1. Перший дитячо-юнацький чемпіонат України, як ви його оцінюєте?

‒ Найперше, що варто сказати, що те що він відбувся. Це вже прорив у американському футболі усієї України. Це як перший чемпіонат з американського футболу у 2009 році після майже 10-річної перерви. Я радий, що у нашого клубу з’явились однодумці, у яких вистачило волі на те, щоб розпочати цей чемпіонат і що ще важливіше проводити його на такому високому організаційному рівні.

2.  Чим вас здивували (порадували, надихнули) ваші підопічні в минулих іграх? Кого б відзначили особливо?

‒ Радує їх бажання тренуватись і вигравати. Їх воля до перемоги, яку вони проявляють у матчах. Також самовіддача деяких гравців просто колосальна, вони не виходять з поля і ведуть свою команду до перемоги, показуючи правильний приклад іншим гравцям. Відмітити хочеться наступних гравців: Дучков Руслан, Завреловський Максим, Король Максим, Дьомов Дмитро, Кузь Олександр, Петренко Даниїл – з дитячої команди. Серед юніорів найкраще у чемпіонаті показали себе: Левицький Дмитро, Пясецький Никон, Паламарчук Денис, Парфенюк Олексій та Антон, Ткачук Данило, Ван Дер Колф Володимир, Данилюк Максим.

3. Після спостереження за своїми гравцями, чи готові ви внести зміни в тренувальний процес? Які саме?

‒ Так, цей сезон показав слабкі місця у нашій підготовці і ми їх побачили. З одного боку я разом з іншими тренерами, як нашого клубу так і інших, розуміємо, що без помилок такий процес неможливий, адже це перший сезон, коли діти почали грати у повний контакт, коли з’явились всі вікові групи. Також досить важка була підготовка дітей через постійний потік новачків, з якими доводилось проводити багато часу, щоб підтягнути їх до мінімального рівня команди.

Так, ми зміни будемо вводити одразу після сезону 2017 року. Плануємо робити лише масові набори, скласти єдиний теоретичний та тактичний посібник для дітей різних вікових груп, змінити структуру міжсезонних тренувань та підготовки до ігрового сезону.

4. Чим, на вашу думку, можна поліпшити організацію дитячих змагань? Який напрямок вашої клубної роботи потрібно посилити, щоб клуб розвивався інтенсивно?

‒ На дитячих змаганнях не вистачає сторонніх вболівальників. На жаль, приходять лише батьки та дуже знайомі. Хочеться залучати більше нових фанів нашого спорту, проводити популяризацію серед нових груп людей.

5. Чи передається дитяче хвилювання їх батькам? Чи включаються батьки в змагальний процес?

‒ О, це дійсно так і є. Більшість батьків дійсно переживають за своїх дітей і чим молодше вони є, тим більше їхні батьки вболівають за них. По приїзду зустрічають їх піснями, кричалками, привітаннями, одразу ж видно, що батьки дійсно вболівають за дітей. Однак, є і такі, які, якщо можна так сказати, ігнорують досягнення дітей. Але, можливо, мені це все здається.

6. Чи буде ваш клуб брати участь в наступному сезоні ДЮЛАФ? Що порекомендуєте тим, хто тільки думає створювати дитячу секцію з американського футболу?

‒ Однозначно будемо! Запропоную розпочати тренувати і набирати дітей з наймолодшого віку і поступово вирощувати їх. Таким чином можна розпочати з невеликих фінансових затрат + навантаження по часу буде мінімальне. А ще треба запастись терпінням, бо тренувати дітей – це як задоволення, так і велике нервове навантаження.

7. Як впливає проведення ігор і турнірів у вашому місті на популярність американського футболу серед населення?

‒ Тільки позитивно. Адже після кожного матчу у нас з’являються нові гравці, нові вболівальники, нас все частіше впізнають. А коли я ходжу по школах і запрошую дітей у нашу секцію, то все частіше впізнають наш спорт і іноді навіть впізнають мене.

8. Що б ви хотіли змінити в роботі ДЮЛАФ в наступному сезоні, або чого вам не вистачало в роботі ДЮЛАФ?

‒ Загалом все було на тверду 4+. Одразу ж хочу сказати, що розумію, що ці моменти – тимчасові речі, оскільки у всіх у нас досвіду ще мало. Озвучувати їх не хочеться, оскільки розумію, що все це ми разом виправимо вже до весни, і на 2018 рік у нас буде ще кращий чемпіонат.

Джерело: www.dulaf.org