Фінішував другий жіночий чемпіонат України з флаг-футболу – безконтактного різновиду американського футболу. 23 липня у Вінниці відбувся п’ятий, завершальний тур. Грали на стадіоні Центрального парку культури і відпочинку.
Змагалися три команди: «Вовчиці» (Вінниця), «Бульдожки» (Київ) і «Яструби» (Біла Церква, Київська область). Високий клас «Вовчиць» На ігри завітали не так багато вболівальників в порівнянні з матчами чоловічої команди «Вінницькі вовки», де іноді спостерігався аншлаг. Але глядачам, навіть які прийшли вперше, флаг-футбол прийшовся до вподоби.
– Я вперше на змаганнях з американського футболу, раніше бачив цю гру лише по телевізору. Прийшов повболівати за Олександру Костюк, дівчину мого племінника, – каже 46-річний вінничанин Ігор Кльонов. Правила виду спорту Ігор Кльонов знав у загальних рисах. Тепер познайомився з ними «вживу». Дізнався, що у флаг-футболі не допускаються силові прийоми, а задача захисників – зірвати прапорець на поясі гравця з м’ячем і таким чином зупинити атаку.
– Сенс гри зрозуміти неважко – необхідно з м’ячем в руках забігти в зону суперників, які усіляко цьому перешкоджають – або намагаються перехопити ігровий снаряд, або зривають прапорець з пояса. Це ми бачимо кожні 1,5 секунди, що свідчить про майстерність захисту.
Високий клас «Вовчиць» я побачив ще на розминці, коли дівчата спритно ловили м’яч і швидко бігали, – пояснює Ігор Кльонов.
Не тільки для худеньких
Вболівальник вважає, що флаг-футбол приносить дівчатам і жінкам лише користь. – Футболістки бігають на свіжому повітрі, це добре для здоров’я. До того заборонений силовий контакт, на відміну від чоловічого американського футболу. Зрозуміло, тут можна отримати травму, як і в будь-якому виді спорту. Але травмуватися можна й на вулиці, якщо за щось зачепитися і впасти, – продовжує Ігор Кльонов.
Пан Кльонов побачив у матчах не тільки струнких футболісток, але й огрядних. За його словами, вони не так швидко рухаються, але можуть далеко і влучно кинути м’яч та приносять багато користі в захисті.
– Ці огрядні гравці – взагалі молодці, адже вони не стидаються свого тіла і долучаються до спорту, незважаючи на деякі недоліки фігури, – сказав незалежний спостерігач. Має бути вибір Ігор Кльонов поки не збирається спробувати себе в американському футболі, хоча він йому і до вподоби. Каже, що вже займається багатьма видами спорту. Зокрема, катається на велосипеді, веслує, бігає зранку. Водночас може назвати себе азартним уболівальником.
– Коли втягуєшся у будь-яке спортивне змагання, з’являється азарт. До того ж я бачу, як дівчата щиро віддаються боротьбі, як вони емоційно переживають за результат кожного епізоду. Це можна не лише побачити, але й почути у їхніх вигуках, – каже Ігор Кльонов.
Порівнювати флаг-футбол з іншими ігровими видами пан Кльонов не береться. Мовляв, одні займаються футболом, інші – водним поло, баскетболом тощо. Кому що цікаво, нехай у молоді буде вибір.
Ігор не зміг пояснити, чому на чемпіонаті України з флаг-футболу не так багато глядачів. На його думку, це, напевно, через брак вуличних афіш і широкого анонсування в ЗМІ. Адже самі змагання – доволі цікаві і захоплюючі.
Підсумки туру і всього чемпіонату
Вінничанки протягом сезону програли лише один поєдинок (на виїзді «Бульдожкам» з різницею в дюжину очок) і в разі двох домашніх звитяг ставали вдруге поспіль чемпіонками України. В першому поєдинку «Вовчиці» впевнено здолали «Яструбів» – 41:12. В поєдинку з «Бульдожками» вінничанки постійно вели в рахунку і в підсумку здобули перемогу з рахунком 36:25, яка принесла їм «золото».
В складі нашої команди тренер виділив двох Катерин – Щербу і Тетерук, які постійно вели за собою партнерок по команді. Друге місце серед п’яти клубів посіли «Яструби». Третє-четверте розділили «Бульдожки» і «Монархи» (Рівне).
– «Бульдожки» – наш найскладніший суперник, тому що в складі цієї команди багато високих і технічних гравців. Київські спортсменки значно підвищили клас у порівнянні з першим чемпіонатом країни, – сказав тренер «Вінницьких вовчиць» Леонід Дзиганський.
Де займатися?
Команда «Вінницькі вовчиці» тренується тричі на тиждень, а перед іграми чемпіонату України – майже кожен день.
На заняття приймають дівчата віком від 14 років. Тренування відбуваються на стадіоні школи № 34.
Запис за телефоном: (063)277-000-6 (тренер Леонід Дзиганський).
Трохи о правилах
Мета гри у флаг-футболі така ж, як і в американському футболі — занести м’яч у залікову зону суперника. Основна відмінність – заборонені жорсткі контакти, спортсмени грають без захисної екіпіровки. Замість шоломів та каркасів на поясі гравця прикріплені два прапорці. Якщо в американському футболі для того, щоб зупинити гравця з м’ячем використовується захват (жорсткий контакт), то у флаг-футболі достатньо зірвати з нього прапорець.
У флаг-футбол грають, як діти, так і дорослі. Його розвивають усі європейські федерації американського футболу як вид спорту, який допомагає опанувати складні технічні прийоми американського футболу, до автоматизму засвоїти тактичні комбінації, ігрові та рухові навички.

Джерело: 20minut.ua