародні ігри в Німеччині, здобувши в усіх іграх перемоги.

У 1993 році в Харкові пройшов перший чемпіонат України з американського футболу, в чемпіонаті взяло участь 5 команд: «Харківські Атланти», «Донецькі Скіфи», «Київські Яструби», «Харківські Козаки», «Черкаські Барси». Золоті медалі чемпіонату завоювали «Атланти».

У 1994 році футбольний клуб «Харківські Атланти» увійшов до складу 25 кращих команд Європи, і став срібним призером турніру чемпіонів європейських країн Арена Боул.

Сьогодні «Атланти» є постійними учасниками та призерами чемпіонату і Кубку України. Переможці зимового чемпіонату України «Donbass-Arenabowl» 2012 року. А у 2017 році «Антанти» стали володарями золотого кубку в чемпіонаті УЛАФ (Дивізіон В).

Кілька представників команди входять в національну збірну, причому як з боку ігрового складу, так і з боку тренерського.