«Здолбунівські Орли» – команда з американського футболу міста Здолбунів.

Історія команди

Перший збір команди відбувся 30 жовтня 2014 року. Саме тоді команда почала готуватися до участі в кубку юніорів, де головними противниками стали команди Рівного та Луцька. Тоді ж почали набирати гравців. Протягом підготовки до перших змагань тренування пройшли понад 25 хлопців, проте залишилася лише десятка найстійкіших. Вони і виступили 26 квітня 2015 року у складі команди. Того дня «Орли» програли дві гри Кубку. Луцьким «Бізонам» поступилися з рахунком 26:8, а рівненським «Монархам» – 32:22. Проте здолбунівські гравці продовжили розвиватись, набиратись досвіду і вже під час наступного розіграшу кубка здобули першу перемогу у грі з «Бізонами». Рахунок – 12:6.

У 2016 році команда взяла участь у чемпіонаті Ліги американського футболу України (ULAF). Це були перші серйозні змагання молодої команди, на той момент середній вік гравців становив 18 років. Але, на жаль, груповий етап команда завершила на останньому місці з однією перемогою. Тоді керівництво команди вирішило, окрім старшої команди, формувати команди юніорів.

Вже в 2017 році з’являються вікові групи Ю17 та Ю15. У тому ж році в Білій Церкві молода команда виборює кубок УЛАФ серед юнаків віком до 17 років. Успішно виступила і молодша вікова група Ю15. Хлопці взяли участь у чемпіонаті ДЮЛАФ та здобули там золоті медалі.

У 2018 році двоє гравців юнацької команди, Сліпенко Роман та Гаваль Денис, пройшли відбір до національної збірної та взяли участь в міжнародному турнірі «Dacia Vikings International Youth Tournament». У тому ж році доросла команда була заявлена на участь у Першій Лізі УЛАФ, за результатом якої здобула друге місце. Поступилися тоді «Титанам» з Кам’янця-Подільського.

Сьогодення

Нині команду тренує Тишкун Тимофій. На сьогодні в клубі діє три команди в таких вікових групах: Ю13, Ю15, Ю17.

Старші гравці грають за збірну команду Рівненської області «Крусайдерс». Розвиток команди «Орли» тісно пов’язаний з організацією FCA (Fellowship оf Christian Athletes). Вони надали необхідний інвентар, аби розпочати тренування, а також допомогли з навчанням тренерів. Водночас тренери та гравці команди «Орли» беруть участь у спортивних таборах (Power camp), які організовує FCA у місті Рівне та області. Розвитку команди також посприяли команди «Львівські Леви» та «Слов’яни» з Києва.

Керівництво

Тимофій Тишкун – президент команди/тренер

Олександр Войцеховський – менеджер клубу