Американський футбол в Миколаєві з’явився з першою і єдиною на даний момент командою «Вікінги». Команда почала своє існування з 8 лютого 2013 року. За перший рік свого існування вона зуміла зібрати гравців, закупити екіпіровку і взяти участь в декількох турнірах. В Миколаєві зареєстрована Федерація Американського Футболу Миколаївській області (ФАФНО), на пост президента якої був обраний Володимир Козлов. Тренувальним процесом і підготовкою команди до матчів займаються Леонід Приблуда і Дмитро Гладилін.

На початку свого шляху команда заявлялася на участь в Кубку Молодих Команд (КМК – дводенний турнір), який відбувся 3-4 серпня 2013 року в місті Южному. На КМК команда показала свої набуті навички, але так і не вдалося роздобути Кубок і відвезти його до рідного міста. «Вікінги» тоді програли господарями поля «Гепардам» з рахунком 22-6. За третє місце турніру боролися проти команди з Ялти «Стерв’ятники» і програли з рахунком 38-6. Після цього команда не зневірилася, навпаки почалися ще більш жорсткі і продуктивні тренування.

Рівно через два тижні, 17-18 серпня 2013 року відбувся другий Кубок Молодих Команд в місті Херсоні, в якому «Вікінги» взяли участь не в повному складі, і знову команда зазнала двох поразок.

Рік по тому «Вікінги» знову заявилися на Кубок Молодих Команд 2014 року. Їхніми суперниками стали «Атланти» (Харків) і «Гепарди» (Южне). У перший день «Вікінги» билися з харківськими «Атлантами», здобувши перемогу з рахунком 38-22. На наступний день «Вікінги» зуміли взяти реванш за КМК-2013 і здобули перемогу над «Гепардами» з рахунком 50-6. «Вікінги» стали чемпіонами Кубка Молодих Команд 2014 року.

У 2015 році хлопці рішуче готувалися до свого першого офіційного Чемпіонату України, але, на жаль, як виявилося, Національна Федерація Американського Футболу України виявилася не готовою прийняти команди і організувати їм Першу Лігу. Тому надійшла ініціатива з боку Херсону, щоб створити свою Лігу, і свій альтернативний чемпіонат в якому зібралося 6 команд. В ході сезону «Вікінги» стали срібними призерами серед команд Першої Ліги 2015 року.

У 2016 році «Вікінги» дійшли до уайлд-карду української ліги, де програли «Бульдогам». У «Вікінгів» просто неймовірна сила волі. Ганяти по Україні складом 13-17 чоловік і при цьому перемагати – неслабкий показник.

У 2017-му «Вікінги» вважалися одними з фаворитів дивізіону С, однак, у підсумку посіли лише 5-те місце. 2018 року «Вікінги» виступали в чемпіонаті УЛАФ у складі дивізіону В, однак, дійшли до раунду уайлд-кард.

Однак, вже у 2019-му команда «Миколаївські Вікінги» стала переможцем League One чемпіонату УЛАФ з американського футболу, яка в завершальному матчі 6 туру здолала «Полтавських Пантер».