Сім команд з різних міст України змагаються за право називатися кращою групою підтримки команд з американського футболу. Сьогодні у Вінниці розпочалися перші всеукраїнські змагання з черлідингу, на яких виступають понад півсотні дівчат.

Ідея влаштувати такий чемпіонат виникла у черлідерок із “Вінницьких вовчиць”. Як розповіла одна із організаторок та учасниця групи підтримки Людмила Грушко,  спершу змагатися мали вісім команд, але у дівчат із Дніпра виникли проблеми із купівлею квитків і вони не змогли потрапити на змагання.

– У нас є чотири дорослі команди і ще три у дитячій номінації – юніори. Серед наших суддів є ті, які судять міжнародні чемпіонати і чемпіони з акробатики. Загалом є ряд критеріїв, за якими оцінюватимуть виступи: техніка, хореографія, виступ команди в цілому, синхронінсть, артистичність, акробатичні елементи та інше. Кожні із команд-учасниць закріплена за оремою командою з американського футболу. Ми запросили усіх, кого знаємо і плануємо в майбутньому щорічні змагання. Сподіваюсь, що і глядачам, і нам сподобається.

Вік дівчат із команд-юніорів від 13 до 17 років, а в дорослих командах черлідерки від 18 років. Зрештою, доїхати до Вінниці та позмагатися змогли Vinnytsia Wolves, Kyiv Patriots, Lviv Lions, Rivne Monarch Ladies, Bila Tserkva Hawks, Kyiv Cheer&Dance Academy та Vinnytsia Wolves Junior.

Мабуть, найголовніше, це складінсть програми і, безумовно емоція та артистизм, – розповів головний суддя змагань та президент Федерації черлідингу України Андрій Боляк. – Хочу сказати, що “Вінницькі вовчиці” це команда з традиціями в українському черлідингу. Вони були учасницями багатьох змагань та чемпіонатів і завжди були з медалями і, мабуть, це об’єктивно, що саме Вінниця приймає цей чемпіонат.

– Наші критерії дещо відрізняються від інших видів черлідингових змагань. Ми вирішили в певному плані спростити все до того варіанту, з яким ми звикли виступати на полі. Іноді ми приїжджаємо на змагання, а там доволдиться виступати на спеціальним майданчиках, де для нас слизька підлога і ми до цього не звикли. Також зменшили кількість трюків, – додала організаторка чемпіонату та тренерка “Вінницьких Вовчиць” Юлія Андріященко.

Розпочалися змагання із знайомста з командами та виконанням державного гімну України. Після цього розпочалась найбільш видовищна частина – виступи груп підтримки.

Поки дівчата виконували різноманітні акробатичні трюки, при цьому не припиняючи посміхатися, на трибунах стадіону ставало все більше глядачів. Під динамічну музику вгору злітали помпони, а іноді й самі дівчата, виконуючи сальто, підтримки та інші елементи. До речі, деяких черлідерок, як наприклад “Левиць” зі Львова, приїхали підтримати їхні команди з американського футболу.

Часом здавалось, що у дівчат вдавалися не всі елементи, але вони тримались настільки впевнено, ніби все було задумано саме так. Принаймні глядачі, а особливо чоловіки, не припиняли дивуватися, посміхатися та схвальними вигуками підтримувати дівчат.

– Як такі дівчата можуть не подобатись? – посміхається глядач Сергій. – Бачив афішу змагання і вирішив прийти подивитись. Ці їхні спіднички і танці – це все дуже гарно.

Чемпіонат з черлідингу тривав близько двох годин і зрештою судді обрали переможців.

Доросла ліга:

4 місце – “Леви” зі Львова

3 місце – “Яструби”, Біла Церква

2 місце – “Вовчиці”, Вінниця

1 місце – “Патріоти”, Київ

Юніори:

3 місце – “Power”,

Київ 2 місце – “Монархи”, Рівне

1 місце – “Вовчиці”, Вінниця

Фото Ольги Мірошниченко

Джерело: vezha.vn