«Гепарди» – команда з американського футболу м. Южне.

Клуб створений у 2012 році. У це іноді складно віриться, але деякі великі справи починаються випадково. Ось як з командою «Гапарди». Кілька років тому хлопцям з Южного потрапив в руки м’яч для американського футболу. Все сталося випадково, майбутні футболісти просто кидали його на пляжі і вирішили: «А чому б не створити власну команду?!».

Пізніше зібрали перше тренування і все почалося. Познайомилися з Денисом Юхимович (капітаном одеських «Піратів»), він привіз шоломи і каркаси, пояснив ази, і «Гепарди» почали розвиватися. Гравців шукали і набирали всюди, де тільки могли, звали абсолютно всіх. Тренував команду Кирило Бірюков (напад) і захист – Олексій Тонкус.

«Гепарди» брали участь в Кубку Молодих Команд, який відбувся 3-4 серпня 2013 року в місті Южному. На КМК команда показала свої набуті навички, і перемогла «Вікінгів» з Миколаєва з рахунком 22-6.

У 2015 «Гепарди» зайняли останнє місце в чемпіонаті України. Посівши останнє місце в минулому році, хлопці не зажурилися, а взялися за набір нових гравців, підвищення фізичного рівня і виправлення тактичних помилок! А ось головний козир команди – «Гепарди» напередодні майбутнього сезону частенько набиралися досвіду в тренувальному таборі «Піратів» Одеса.

В сезоні 2016 першу гру «Гепарди» програли в Миколаєві, але програли лідеру дивізіону і до того ж з невеликим розривом. По завершенні сезону Української ліги американського футболу «Гепарди» посіли третє місце в дивізіоні «С», здобувши дві перемоги і зазнавши чотирьох поразок.

У 2017 році «Гепарди» знову взяли участь в регулярному чемпіонаті УЛАФ у складі дивізіону С і дійшли до півфіналу. Спочатку в півфіналі «Дельфіни» повинні були грати з «Гладіаторами». Однак команда з Хмельницького знялася з турніру і її місце зайняли «Гепарди» з Южного, які до того були п’ятими. Однак, у підсумку вони все ж програли «Дельфінам» з рахунком 24:0.