У суботу, 3 червня, в нашому місті пройшла масова екологічна акція «Плогінг по-вінницьки». Концепт нового для України екоруху полягає в тому, що під час ранкової пробіжки або прогулянки бігуни збирають сміття, яке знаходиться на їхньому шляху, таким чином досягають одразу двох цілей – підтримують гарну фізичну форму та чистоту рідного міста. Ініціаторами екопробіжки стали учасники спортивного клубу «Вінницькі Вовки».

– Зараз у нас міжсезоння, ігор немає, і ми подумали, чому б не зробити щось корисне та приємне для нашого міста і нас самих? На сьогодні плогінг вже є досить поширеним явищем у країнах Європи, і ми захотіли організувати щось подібне у Вінниці. Дуже задоволені, що так багато людей долучилося до нашої акції в плані участі та допомоги в організації. Хочемо щоб такі заходи ставали все частішими та якомога масштабнішими. Будемо працювати над цим! – каже організатор екопробіжки, віце-президент СК «Вінницькі Вовки», Євген Хомин.

На заклик відгукнулось більше сотні екосвідомих та активних громадян, яким за кілька годин вдалось прибрати парк «Бригантина», територію набережної та частину пляжу «Хімік», а також посортувати і здати зібране сміття. В цьому допомогли активісти із вінницької сортувальної станції «Eco Hope», які розповіли як правильно збирати сміття для того, щоб в подальшому можна було використати вторинну сировину для переробки. Кошти, отримані за здачу відходів, передадуть в одну з місцевих шкіл, де заплановано відкриття сортувальної станції.

До традиційного європейського плогінгу організатори захотіли додати щось своє, а тому для всіх учасників акції зробили приємний бонус по завершенню – спортивні розваги та смачний пікнік, продукти для якого люб’язно надав супермаркет «Грош», до того ж абсолютно безкоштовно. Також підтримати акцію виявила бажання місцева компанія «PRO service», забезпечивши всіх учасників сміттєвими пакетами, рукавичками та серветками. Задоволеними залишися всі – організатори та учасники, дорослі і діти, яких, до речі, було чи не найбільше.

На цьому «Вінницькі Вовки» не збираються зупинятись, готують вже нові заходи і запрошують до участі в них усіх вінничан та гостей міста.

Джерело: 33kanal.com